Lancia Delta - zaseknute predne brzdy

Diskusia ohľadne vozidiel značky Lancia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

vico41
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 29.10.2012 17:42
Zdieľať na Facebook

Lancia Delta - zaseknute predne brzdy

Príspevok od používateľa vico41 »

Potreboval by som.radu vymenil som u vsetko a stale mi ostavaju zaseknute predne strmene raz su zaseknute raz nie viemenen hadicky a aj gumicky v hlavnom a aj v strmenoch
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Bolo skontrolovane vedenie,vodiaci kolik?
vico41
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 29.10.2012 17:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vico41 »

To bolo vybrusene a premazane
citronsk
Príspevky: 626
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa citronsk »

Mal som v minulosti problem so zadnymi strmenmi.. Dostatocne sa neuvolnili po brzdeni, a tym padom sa hriali kotuce.. Mechanik mi vtedy tvrdil ze nepomoze nic iba kupit nove...
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

citron-aky je rozdiel medzi novym a riadne zrepasovanym strmenom?Nehovorim len o pretesnenie.Ked tvoj mechanik povedal ze uz len vymena,tak asi nevedel urobit taku malickost.
vico41
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 29.10.2012 17:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vico41 »

Ja som tam.daval vsade nove tesnenia som zufaly uz
vico41
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 29.10.2012 17:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vico41 »

Brzdouka strieka iba voditka som.namazal nic viac a ked to bolo von pekne to behalo
vico41
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 29.10.2012 17:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vico41 »

No.len ako to vyriesit to.aby tam.neostaval tlak
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Alebo samotný posilovač že by tlačil na hlavný valec aj keď nemá a pedál je uvoľnený, a tým tam vytvára tlak v systéme.
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Posilnovac vlastne len pomaha vodicovi stlacit pedal,on sam nema tolko sily.Ak je v strmeni stale tlak,tak kvapalina neide spat do hlavneho valca.Cize bud hadica,trubka,alebo hlavny valec.Strmen,ak bol repasovany/dufam aj vycisteny riadne/,tak ten je vyluceny.Este som zvedavy,ten tlak je staly na vsetkych kolesach,alebo na prednom?Treba ist na to logicky.
vico41
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 29.10.2012 17:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vico41 »

Seknute au iba predne dve zadne su v pohode vsetko bolo na poriadok vycistene a robilo to aj pred vymenou gumiciek v strmenoch
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Má-nemá toľko sily... ja mám pocit ak brzdím s posilovačom a bez (že je motor vypnutý) že taký posilovač pridáva doať veľa možno aj 40-50% pri normálnej funkcii.
A stačí že pridáva trochu možno tak desatinu ,na trvalý prítlak a vytvorenie tlaku v systéme to stačí a aj teda na pribrzďovanie kolies...ale ak je to len predok tak sa to vylučuje...
jedine hlavný valec že by mal nejaký problém, alebo či tam niesu nejaké na jeho výstupe ventily na nejaký zbytkový tlak (ale to zas býva zvyčajne na zadné bubny len...
A tesnenia na brzde na piestikoch ak to bolo menené tam nemôže byť problém že by bolo dačo zle veľkostne tvarovo rozmerovo dnes sa predáva kadečo ako ND... Treba zistiť že či to je zadreté ne piestikoch alebo na vodítkach...
Peterr87
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 09.04.2008 16:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Peterr87 »

Netvrdim, ze je to tento pripad, ale nam robil to iste Peugeot 605. Boli to predne brzdove hadicky. Rozpadli sa z vnutra a po stlaceni pedala tlak kolesa zabrzdil, no po uvolneni pedala tie hadicky brzdovku spat neuvolnili a zostali zabrzdene. Z von nie je mozne vidiet stav hadicky, po vybrati nesli prefuknut oboma smermi.

Na Lade Samare nam zase robilo to iste jedno koleso, nakoniec to bola ohnuta vodiaca tycka a po zabrzdeni sa cely strmen spriecil.
vico41
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 29.10.2012 17:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vico41 »

Takto ja som.najprv preresnil.hlavný brzdovy valec lebo to slabo brzdilo potom zrazu z nicoho nic zaalo po 3 tyzdnoch ich zasekavat tak som vsetko rozobral vycistil poskladal kupul nove platnicky 2 tyzdne klud zase tak som vymenil obe hadicky problém stale tak.som.kupil.gumicky do.strmenou a aj tak sa to.neviriesilo
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

No ale ak slabo brzdilo tak predsa len pretesnenie hl valca mi príde zbytočné, Ale to píšem len tak ako názor...ono nič sa s tým zle nespravilo ak si ho pretesnil. Ale ak slabo brzdilo tak buď nefungoval posilovač alebo boli na vine platničky alebo dačo okolo nich.

Návrat na "Lancia fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 0 neregistrovaných