STK na americké vozidlá

Všetky otázky a problémy týkajúce sa dovozu vozidiel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

dobrucky
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 06.08.2007 17:03
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

STK na americké vozidlá

Príspevok od používateľa dobrucky »

Potreboval by som poradiť. Mám motocykel dovezený pred pár rokmi z USA. Teraz som išiel robiť STK, ale motocykel neprešiel cez technickú kontrolu. Motocykel nespľńa technické normy. Nepomohlo ani to ,že pred dvomi rokmi prešiel STK. Bolo mi povedané, že po novom všetky vozidlá dovezené z USA,už nevedia cez STK prejsť. Jediná možnosť je predať motocykel do zahraničia napr. Českej republiky a kúpiť si európsky typ motocykla. Tak sa chcem spýtať, či mi s tým nevie niekto poradiť.
Za radu vopred ďakujem
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Keby si napisal aj dovody??? Mas to v tom protokole...
Aj anglicak prejde STK, napriek volantu na pravej strane...
01Eagle
Príspevky: 533
Dátum registrácie: 10.09.2006 17:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 01Eagle »

vyskusaj inu stk nedavno mi to pomohlo vacsinou ked svieti a brzdi nieje problem podobne stk treba nechat kym nabude na vyplatu a pristup sa zmeni....
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Nie je to nahodou tak, ze kde si nespravil raz, tak tam musis ist aj na reparat?
Aspon osobne som si isty, ze maju online evidenciu, kde su zaznamenane podrobnosti a nalepky. Sam som bol toho svedkom...
Respektive, potom jedine inde, avsak o5 za plny poplatok.
dobrucky
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 06.08.2007 17:03
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dobrucky »

Ja som to pozeral aj na markíze v televíznych novinách, že s tým je problém. Že s tým má problém aj klub amerických vozidiel na Slovensku. A dôvody: tachometer v míľach, na svetlách a blinkroch nie su normy E, a na výfukoch tiež nie su normy. Druhá STK mi nepomôže, nebudem riskovať že zase neprejdem.
autobeneit
Príspevky: 57
Dátum registrácie: 22.09.2009 10:54
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autobeneit »

pomoze iba prihlasit do CIECH,ziskat EU tp,a potom sa to uz da,vsetky ameriky sa prihlasuju cez CZ,alebo POLSKO.
dobrucky
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 06.08.2007 17:03
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dobrucky »

Cez Čechy to už bolo prihlásené a v techničáku sú České výnimky.
No aj tak to cez STK neprejde. Česká legislatíva aj keď sme v EU u nás neplatí. To mi bolo na STK povedanéé. Čo teda s tým?
autobeneit
Príspevky: 57
Dátum registrácie: 22.09.2009 10:54
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autobeneit »

Musí. Sme v eu dones do. Bb vybavíme ti to pošli kópiu tp do sz
sbf
Príspevky: 1356
Dátum registrácie: 06.02.2009 10:05
Bydlisko: TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sbf »

Vela US aut bolo pochybne dovezenych cez ine EU krajiny, bez kontrol ktore v danom case predpisovala legislativa tj neboli na ne mozne vynimky, dokonca vela aut bolo schvalenych s povodnymi svetlami, tak preto si povedal nejaky ambiciozny uradnik na ministerstve ze si ich vezme na musku.
Ked nejaka stk pusti auto s US VINom aj ked je v tip top v poriadku hned to upozorni boborovskeho co sedi v bratislave na pocitaci a je o dost vyssia pravdepodobnost ze na STK dojde kontrola, niekde su tak ambiciozni ze doklusaju este pocas TK. Preto sa americkym autam ti co chcu mat bezproblemovy biznis vyhybaju, na ich licenciu ciha kopec inych.
Naposledy upravil/-a sbf v 30.01.2015 08:11, upravené celkom 1 krát.
autobeneit
Príspevky: 57
Dátum registrácie: 22.09.2009 10:54
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autobeneit »

Zavolaj mi, máš to vybavené. 0917545287.
sbf
Príspevky: 1356
Dátum registrácie: 06.02.2009 10:05
Bydlisko: TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sbf »

No ta matematika by aj vysla keby tych lakomych parchantov hladali skor u drahych macicka mniau nemeckych limuzin
davos
Príspevky: 170
Dátum registrácie: 18.06.2007 18:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa davos »

S americkými autami a motorkami hrozí problém stále - viď zadavateľa témy.Jedine riešenie - overiť si pri kúpe pôvod vozidla - a nekupovať ameriku.Legálne to asi nepôjde...
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Najvyšší čas, že s tým idú niečo robiť...
dobrucky
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 06.08.2007 17:03
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dobrucky »

Vôbec nejde o lakomosť, to neprešlo cez známeho. Ten mi jednoznačne povedal , máme kamery online pripojené na ministerstvo a jednoducho to nemôže prejsť.
Že by z toho mal problém. A v poslednom čase to počujem od veľa ľudí. Len ja som si myslel veď to vybavím neni problém. Snáď tú STK niekde ešte vybavím, ale čo keď to budem chcieť predať kto to potom kúpi, ak bude mať problém s STK!!!! Je ale zaújímavé ,že sa tie americké vozidlá stále vozia. Ako to potom riešia týto dovozcovia.
FERO 321
Príspevky: 1644
Dátum registrácie: 27.01.2011 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FERO 321 »

Keby si len vedel koľko Amerických áut jazdí po Slovensku z platným STK. Toď môj kolega bol len pred mesiacom z U.S. autom na STK samozrejme prešiel, no menil zadné svetlá za európske.

Návrat na "Dovoz vozidiel"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní