Volkswagen Golf dostane trojvalec 1,0 TSI

Sem móžete poukázať na zaujímavý web v oblasti auto-moto, nie reklama...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Cham
Príspevky: 1165
Dátum registrácie: 30.01.2009 18:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Cham »

cviro123 napísal:"kapitalizmus je vykoristovanie cloveka clovekom"
Kapitalizmus na Slovensko zatial neprisiel, osobne by som sa rad nechal "vykoristovat" rovnako ako Rakusan, Nemec...
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

chlapci tento rok som bol dvakrat na "nasom" fore - jedenkrat som napisal nejaku hodne velku kravinu a druhykrat som sa teraz prihlasil kvoli tomuto prispevku.

Tak veru ako hovorite. Presne tak. Ludia su neskutocni kreteni a nicomu z technickej stranky uz hodne dlho nerozumeju LEBO PROSTE NEMAJU CIM. Argument o liter mensej spotreby KTORA SA SAMOZREJME NEKONA AKO BOLO JEDNOZNACNE UKAZANE je uplne scestny KED SI MUSIM KURWA KUPIT NOVY !!!!! SPROSTY WV TRAGAC ZA 20.000EUR A STRATIT NA HODNOTE 15.000EUR ZA SEST ROKOV VLASTNICTVA. 81kW z motoru 1.0i a tych istych 81kW z motoru 1.6i je proste 81kW, pokial diametralne nezmenite realnu vytaznost paliva a energiu v nom obsiahnutu tak mate proste viacmenej konstantu pri ktoej mozete spotrebu autiaku ako celku optimalizovat akurat tak zmenou prevodov, ich pridavanim samozrejme pokial to motorcek utiahne (preco je asi tak DG 7kvaltove?), optimalizaciou Cx neboli odporu vzduchu a aerodynamiky, zmensovanim vahy vehykla, valiveho odporu pneumatik a podobnymi sracickami, ALE NIE MOTOROM SAMOTNYM pretoze proste odtial-potial. Jasne ze 4.0i hoviadko musi mat vyssiu spotrebu ako mensi povedzme 2.0i bracek v tom istom aute pri velmi kludnej jazde, POKIAL dany dvojliter na to auto jednoducho staci. Ak tam namontujete 0.6i, tak bude mat vacsiu spotrebu ako 4.0i.

Volumetrika sa neda zmensovat donekonecna.



PS: hypoteku nemam a nikdy som nemal. Ziadny uver som nikdy nemal a rozhodne neplanujem mat. Ziadny leasing som nikdy nevidel vstupit cez moje dvere a presne takto to hodne dlho este aj zostane. Ostatni pimped-out kreténi nech splacaju bmw 3.0d alebo foclngangen Gollf 9 s motorom 1.0i pripadne 0.8i triturbo alebo 0.4i sedemturbo, mne je to uplne medzi stehnami jedno. Dalsi voz co kupujem bude OHC alebo OHV benzin, vyzera to tak ze ani 2x OHV to nebude, ale to 99.999% obcanov nema najmensiu sancu pochopit ze o com asi tak toto je...


Dnes som priletel z Barcelony. No, iny svet trosicku. Nie peniazmi, lebo vsetci si trosku vieme predstavit ako to vyzera "tam na juhu", ale spravanim ludi. Oni sa uz naucili, lenze teraz je problem ako z toho hovna von. Lebo je velke, lepkave a hodne smradlave. 50% nezamestnanost mladych, bez sance... stratena generacia. 20 rokov. Tito ludia uz zistili ze ABSOLUTNE NEPOTREBUJU nove 1.0i biturbo Folcgangeny alebo cokolvek podobne. Oni potrebuju nieco uplne ale uplne ine.


A to sa este katalanci teda Barca chce od nich odtrhnut, ved to uz vlastne davno. Co potom bude cele Espana robit je mne osobne obrovskou zahadou, bez Madridu a Barcy su uplne, ale fakt ze totalne uplne uplne maximalne v riti. Tam nastane jedno obrovske Somalsko a to myslim absolutne vazne.


Nech sa paci, utekajte aj vy vsetci LEASINGOM A ÚVERMI PREŠPIKOVANí smerom na Somálsko. Pomahajte celej spolocnosti aby sa tam dostala. Do toho.




Financovanie volcgangenu, ze to islo predajcovi lepsie... vyser sa na to, kamo. Uplne. Nemas na to synku.
rudolfo63
Príspevky: 9954
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

Lubooooos..,seeevas stary kon...,ty aj zijes ? vitaj spet na strankach...!
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

vitam, vitam, zijem, dakujem, trepem tymi starymi unavenymi kopytami okolo seba ako sa len da.


Moc vela sa tu vyskytovat nebudem, len velmi sporadicky. V januari som tu bol naposledy pravidelne, ale zrazu mal moj den len 24 hodin a nic viac... vacsinu dni v tomto roku a vlastne za posledny rok a pol ma vypinalo o jednej alebo neskor v noci obeseneho cez postel nad knizkami ... ale oplatilo sa.

Chlapci, zapamatame si : radsej sa trosicku uskromnime, nemame najnovsi cuvaci asistent do boxu a rozbiehaci asistent hore kopcom (nevieme cuvat = nepatrime za volant lebo sme nebezpecni pre ostatnych), nemame asistenta co varuje pri opusteni jazdneho pruhu (prepana ako sme bez neho mohli prezit sto rokov motorizmu a nepozabijat sa vsetci?!) a najnovsie LED diody v svetlach ktore su uplne megalepsie ako tie co boli minuly rok v golfe ktory sa takmer neda rozoznat od najnovsieho modelu...

!! ALE NEMUSIME RIESIT FINANCOVANIE S PREDAJCOM !!
lukas.bubo
Padrino
Príspevky: 5326
Dátum registrácie: 29.07.2011 11:34
Bydlisko: Wild Wild West
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukas.bubo »

Ahoj Turbo, som rad, ze si sa zastavil :-) ja len pre male upresnenie, Ford a nie Folcvagen, okrem toho ziaden turbomotor sa konat nebude, len ten predavac mal pocit, ze by sa mozno mohol konat :-)
Co sa financovania tyka, pod to, co tvrdis ohladne uverov a leasingov, sa smelo podpisem. V tomto pripade auto pojde na firmu, aj tak hladame moznosti, ako to urobit tak, aby sa auto nepreplatilo oproti cennikovej cene ani o korunu...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ahoj Lubo,no konečne si späť,vitaj
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Ahoj Lubo, som rád, že si späť.
foter
moderátor fóra
Príspevky: 11354
Dátum registrácie: 28.07.2008 20:32
Bydlisko: East
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa foter »

Octavia aj Golf dostanú trojvalec 1,0 TSI

http://auto.pravda.sk/novinky/clanok/34 ... c-1-0-tsi/
Štvorvalec 1,2 TSI má dnes pod kapotou stále množstvo modelov koncernu Volkswagen. Jeho dni sú však zrátane. V blízkej budúcnosti ho vystrieda menší trojvalec 1,0 TSI. Je to dôvod na radosť?
Obrázok
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

V USA tiež prešli cez "downsizing"a to konkrétne z motora o objemu 2.5 litra na 1.8 TSI s totožným výkonom 170 koní. Prvý bol a druhý v súčasnosti je základným motorom pre VW Golf :-)

Motor o objemu 1.0 používajú v kosačkách.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

mozno ne kufor, ale toto riesenie doverne poznam :)
Obrázok
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
funci
Príspevky: 880
Dátum registrácie: 21.11.2013 14:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa funci »

Pandička zlatá, 750ku sme mali
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

to bol downsizing 80tych rokov :d :D , 769ccm rozpocitanych na 4 valce :2f93:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
mato.soky
Príspevky: 1376
Dátum registrácie: 29.03.2013 14:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mato.soky »

Voľné miesto sa bude hodiť tam sa potom dá elektromotor aj s baterkami ešte aj málo bude :d :D

Návrat na "Zaujímavé stránky, odkazy"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní