Suzuki Swift Sport 2005-2010 1.6 - skúsenosti

Diskusia ohľadne vozidiel značky Suzuki

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

pigger
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 27.03.2011 11:56
Zdieľať na Facebook

Suzuki Swift Sport 2005-2010 1.6 - skúsenosti

Príspevok od používateľa pigger »

Zdravím vás, nájde sa tu niekto , kto by mal nejaké skúsenosti zo Swiftom, najlepšie s 1.6? Chcel by som sa opýtať, na čo dávať pozor pri kúpe, či má táto motorizácia nejaké problémi, ako je na tom kvlaitou spracovania? Je ich strašne málo, momentálne sú na predaj 3 z toho jeden na plyn. Chcel by som verziu ktorá bola nová kupovaná na SK kedže dovozom nejak obzvlášť neverím. Veľmi pekne ďakujem za každú cennú radu.
mischo25
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 06.03.2014 13:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mischo25 »

pozri si video http://www.topspeed.sk/test-suzuki-swif ... 17865/8028 ak si to ešte nevidel tam porovnávajú staré suzuki swift sport. A v komentároch na tom linku čo som poslal najdeš bývaleho majiteľa a môžeš sa s ním skontaktovať :)
Dúfam že som pomohol :)
daevid
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 10.05.2012 22:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa daevid »

Ahoj,

super auto na zábavu, do mesta a na krátke trasy, pomerne živé, dobrý zvuk a hlavne má rado otáčky. Klasická atmosféra, žiadne turbo pomaly sa tam nemá čo pokaziť. Verzii s plynom sa oblúkom vyhni, každé Suzuki má s plynom problém, motor je stavaný na chod na benzín, všetko je presne na desatiny milimetra premeriavané pri chode na benzín, pri plyne je v motore vyššia teplota začnú vznikať netesnosti a potom tam praskajú hlavy atď atď.

Ale aby som nebol len pozitívny, je to fakt auto skôr na zábavu, na každodenné vozenie by som to nechcel, je to strašne tvrdé - prejdeš myš a vieš či to bola ona alebo on.

O spotrebe je písať asi zbytočné, pretože to vie chodiť aj za 6 litrov aj za 12 litrov ak to budeš dusiť a chodiť s tým "na spotrebu" tak Ti je to zbytočné.

Môj osobný názor, nasledujúci model, ten čo je teraz v predaji je o moc krajší a má lepšiu výbavu, ak by Ti to možnosti dovoľovali išiel by som skôr do toho, má úžasné sedačky s vysokým bočným vedením a motor má ešte krajší zvuk.

Prajem veľa štastia pri kúpe.
Dep
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: 15.06.2009 15:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dep »

Súčasná generácia SPORT je moja láska, škoda, že keď som kupoval môjho obyčajného Swifta, nepredávala sa 5dverova verzia este v EU.

Tých 4000e by som si vtedy priplatil.
Toľko by som odporúčal priplatiť si aj zadávateľovi témy, súčasná generácia je TOP value for money.
Subaru Outback Business NAVI 2.5i 129kw (2017)
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

z roku 2005-2009 to bude uz len vybehany japonec.nepoznam nikoho kto by to vlastnil viac ako 4 roky.interier totalny lacak.mozes ist do dacie sandero v testoch ma podobne jazdne vlastnosti.
chemlon
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 19.11.2006 22:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa chemlon »

mame Swifta 1,3 2005 nie Sport najazdenych 110000 km co sa servisu tyka raz vymena prednych kotucov,2ks ziaroviek,jeden kruzok ABS!Teraz sa bude robit komplet predna naprava,kotuce a lambda sonda :4012:
Dep
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: 15.06.2009 15:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dep »

Ja len dodam, môj ma 45 000 km za 2,5 roka, a nemenil som na aute okrem oleja a filtrov vôbec nič, ani len žiarovky...

Prvé opravy čakám po tých 100 000km.
Subaru Outback Business NAVI 2.5i 129kw (2017)
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

no to je jasne ono kazde auto co nema vela najazdene netreba mu nic len sa vozit.moje najmladsie auto bude mat 7 rokov stav 102 000km a este ma aj brzdy povodne pneumatiky,okrem rozvodov vsetko z vyroby.az mu bude treba kupit nove pneu predam a az bude mat 200 000km pri dalsom majitelovi tak to uz bude vrak.
Napísať odpoveď

Návrat na "Suzuki fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní