Jeep Grand Cherokee 2.7 - tahanie minibagra

Diskusia ohľadne vozidiel značky Jeep

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

fabio.sk.ma
Príspevky: 92
Dátum registrácie: 21.07.2007 17:04
Zdieľať na Facebook

Jeep Grand Cherokee 2.7 - tahanie minibagra

Príspevok od používateľa fabio.sk.ma »

caute.rozmyslam nad kupov uvedeneho jeepa.potrebujem tahat minibager 1.7t.mam obavy z atomatu.nabehane veselo 250000km.poprosim len tych co maju realne skusenosti,dakujem
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Automat je presne na to určený. Ak je dilema či AT alebo manuál, tak jednoznačne AT. V návode niektorých býva ž epri ťahaní ťažkých prívesov třeba predvoliť predposledný stupeň ak to převodovka dovoluje, ale inak to netřeba riešiť.
kalimero22
Príspevky: 209
Dátum registrácie: 24.01.2009 00:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kalimero22 »

ahoj..no mozno trosku od temy..ale mal som minibager 1.8t takmer 4 roky..s SUV skusenost nemam,ale par tyzdnov som ho vozil na autoprepravniku za toyotou HIACE,2,4D..a s autom to dost hupalo,vykon slaby...potom som kupil IVECO TURBODAILY 35-10 2.8TD 3 stranny sklapac,vyklapanie cez hydr.cerpadlo..urobil najazdy pre bager a parada...4 roky som takto jazdil,bez najmensich problemov,auto v pohode...
co som tym chcel napisat....dost velke percento prac,co som robil,tak obnasalo nakladanie materialu na auto a aj odvoz na ine miesto..hlavne pri vykope zakladov RD,bazenov...tak ak by som ti mohol poradit,radsej pouvazuj o takejto moznosti,to auto potom vyuzijes aj pri inej robote....
ked kupis jeep,ku tomu musis kupit vozik,to su dalsie investicie a moznosti si vycerpal..zeminu,strk na tom neodvezies,jedine,ked kupis vyklapaci....no vela zdaru zelam..
no a este ked k bagru priratas nejake naradie,lyzice zopar,tak hned mas iba naklad dve tony.....bager som vlani v novembri predal,lebo som stym sekol,iveco este mam...okolo domu je na nezaplatenie..ak sa chces hocico popytat,tak mi napis do ss...
Naposledy upravil/-a kalimero22 v 01.02.2015 21:35, upravené celkom 2 krát.
renault laguna 2.0 16v sport,103kw
hyundai santa fe,2.7 V6 LPG 139kw
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Jednoznačne kalimero má pravdu, dve muchy jednou ranou, a otázka je to Iveco do 3,5 celková hmotnosť?
Ak áno, tak potom :4012: , nie je o čom uvažovať.
Veľa zdaru
elephant
Príspevky: 1747
Dátum registrácie: 25.02.2009 02:07
Bydlisko: ZH
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa elephant »

Trt makový ma kalimero pravdu!

Iveco 35c10 trojstranný sklápač ma celkovú hmotnosť 3.500 kg, pohotovostnú hmotnosť 2.250 kg a užitočnú hmotnosť 1.250 kg.

Ako chceš legálne prevážať minibager s hmotnosťou 1.800 kg na vozidle, ktorého nosnosť je 1.250 kg?
pidizvi
Príspevky: 3414
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

tahat viac ako ma samotne vozidlo tiez neznie ako dobry napad
fabio.sk.ma
Príspevky: 92
Dátum registrácie: 21.07.2007 17:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fabio.sk.ma »

ved toto su take veci....na jeepe je tazne na 2t veselo.
karcikarci
Príspevky: 106
Dátum registrácie: 27.05.2010 21:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa karcikarci »

Zdravim ta, tiez mam takeho to granda 2,7 CRD 220000 poctivych a velmi slusne auto,vykon dostatocny spotreba 9-12, s tym privesom auto bez problemov zvlada . krutiaci moment je taky ze snim ponahanas ovela mensie a sportovesie auta, automat je super spolahlivby len menit olej treba!! automat ma moznost manualneh radenia takze len tukas medzi prevodmi, motora sa vobec neboj velmi spolahlivy, jedine co si pred kupou kukni aby nedymil moc a nesmie trhat prevodovka , diferaky si kukni ci nejsu oslzene a skus aj redukciu zaradit a pri nej nesmie nic pistat trhat trosku moze, skontroluj kardanove krize vole na napravch a klasicke veci. oproti nejakej konkurencii dajme tomu DISCOVERY 2 co je vyborne auto ma grand naviac vdaka tomu vykonu, disco ma 135koni a grand 164 a hlavne krutak ako som spominal je niekde inde. keby daco pis sukromne spravy alebo si kukni aj moje ostatne prispevky..... stastnu ruku pri vybere


K.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

pidizvi napísal:tahat viac ako ma samotne vozidlo tiez neznie ako dobry napad
Bežne ťahám za Discovery2 3,5t príves a nevidím v tom žiadny problém.

Ak automat "húpe" třeba predvoliť nižší stupeň jako som hovoril. Ja mám 4qalt a keď ťahám cez 2t tak mám n evoliči 3ku. Při 80-90 to točí viac ale stále v norme. Spotreba oproti sólo + cca 3l
jozeph
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 26.02.2013 09:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jozeph »

Ahojte,nerozmýšlajte voziť bager na Iveku 35-12, mám presne takú odťahovku, ako to bolo napísané-do 3500 -užitočná 1240 natrafíš na kontrolu a máš taký problém na ktorý nezarobíš ,si nad 3500 ,nemáš vodičák C a E -to sa dá nejako spraviť,inšpekcia práce -dá ťa do smútku,cestná daň -zabijú ťa,a poplatky pokuty za mýtnu jednotku ,sa zblážniš. raz ked ta chytia a máš nad 3500 -je to koniec. Ked vidia ťahať alebo máš na vozíku niečo ťažšie -si vygumovaný
kalimero22
Príspevky: 209
Dátum registrácie: 24.01.2009 00:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kalimero22 »

chlapi,s tou hmotnostou mate pravdu,ja som to zamerne nenapisal,aby sa dakto do toho neobul....ale to je pravda,podla vahy som chodil furt pretazeny o dakych 400-500kg.....ale za 4 roky ma chvalabohu nikto nezastavil...aj ked som stym ratal,ze raz ma vymaknu a zakrkam...no ja som sa motal len po okoli LC..a ani som nikdy nestretol kontrolu,co by vazila....
no treba pozriet aj ine auta sklopky,toyota alebo mazda su mensie rozmerovo,tym padom aj lahsie..no uz neviem ktora ma uzitocnu hmotnost okolo 1700kg..a stale je to do 3,5t...
no stale lepsie na robotu ako sa srat s jeepom a vozikom...to je moj nazor...
renault laguna 2.0 16v sport,103kw
hyundai santa fe,2.7 V6 LPG 139kw
fabio.sk.ma
Príspevky: 92
Dátum registrácie: 21.07.2007 17:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fabio.sk.ma »

dakujem vam vsetkym za info.bud kupim jeepa alebo odtahovku.a nas okolie MA su casto vahy,nemozem si dovolit presahovat vahu
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Odťahovku možeš kúpiť s požadovanou nosnosťou, len to nebude do 3,5t a to znamená mýto. Jeep s prívesom to rieši ak máš samozrejme potrebný vodičák (alebo niekto kto bude so súpravou nad 3,5t jazdiť) Celá sa to tu zvrhlo no otázk abol ači automat alebo manuál. Za mňa opakujem automat. Ak aj by nemal možnosť predvolieb jednotlivých stupňov každý má režim sport a ten je na ťahanie vhodný, lebo drží motor vo vyšších otáčkách a to s tou váhou třeba. Obyčajne v kopcoch idem na sport a po rovinách na D resp predvolím predposledný stupeň
Napísať odpoveď

Návrat na "Jeep Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní