Renault Scenic l - ukotvenie tlmiča

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

marco98
Príspevky: 224
Dátum registrácie: 19.02.2015 14:25
Zdieľať na Facebook

Renault Scenic l - ukotvenie tlmiča

Príspevok od používateľa marco98 »

Zdravím páni, ako vieme, naše cesty sú v užasnom stave, pred pár dňami sa mi podarilo trafiť jednu krásnu jamu. Po umytí auta sa mi naskytol veľmi nepekný pohľad. Uloženie tlmiča je značne poškodené. Chcel som to prevariť ale v pri mínusových teplotách by to aj tak nevydržalo. Auto musím používať každý deň. Vedel by niekto poradiť čo s tým? Popr. niekto v okolí BB, kto by to vedel kvalitne prevariť? Lebo neviem či to vydrží do jari a nechcem riskovať, že to niekde odletí, ďakujem. Jedná sa o Mégané Scénic Phase1 1998. Prikladám foto
[img]http://img.scalecars.cz/img/2015/02/1424352700.jpg[/img]
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

wau.to sa len tak nevidi.mrni ako je na tom nosnik od spodu.urobit sa to da otazka je ci to bude mat o co privarit.a kolko love to bude stat.moj nazor?uvazoval by som nad vymenou auta.neni su drahe take renaulty.ale urobit sa to da.otazka je ci ma zmysel tlacit do toho love a jak vypada nosnik od spodu.ale to auto ma smotanu davno zlizanu.
marco98
Príspevky: 224
Dátum registrácie: 19.02.2015 14:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marco98 »

Nosník je okej, veď mám taký pocit aj ja že je čas sa rozlúčiť, poslúžil výborne, za celý čas čo ho máme(10 rokov) nebol jediný problém, ale tiež myslím že to nemá význam opravovať a radšej kúpiť iné(také isté :) ). Skúsim to ešte rozobrať a pozrieť či by sa to nedalo ale vyzerá to fakt, že to treba celé vyrezať a dúfať že je to tam zdravé.Je mi ho ľuto sa zbaviť, zvlášť keď je v takom stave, až na toto :/ Díky za názor :)
[img]http://img.scalecars.cz/img/2015/02/1424374815.jpg[/img]
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

ak to je on je to krasne auto ale ani my sme tu neni vecne.nemaju uz tie auta cenu aj moj svokor ma take ale dobre sedenie je v tom.inak zalezi ako moc to je do vnutra zožate moc love by som tam nevrazal.osobne mam rad napravy aj karoseriu bez bez kuska hrdze.ale roky nezastavis.
Zdenky
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 08.04.2010 14:49
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Zdenky »

Pekne auto. Ak to auto mas 10 rokov, tak ho dobre poznas, vies co bolo menene a ak si sa staral a vyhovuje ti tak by som si pozistoval ako narocna a draha oprava by bola treba. Az ked by oprava bola vyslovene nevyhodna, tak by som sa ho zbavoval. Inak urcite nie. Ale to bude tym, ze ja som clovek co sa snazi v zivote opravovat a nie hned vycuvat od problemu.
Mazda 323F BA 1.5 lpg www.323f.sk
marco98
Príspevky: 224
Dátum registrácie: 19.02.2015 14:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marco98 »

marko2:JJ je to on :) Veď toto, že v istom momente to začne byť neekonomické no :/
Zdenky:Presne tak isto uvažujem aj ja, zatiaľ ho dám do garáže aby sa ešte viac škody nespravilo a radšej pôjdem busom, kým sa to nevyrieši :)
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

zdenky neni to o cuvani od problemu ale ked ma auto hodnotu 1000e nebudem do neho davat 500.obrazne povedane. nepojdem sam proti sebe.radsej dolozim nejaku dvojku a kupim novsie.aj policajt ta nezastavi ze mas stare auto a vidi zarobok.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Aj ked vyzerá slušne tak si myslím že by sa tam toho našlo viac, to je choroba starých áut, facelift je na tom určite lepšie.
Inak ako bolo povedané za 100€ by to malo byť opravitelné, aj ked to bude piplačka, lebo tej hniloby bude ešta tak o 2-3cm dalej
marco98
Príspevky: 224
Dátum registrácie: 19.02.2015 14:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marco98 »

Som rád, že sa páči. Snažím sa o neho starať čo najlepšie v rámci mojich finančných možností :)
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ja som dral 4 roky facelift a teraz máme doma další a znovu facelift.
Menej hrdzavie, možno aj preto že je mladší, ale hlavne každý model má ABS čo u staršieho neplatí a tak isto má vzadu kotúče, vpredu väčšie brzdy, omnoho lepšie navrhnuté predné svetlá
marco98
Príspevky: 224
Dátum registrácie: 19.02.2015 14:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marco98 »

Áno, facelifty sú na tom oveľa lepšie čo sa tohto týka, majú oveľa lepšiu antikoróznu ochranu narozdiel od Ph1. Toto je dovezené z Holandska takže má celkom slušnú výbavu(na ten rok výroby) vrátane ABS :) Hlavne oceňujem ten jednoduchý motor 1,6e 8V. Na dnešnú dobu síce 66kw nič moc, ale keď treba potiahne slušne, hlavne od 3000ot :) A hlavne keď sa dačo vyskytne tak to doma spraví človek bez problémov :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní