Suzuki Vitara - zasvieti zhavenie za jazdy

Diskusia ohľadne vozidiel značky Suzuki

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mamilittt
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 18.09.2005 10:19
Zdieľať na Facebook

Suzuki Vitara - zasvieti zhavenie za jazdy

Príspevok od používateľa mamilittt »

dobry den prajem potreboval by som radu ohladne vitari 2.0d 64 kw rocnik 1998 pri pridani hore kopcom sa my trvalo rozsvieti kontrolka zhahenia a strati sa vykon po odstaveni motora a opetovnom nastartovani je to na chvilu ok no po case sa to opakuje.co s tym? za normalne odpovede vopred dakujem pan MHLAVATY co vy na to?? CICMANEC prosim neodpovedaj je to zbytocne vdaka
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Ked sa to stale zopakuje len pri zataziu,tak chyba bude niekde s tlakom turba.RJ motora dostane nedoveryhodny signal od snimacov a prepne ta do nudzoveho rezimu.Samozrejme bez diagnostiky ti nikto neporady presne od PC.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

V podstate už je to zodpovedané.Posledná Vitara čo som na nej bol v kopcoch ma tiež takto nemilo prekvapila.Síce som to hneď Delphinou aj zmazal,ale musel som podraďovať aby nemal záťaž.V tom konkrétnom to bolo čerpadielko v nádrži ktoré šlo ale netlakovalo
a nestíhalo.Ale je tam viac než dosť možných vecí ako písal avelmak,je to Peugeot HDi,len to aký bordel naň naložili a akým spôsobom,tak to je do súťaže o cenu idiota
mamilittt
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 18.09.2005 10:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mamilittt »

ZAVADA PRED 5 MINUTAMY ODSTRANENA vymenil som palivovy filter za 11 eur a ide ako hodinky fo filtry bordel a lad a pri tom som ho menil pred 7000 km ale urcite sa pod to podpisal aj mraz dnesny-18 DAKUJEM vsetkym za odpovede a prajem hodne uspechov a zdravia P.S.je to motor mazda 2.0d 64 kw ja by som si 2.0 od peugeotu nechcel uz som ho vo vitare mal a dakujem
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Súhlas,dobrý motor ale vo Vitare bych ho nechcel
Štastlivý Nový Rok a nech už poslúcha aj tá mašina celý rok
PROCHY603
Príspevky: 3773
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

mamilittt napísal:ZAVADA PRED 5 MINUTAMY ODSTRANENA vymenil som palivovy filter za 11 eur a ide ako hodinky fo filtry bordel a lad a pri tom som ho menil pred 7000 km ale urcite sa pod to podpisal aj mraz dnesny-18 DAKUJEM vsetkym za odpovede a prajem hodne uspechov a zdravia P.S.je to motor mazda 2.0d 64 kw ja by som si 2.0 od peugeotu nechcel uz som ho vo vitare mal a dakujem
:40bd: :d :D

Kebi si pouzival aditivum tak take nieco sa ty nestane!!!!

Aditivum stoji cca 8eur a je na 500Litrov nafty!!!! :3035: :2f93: :28b7:
Jardo66
Príspevky: 91
Dátum registrácie: 05.12.2008 14:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Jardo66 »

Ja som tiež niekedy používal aditívum do nafty a vždy som mal problémy s mrznutím nafty okolo - 20 stupňov. Palivový filter som menil častejšie ako ponožky, lebo mi ho úplne zalepilo. Všetci mi tvrdili, že treba vyčistiť nádrž, tak som sa dal napraviť, a hádajte čo v nej bolo... úplne čistučká ako z výroby. Mechanici vraveli, že keby ju mali čistiť, tak to do takého stavu určite nedajú. Auto mi chodilo lepšie na čistú naftu a keď už tak radšej použijem denaturovaný lieh. Takže toľko k aditívam moja skúsenosť.
Suzuki Gitara 2,0 HDI
Nissan X-Trail 2,0 i
mamilittt
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 18.09.2005 10:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mamilittt »

ADITIVUM do mojich styroch naftakou nedavam a ani davat nebudem
Naposledy upravil/-a mamilittt v 02.01.2015 21:19, upravené celkom 1 krát.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Chlapci neurážajte sa,ale nepíšte kraviny jeden ako druhý iba pre nevedomosť o tejto veci.
mamilittt
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 18.09.2005 10:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mamilittt »

MHLAVATY asi mas pravdu nechal som sa asi uniest a ospravedlnujem sa lebo ste jeden z mala ktoreho tu uznavam
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ja to nepíšem v zlom,ale treba ozaj rozlišovať čo a kedy použiť a čo sa aký cieľ tým sleduje.Preto niekedy aditív ano,inokedy nie,ale bez špecifikácie dôvodu a účelu kedy a ktorý asi nie je dobré zavrhnúť adatívum ako aditívum. To my vychádza tak nezmyselné ako o niektorom lieku vyhlásiť že je blbý a nepoznať jeho vlastnosti a účel.Aj vynikajúci liek v zlých rukách vie poškodiť.
Napísať odpoveď

Návrat na "Suzuki fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní