STK na americké vozidlá

Všetky otázky a problémy týkajúce sa dovozu vozidiel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Ved preto, nech tu napise, ze preco nepresiel a nie jedna teta povedala a robit z toho cirkus...

dobrucky:
Napis tu konkretne zavady, koli ktorym mas problemy a az potom sa diskusia moze pohnut spravnym smerom.
Nakolko nejako sa ti k tomu nechce, tak mam dojem, ze mas daco "za usami" a hras sa tu na nieco...
STK ma jasne definovane co musi kontrolovat a co musi mat ake parametre. To neni o tom, ze si tam niekto vymysla prkotiny... A ak ano, tak to nema oporu v zakone (metodickych pokynoch).
No osobne si myslim, ze vynnikom si ty.
nani33
Príspevky: 108
Dátum registrácie: 30.03.2010 10:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nani33 »

v zakone to nemoze mat oporu... jedna z mala vyhod tejto priteplenej eu je prave to, ze je uzakoneny volny pohyb tovaru, tzn. jozko mrkvicka z hornejdolnej si moze kupit v berline hocijake auto ktore tam splna predpisy a nemusi skumat ci ho vyrobili v mongolsku alebo na marse ak ma platny eu tp stk.
Cham
Príspevky: 1165
Dátum registrácie: 30.01.2009 18:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Cham »

Ja na americkych autach vidim toto :3035:

cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

nani33 napísal:A stare trabanty, wartburgy, embecky, lady a podobne vehikle z cias RVHP splnaju EU normy...??? ... Ked prechadzali stk doteraz, tak teraz si musia majitelia zohnat svetla z Eckami na embecky a ziguliaky? :::
Len sa lepšie prizri a nevypisuj tu kraviny!
nani33 napísal:jedna z mala vyhod tejto priteplenej eu je prave to, ze je uzakoneny volny pohyb tovaru
Ešteže vieš o čom píšeš... :::
dobrucky
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 06.08.2007 17:03
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dobrucky »

Tak teda prečo neprešla STK:

-predný združený svetlomet, predné a zadné smerové svetlá, zadné skupinové svetlá nie sú homologizované podľa EHK
-výfukový systém nie je homologizovaný podľa EHK
-svetelné zariadenie nezodpovedá svojim prevedením predpisom EHK
-odrušenie vozidla (to sú zapalovacie sviečky)nezodpovedá smernici EHK

Bol by som rád keby reagoval niekto, kto sa v tom vyzná a nie tí čo tu píšu o somarinách, dohadoch a urážkach!!!!
davos
Príspevky: 170
Dátum registrácie: 18.06.2007 18:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa davos »

Úplatkom na STK už odzvonilo...
Technici na STK su sledovany viac ako v base - za pochybenia im hrozia mastne pokuty - technik na stka ma na háku aby kvôli ne jakej závade na tvojom aute prišiel o robotu

/technik pustil prívesny vozík ktorý mal nálepku na obmedzenie rýchlosti - ale táto nalepka nebola reflexná a mala byť reflexná - pokuta 150,-€ pre technika.../

zadavatel témy ak je to on - je seriózny človek ktorý má v našich motorkárskych kruhoch dobrú povesť

http://mmmotoshop.eu/kontakt/

americké vozidlo legálne dostať na SK značky - pomeniť všetko čo treba + treba absolvovat skušky v technických ústavoch - Praha,Žilina,Budapešť - stojí to xxx ,-€
Treba všetko prerobiť aby splňalo EU normy

Finančne sa to neoplatí - ak sa vôbec podarí splniť EU normy
Naposledy upravil/-a davos v 31.01.2015 10:48, upravené celkom 3 krát.
dobrucky
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 06.08.2007 17:03
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dobrucky »

S tým odrušením máš pravdu. Nejedná sa len o sviečky, ale aj sviečkové káble a cievky.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Sviečkové káble sa už dlhé roky používajú uhlíkové kvôli odrušeniu a k nim cca 10kOhm odpor v koncovkách. Káble ....To je najmenší problém podľa mňa. By ma zaujímalo jak merali mieru rušenia alebo odrušenia na tej STK??? Leda že by technik pozrel na kábel videl medené jadro a napísal závadu je jediná možnosť zistenia.
Za toto bol problém na STK aj pred štvrťstoročím, kto mal medené s červenou izoláciou automaticky neprešiel....
A myslím že konkrétny prípad nieje problém že majú kamery na STK, pretože tie kamery niesu tak citlivé, aby zaznamenali či má svetlo EU homologáciu na sebe alebo nie. Ale skrátka v systéme je vozidlo zaevidované ako US, aj s tým čo všetko má namontované a je to mimo EU normy, a preto je problém že by sa na to mohol dakto zamerať ak by chcel...
sbf
Príspevky: 1356
Dátum registrácie: 06.02.2009 10:05
Bydlisko: TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sbf »

tu pisete akoby us auta mali nejaku predpotopnu neodrusenu elektrtonikua eu bola vrchol inzinieringu. cely problem s odrusenim je len administrativny a tusim na malej stk nemaju to co kontrolovat ak tam ma seriove zapalovanie. vyfuk tak isto /ani sa mi nezda ze vyfuky by mali e/.
nani33
Príspevky: 108
Dátum registrácie: 30.03.2010 10:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nani33 »

cicmanec napísal:
nani33 napísal:A stare trabanty, wartburgy, embecky, lady a podobne vehikle z cias RVHP splnaju EU normy...??? ... Ked prechadzali stk doteraz, tak teraz si musia majitelia zohnat svetla z Eckami na embecky a ziguliaky? :::
Len sa lepšie prizri a nevypisuj tu kraviny!
nani33 napísal:jedna z mala vyhod tejto priteplenej eu je prave to, ze je uzakoneny volny pohyb tovaru
Ešteže vieš o čom píšeš... :::
cicmanec ked ti tu uz asi 100 ludi napisalo, ze si riadny ::: , tak si sa niekedy nezamyslel, zeby na tom mohlo nieco byt?
... predsa len je to pomer 100:1 :40bd: :40bd:
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Keď mi to napíšu takí ako ty tak nemám dôvod sa nad tým zamýšľať...
nani33
Príspevky: 108
Dátum registrácie: 30.03.2010 10:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nani33 »

Hlupák má jednu velkou výhodu před člověkem vzdělaným - je sám se sebou spokojen. Napoleon Bonaparte

vidim ze to sedi :40bd:
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ok nani , vysvetlím po lopate namiesto Cica aj pre tých čo majú dlhší kábel.
Aj staršie vozy majú na svetlách schvalovaciu značku ,ktorá ovšem platila v dobe ich uvedenia do prevádzky. Takže napr. Škoda Spartak z roku 1956 v pohode prejde aj bez pásov , s jednookruhovými brzdami , lebo musí byť posudzovaná podla predpisov z roku schválenia.
K tvojej druhej poznámke - v rámci EU je volný pohyb tovaru vyrobeného LEN v rámci EU alebo presnejšie EHS. Dovozom z ameriky alebo aj azie sa pochopitelne europa snaží brániť. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
nani33
Príspevky: 108
Dátum registrácie: 30.03.2010 10:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nani33 »

oco13 - o com pises sa ale predsa nikto nehada... diskusia ale bola o tovare (aute, motorke) ktore uz beha bez problemov po ceste v eu schvalene s stk, tuv, atd. a zrazu v tomto ficolande ma problem?
A volny pohyb iba pre tovar vyrobeny v eu? Pochybujem ze mas doma okrem chleba s maslom este nieco vyrobene v eu. Aj ten cinsky pc do ktoreho pises doviezol legalne nejaky sk velkoobchod od ineho obchodnika z eu a mozes ho vyviezt kde chces do eu. (schvalovacky riesil dovozca do eu)
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

dobrucky napísal:Tak teda prečo neprešla STK:

-predný združený svetlomet, predné a zadné smerové svetlá, zadné skupinové svetlá nie sú homologizované podľa EHK
-výfukový systém nie je homologizovaný podľa EHK
-svetelné zariadenie nezodpovedá svojim prevedením predpisom EHK
-odrušenie vozidla (to sú zapalovacie sviečky)nezodpovedá smernici EHK

Bol by som rád keby reagoval niekto, kto sa v tom vyzná a nie tí čo tu píšu o somarinách, dohadoch a urážkach!!!!
Ale s tymto si mal zacat ked si zakladal temu a nie az o dva dni, ked tu boli uz 3 strany prispevkov a komentarov. Akurat tam este mohlo byt doplnene o aky motocykel sa jedna.
Navyse, z mojho pohladu sa jedna o veci ktore sa daju riesit, tak aby to vyhovovalo zakonom.
Kedze sa jedna o dovoz az z poza mlaky, tak predpokladam, ze tu sa nejedna o problem so solventnostou, tak v com teda?
Tie europske veci na ten motocykel sa nedaku zohnat? Veteran to neni, takze kde je ten pes zakopany?

Návrat na "Dovoz vozidiel"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní