Svet nie je bez dobrých ľudí ...našťastie

témy týkajuce sa všetkého a ničoho mimo diskusie o autách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

kuras
Alfík
Príspevky: 1997
Dátum registrácie: 21.12.2009 21:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kuras »

samozrejme, ze to potesi :)

ja som mal dobry pocit, uz len ked som potlacil jedneho zo snehu a zobral stoparov :) po jedneho som sa aj vracal :d :D
Zdvihak
Príspevky: 437
Dátum registrácie: 19.11.2010 20:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Zdvihak »

@kuras :300f:
Používateľov profilový obrázok
sherdog
Príspevky: 548
Dátum registrácie: 07.11.2009 10:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sherdog »

Svet nie je ani bez dobrých policajtov :)

Portland USA, policajt Mark James bol v pätách dopravného priestupcu, ktorý prekročil povolenú 35mph a šiel 52mph, keď jeho prenasledovanie páchateľa bolo náhle prerurešené rodinkou Kačíc, ktorá sa snažila prejsť cez cestu. Dôstojník James zastavil svoje služobné auto uprostred cesty, vystúpil z vozidla a zabezpečil kačiciam bezpečný prechod, než si šiel ďalej plniť svoje povinnosti.

Používateľov profilový obrázok
Cherro
Príspevky: 738
Dátum registrácie: 13.02.2010 19:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Cherro »

Keď niekto zachráni jeden život, je to akoby zachránil celý svet

Video TU


Video TU



Nerobím si nejaké ilúzie o ľuďoch realitu súčasnosti vystihuje tento príbeh (dole). Idiot sa nájde stále, ale najhorší je ten absolutný nezájem okolia:

Rana za ranou
"Sedel som na lavičke v obchodnom centre a čakal na kamaráta. Pozrel som sa na mobil a potom na výťah, či z neho nevystupuje. Namiesto toho som počul od vychádzajúceho muža otázku: Čo čumíš," povedal zbitý Tomáš.

Napadnutý muž nikdy nemal konflikt so zákonom. Býva v byte v areáli bývalej firmy a chodí po brigádach. "Nečakal som, že ma ten muž napadne. Bola to rana za ranou a kopanec za kopancom. Vôbec som to nechápal. Volal som o pomoc, pýtal som sa ho, prečo ma bije, a potom už som sa len chúlil na zemi," opísal otrasný čin.

Otrasné VIDEO, ktoré pobúrilo svet:TU

Prečo mu nikto nepomohol?

Zdroj TU
Používateľov profilový obrázok
Cherro
Príspevky: 738
Dátum registrácie: 13.02.2010 19:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Cherro »

Ruský Vodič nákladného automobilu zachraňuje na frekventovanej križovatke mačiatko :)

Video TU
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

dollar
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 23.08.2011 20:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dollar »

Pekné videá... To posledné ma tiež dostalo a :300f:
Prečítajte si toto. Nevedel som kam to zaradiť, ale myslím že sem sa to celkom hodí.

Otec prišiel unavený neskoro domov z práce, keď tu zrazu za ním dôjde jeho syn a pýta sa ho:
Syn: "Ocko, môžem sa ťa niečo opýtať?"
Otec: "Samozrejme, čo treba?"
Syn: "Oci, koľko zarábaš za hodinu?"
Otec: "To ťa nemusí zaujímať. Prečo to vôbec chceš vedieť?"
Syn: "Len tak. Prosím, povedz mi, koľko zarábaš za hodinu?"
Otec: "Ak to teda musí byť, tak zarábam 40€ za hodinu."
Syn: "Ach! (So sklopenou hlavou).
Syn: "Ocko, môžem si prosím požičiať teraz 20€?"
Otec sa unavený prácou dosť rozhneval
Otec: "Ak je jediný dôvod, prečo si ma požiadal dať ti peniaze, aby si si mohol kúpiť ďalšiu hlúpu hračku, alebo podobný nezmysel, tak môžeš ísť rovno do svojej izby spať.
Porozmýšľaj, prečo si tak sebecký. Každý deň pracujem dosť tvrdo, aby som zarobil, zaplatil splátky, našporil a ty chceš aby som ti dával peniaze na takéto blbosti?"

Malý chlapec potichu odišiel do svojej izby.
Muž si sadol a začal byť ešte nahnevanejší z chlapcových otázok. Ako sa môže pýtať takéto otázky, len aby získal nejaké peniaze?
Asi po hodine,sa muž ukľudnil, a začal premýšľať:
Možno si potreboval za tých 20€ kúpiť niečo, čo mu bolo naozaj treba, možno do školy... A predsa, nepýta ma o peniaze moc často.
Muž odišiel k izbe jeho malého syna a potichu otvoril dvere.

Otec: "Spíš už, synček?"

Syn: "Nie ocko. Ešte som hore.".
Ocko: "Rozmýšľal som, možno som bol na teba predchvíľou moc tvrdý. Bol to ťažký deň a tak som sa nahneval na teba dosť ľahko. Páči sa, tu máš 20€ čo potrebuješ."

Malý chlapec sa posadil a začal sa usmievať.
Syn: "Och, ďakujem ti ocko!"
Potom začal spopod vankúša vyberať nejaké pokrčené peniaze. Muž si všimol, že chlapec už má peniaze, a začal sa opäť hnevať. Malý chlapec pomaly spočítal peniaze a pozrel sa na otca.

Otec: "Prečo si chcel viac peňazí, keď ich máš už toľko?"

Syn: "Pretože predtým som nemal dosť, a teraz už mám.

"Oci, teraz mám 40€. Môžem si kúpiť hodinu tvojho času? Prosím, príď zajtra skôr. Chcel by som s tebou večerať."
Otec bol zlomený. Objal svojho malého syna, a prosil ho o odpustenie.
Je to len krátka pripomienka pre všetkých, čo v živote tvrdo pracujete. Nemali by sme nechať utiecť času cez naše prsty, bez toho aby sme strávil nejak´ý čas s tými, ktorí to naozaj potrebujú, s tými čo sú blízko nášmu srdcu. Dokážete sa podeliť o ten čas, ktorý vás stoí 40€ s niekým iným? Ak zajtra zomrieme, firma kde pracujeme nájde za nás ľahko náhradu za pár dní. Ale rodina a priatelia, ktorích sme zanechali, budú cítiť stratu po celý život. A keď sa nad tým zamyslíme, tak dávame oveľa viac času práci ako rodine.

Niektoré veci sú dôležitejšie.
Používateľov profilový obrázok
Cherro
Príspevky: 738
Dátum registrácie: 13.02.2010 19:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Cherro »

martinpb
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: 15.01.2011 21:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martinpb »

Milí kolegovci.. nedá mi nezareagovať... i na našej AU.EU stránke (tak to beriem) sú úžasní ľudia, ktorí mi pomohli v mojom naozaj tragickom smutnom nešťastí, na ktoré keď pomyslím mi srdce puká... pomohli ste mi finančne a som naozaj vďačný za každý jeden cent... (kedže sme stále vo finančnej tiesni a nevieme sa z toho nejak vymotať) ale čo je vysledok - konečne sa začínajú stavať základy mojej dcerky odpočinku a do max. mesiaca bude hrobček hotový..
ale k téme.. naozaj sa snažím aj ja pomáhať vždy a všade.. či to bol odvoz neznámych osôb do nemocnice, raz som zastavil pri jednom aute.. chlapíkovi došiel benzín-- tak sme išli natankovať a doniesol som ho speť a to bola najbližšia benzínka 30km.. vždy keď sa mi dá - pomôžem -- lebo naozaj nikto nevie kedy sa mu tá pomoc vráti - ako napr. od Vás
:bye: ĎAKUJEM
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Svet bez dobrých ľudí nemá zmysel.
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Používateľov profilový obrázok
Cherro
Príspevky: 738
Dátum registrácie: 13.02.2010 19:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Cherro »

lukas.bubo
Padrino
Príspevky: 5326
Dátum registrácie: 29.07.2011 11:34
Bydlisko: Wild Wild West
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukas.bubo »

minule som sedel v nejakom podniku a isli tam televizne noviny http://www.joj.sk/video/DTBm4W... od cca 34:30 tam isla reportaz pod nazvom Nebezpecny dobry skutok.

Ked som pocul vetu, ze za dobry skutok ma hliadka "nie vzdy musi potrestat", mal som chut sadnut na prve lietadlo a odstahovat sa niekam hodne daleko :::

Fakt, ze ked vystupim z auta, mam mat na sebe reflexnu vestu, je jedna vec (pocas nudzoveho statia, zakon 8/2009 Z.z., §5 ods. 3, otazne je, ci toto je nudzove statie...)
Ale kebyze za mnou pride policajt a povie mi, ze mi dava pokutu za bezdovodne zastavenie, tak mu asi poviem, ze to chcem prejednat na DI a nech tam potom on sam nahlas povie pred vsetkymi, co bolo dovodom mojho "bezdovodneho" zastavenia... koko.tistan ako vysity :41c2:
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Táto téma akosi zaspala v čase, tak ju vyhrabem. Niektoré videá ešte fungujú, oplatí sa ich pozrieť znova.

Návrat na "Shoutbox - o všetkom"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní