Témy na fóre a čo s nimi

Novinky, problémy a všetky záležitosti týkajúce sa admina

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Fórum tu nie je len pre konkrétneho človeka, ktorý založí tému o svojom probléme (aj keď si to väčšina z nich myslí), ale aj pre všetkých čo prídu po ňom. A keď na nich nemyslí on tak by na nich mali myslieť moderátori. Lenže to je problém, na ktorý poukazujem odkedy som na fóre a ktorý som sa snažil riešiť keď som mohol...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Atlas napísal:Milan, ja tomu rozumiem, ale snažím sa vám povedať, že my si tu o tom môžme len písať... A písať a písať na ďalšie 3 strany... Čo myslíš, že dosiahne táto téma? Zhola nič, tak ako mnohé pred ňou... Preto za seba nevidím dôvod do nej znova prispievať...

Lenže riešenie nie je o ninerovi,je o ľudoch tu na fóre.Je v neustálom vyrývaní do ľudí...a už si hľadal ?! Veď vidím ako ľudia alibisticky použijú omluvu...hladal som,ale presne môj problém som nenašiel atd.Načo hergot ľudí vôbec nútiť na akékoľvek "povinné" hladanie.To nemusí riešiť vonkoncom niner.To je zásluha večných vyrývačov že potom ľudia z povinnosti,či obavy zo zmazania píšu do tém.Je to nezmysel,ľudí treba nechať na pokoji.Veď kopec ľudí má mizerére sem niečo napísať.A prečo ? pre pár ľudí čo riešia veci ktoré nepotrebujú ich riešenie
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

A este ste zabudli na jednu dolezitu vec.Uz som tu par rokov,skusim pomoct par ludom ako aj ostatni normalni tu na fore,ale vonkoncom nevieme ci sme si svoj ciel dosiahli.Tema skonci niekde v kosi,alebo v zabudnuti,bez toho aby sme vedeli od zadavatela temy ten VYSLEDOK!Ten vysledok,za akym sme si boli ochotni uplne zadarmo zobrat si cas od vlastnej rodiny a venovat sa normalnim ludom,pricom na druhej strane nejaki idioti na urovni s mudrou krcmarskou hlavou do nas rypaju.Dakujem,na to nemam naladu.Potrebujeme vediet koniec "pribehov",a potrestat nejakich clenov,ktori tu nemaju co hladat.By som s navrhol vlastne triedit clenov fora.
Atlas
moderátor fóra
Príspevky: 4686
Dátum registrácie: 21.05.2012 13:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Atlas »

Milan, ak po tomto tvojom a avelmakovom príspevku už nikto neprispeje, čo sa vyriešilo? Tak ako mnohokrát.. NIČ... Téma stratí náboj a ako mnohé zmizne v dave... V dave tém, kedy sme si ponadávali, ako to nie je dobre.. V každom príspevku sa snažíte pomenovať problém, už mesiace, roky.. Ale čo z toho?

Nehovorím, že to MUSÍ ísť cez ninera, aby nám sem niečo nakódil.. Možno do toho netreba zaťahovať ani admina (aj keď moderátori by tu nemali mať anarchiu a robiť si s fórom čo chcú, takže by mal rozhodnúť on).. No pripadá mi to, akoby sme sa tu predbiehali v tom, kto napíše lepší príspevok o tom, ako sa na tomto fóre prispieva a ako to je celé zle a nikomu sa to nepáči... Ale ani jeden neprišiel s nápadom: Poďme to spraviť takto alebo takto... Nejaká jasná idea, niečo, čo by stálo za skúšku...

Preto nevidím dôvod vo vedení takýchto diskusií... Lebo sa v nich nanajvýš čaká, či sa niekto chytí s tým niečo spraviť...

Ľudia a aj ja osobne by som sa úplne inak na túto diskusiu pozerali, keby sa začala nápadom: Je to zle, skúsme to nasledovne.

1. Prepíšeme pravidlá prispievania, sú moc komplikované. Budú v max. 5 bodoch vystihovať základné kamene fungovania, ktoré chceme dosiahnuť.
2. Výsostne tech. sekcie ako "Diagnostika" budú mať platený prístup.
3. Je povinnosťou ľudí, informovať po založení témy, ako svoj problém vyriešili. Neuzavreté témy, sa budú oddelovať do balastu, uzavreté témy budú časťou platenej sekcie.
4. Napíšme adminovi, či sem nedá jedného plateného full time administrátora, ktorý bude motivovaný na fóre pôsobiť a starať sa o poriadok v témach.
5. Ak admin nebude súhlasiť, dajme hlavy dokopy v sekcii pre modov kde sa dohodneme, čo chceme a ako to chceme.. Aby sme boli v pôsobení a aktivite na fóre konzistentný.
6. Písalkovia a vyrývači karta, karta, BAN
7. ATĎ ATĎ ATĎ

Rozumieš o čo mi ide? Ak tu niekto nezačne konštruktívne rozmýšlať a stavať na niečom, celé takéto diskusie sú ZBYTOČNÉ!

PS: Len prosím vás nazačnite rozoberať tie moje body, sú čisto pre ukážku... Aby vám to neslúžilo ako argument..
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Plný súhlas,to má dobrú logiku a rozhodne sklohním víziu ako si predstavujem že má fungovať fórum.Ano,pekne v bodoch ako si naznačil.Fungujú,teda výborne fungujú veci ktoré sú jednoduché.
Kto chce kecať,OK,nech si kecá do chuti a posledného piva v sekciách kde (sorry) ide o h...o
V sekcii kde ide o technickú pomoc,a teda nemá tam priestor obkecávanie o prde,nech sa luxuje nemilosrdne čo tam nepatrí.
Z jasnou perspektívou koša,ak sa do x dní nedostaví odpoveď.
A pod.Jednoduché ale zrozumiteľné pravidlá.
Čo avelmak spomína je problém elementárnej slušnosti ľudí.To ide riešiť iba tak,že ľudia sa toho čo očakávajú aj dočkajú.Tj normálnej komunikácie,snahy pomôcť.Ak sa stretajú že jeden pomáha a desiati vyrypujú,nemá chuť sa vrátiť z "odpočtom" ako poriešil.
Takže záver...OK premyslím to,nech si aj kolegovia premyslia a vyslovia svoje ,vo svojej sekcii si to môžeme vzájomne odobriť,prebrať a potom to predložiť adminovi na záverečné zhodnotenie a jeho pohlad.Ak zasiahne už do tvorby,ešte lepšie.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ja by som dal bod číslo jedna blikajúcim písmom, kde by bolo uvedené že ak založím tému tak si ju priebežne sledujem a patrične aj reagujem !!!
Lebo blbcom čo založia tému a prídu za dva dni a chceli by mať všetko do detailu rozpísané a rovno na striebornom podnose by som automaticky udelil BAN. Lebo to sú ludia ktorý nemajú najmenšiu snahu hladať riešenie aj toho najprimitívnejšieho problému a ani nenapíšu či im pomohlo to čo niekto poradil
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Určite to chce pokojnú hlavu,nech má zmena zmysel.Treba nájsť primeranú formu ako vysvetliť každému kto hľadá pomoc,že pre tú pomoc vie urobiť najviac vlastne on sám.Tým že
udá všetky dostupné údaje o aute,model ročník typ varianta,ideálne kód motora,kW,automat,4x4 a pod
Desať násobne viac otázok preskočím bez odpovede,než na ktoré odpovedám.Lebo....neobsahujú ani základné identifikátory
Ja nechcem zvažovať či to je v roku 2015 ešte vždy ľudská hlúposť,nedomýšlanie,šlendriánstvo alebo niečo iné,ale tým sa dotyčný pripravil o moju,a možno aj iného odpoveď.Len pre svoju lajdáckosť
Ako sa dá na zložitý problém opýtať,a neopísať ho vlastne vôbec.Je asi trochu nefér,ak mám stráviť pol hodinu nad odpovedou (ano často aj viac) pre človeka,ktorý neurobil (pre vlastný záujem) vlastne ani to biedne minimum. aby sa vykoktal aspoň v základných a známych veciach.Najkratšie otázky vyžadujú najobšírnejšie odpovede.Je to v prvom rade nefér voči tým čo by aj pomohli,akle každopádne je to hlúpe až arogantné.
A to treba aby ľudia pochopili,že vedomosti idú rokmi,nadobúdajú sa ťažko a nikde vo svete sa zadarmo nerozdávajú.Ak sa predsa nájdu ľudia ochotný pomôcť,treba im aspoň do rozumnej miery umožniť aby dali použitelnú odpoveď.Ak už niekto nevie pochopiť tak zásadnú vec,že vlastne ide o jeho záujem a prospech,tak skutočne ho treba prehliadať a tému vymazať.
rudolfo63
Príspevky: 9941
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

...tak vas tu sekych dodrbem,ze budete mat hole hlavy..,vsetci mate po zltej....
odkazautu-sk
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 23.06.2015 22:30
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa odkazautu-sk »

pravidla su pravidla... :3906:
rudolfo63
Príspevky: 9941
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

ja som len zvedavy,ako budete riesit problem,ked sa stretnu dvaja mudry blbci,ktori si myslia,ze jeden druhemu poradili...
jurha
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 15.05.2015 11:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jurha »

no ak si poradia tak je to OK nie ? :D

Návrat na "Témy týkajúce sa Autobazar.EU"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní