Strategia pri kupe auta cez autobazar

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mbrs
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 21.08.2007 10:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mbrs »

:d :D :40bd: :d :D :40bd: "Cash is king." :40bd: :40bd: :40bd: :d :D :40bd: SOTO19 to kde si nabral??? :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: Každý bazárista ti radšej predá 3autá na leas... jak 1-no na Cash!!!!! :2f93:
luking
Príspevky: 42
Dátum registrácie: 07.09.2006 14:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa luking »

raltok napísal:z osobnej skusenosti mozem povedat, ze na vsetky auta na kt. som sa bol pozriet a boli z dovozu, tak mali stocene tachometre. auto vyzeralo perfektne, ale ked som si nechal overit kilometre, taaaak. napr. renault laguna na tachometry 100 000km a v roku 2006 mala pri poslednej servisnej prehliadke v renault servise 240 000km... dalsi bazarnik sa mi dusoval, ze tych 150 000km na tachometry je poctivych {mne nevadi, ze auto ma 180 000km, len nech o nich viem}, tak som sa pozeral po aute a siahnem do odkladacej schranky a tam bol vypis z talianskej stk? alebo z coho to bolo a stav tachometra 270 000km. a tak mozem pokracovat... preto sa ja osobne pozeram len po autach po 1. majitelovi a kupenych na svk, pretoze tak som kupil auto a vsetko sedelo co povedal majitel a co som si overil v servise. je mi jasne, ze aj v takychto pripadoch moze byt nejaky odrbavak, ale myslim si, ze je ovela mensia pravdepodobnost.

ak Ti nevadi viac KM, tak tu je auto pre Teba.. KOMBIK, 2003, DIESEL, SERVISKA, KUPENE NA SLOVENSKU, KOMPLET VYBAVA za 179000sk

http://www.autobazar.eu/sk/card.php?id=754889
raltok
Príspevky: 85
Dátum registrácie: 15.12.2008 13:58
Bydlisko: ba/ke
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raltok »

luking napísal:
raltok napísal:z osobnej skusenosti mozem povedat, ze na vsetky auta na kt. som sa bol pozriet a boli z dovozu, tak mali stocene tachometre. auto vyzeralo perfektne, ale ked som si nechal overit kilometre, taaaak. napr. renault laguna na tachometry 100 000km a v roku 2006 mala pri poslednej servisnej prehliadke v renault servise 240 000km... dalsi bazarnik sa mi dusoval, ze tych 150 000km na tachometry je poctivych {mne nevadi, ze auto ma 180 000km, len nech o nich viem}, tak som sa pozeral po aute a siahnem do odkladacej schranky a tam bol vypis z talianskej stk? alebo z coho to bolo a stav tachometra 270 000km. a tak mozem pokracovat... preto sa ja osobne pozeram len po autach po 1. majitelovi a kupenych na svk, pretoze tak som kupil auto a vsetko sedelo co povedal majitel a co som si overil v servise. je mi jasne, ze aj v takychto pripadoch moze byt nejaky odrbavak, ale myslim si, ze je ovela mensia pravdepodobnost.

ak Ti nevadi viac KM, tak tu je auto pre Teba.. KOMBIK, 2003, DIESEL, SERVISKA, KUPENE NA SLOVENSKU, KOMPLET VYBAVA za 179000sk

http://www.autobazar.eu/sk/card.php?id=754889
dakujem, videl som, ale zhanam rocnik 2005+ a mne staci hatchback/sedan. kombik by som asi ani raz do roka nevyuzil a zbytocne vozil vzduch.

ale drzim ti palce nech dlho necakas na niekoho komu vadi to, ze vie pravdu o aute a oceni to. kiezby bolo viacej takychto predajcov.
karenas55
Príspevky: 91
Dátum registrácie: 23.05.2008 22:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa karenas55 »

No vidiš artimo aj ja by som si kúpil Toyotu,pretože to viem
rozlíšiť,ale prečo tu chodí tolko Kia Ceed so 7 ročnou zárukou,
pretože spústa lúdí si vždy vyberie určitú istotu,pred rizikom a to
platí aj pri tom či kúpiť auto zvonka aj za dobrú cenu,ale nečitatelné,
ako také čo si myslia,že si ho prečitali.a myslia si ,že je to menšie riziko.Rozhoduje samozrejme aj cena.
Ludia majú svoje priority a podla toho sa chovajú :28b7:
Takže ked aj sa pičuje na bazare,aj tak si spústa,alebo vacsina
obycajneho ludstva mysli,že je tam pre ne najmensia moznost ojebu,preto chodia do bazarov a v podstate majú svoju pravdu,
netreba im to brat,ked vystriedajú aut dost na to ,aby pochopili,že už sú tak trocha odbornici a to auto dokážu za lepšiu cenu zohnať aj inde. :-\ :-\ :-\ :-\ :-\
tiborklx
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 08.10.2006 19:18
Zdieľať na Facebook

l

Príspevok od používateľa tiborklx »

kkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk
bn-ludwig
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 16.08.2007 06:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bn-ludwig »

ja si skôr myslím,že je jedno kde auto kúpiš,dôležité je ako sa ti prejaví pri obhliadke,skutočné km sa ťažko dokazujú,ale tech.stav sa nedá oklamať.mal som spústu aut,aj po prvom majitelovi,aj staršie,ale vždy som vedel že po nejakom čase treba do auta zainvestovať.snaď mojou chybou je že keď dám auto do top stavu tak chcem iné.ale rada do kúpy auta je pozri si stav pedálov,tie napoviu vela o km,potom volant aj páka radenia,i ked kto nosí prstene zničí volant skôr,nápravy povedia veľa a najlepšie je ked vieš porovnať dve rovnaké autá,potom vieš kto klame. :3035:
y2k.miro
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 25.03.2009 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa y2k.miro »

autovybava napísal:ja som kupoval auto v AAAckach a som spokojny, podla mna je to uplne jedno kde ho kupis, rozdiel medzi AAAckami a inym bazarom nevidim, navyse neviem o tom ze by ti v Ackach branili prezriet si auto aj do posledneho srobu, a mozes s nim ist aj dat ho pozriet do svojho servisu,.. takze skor by som povedal ze ak tu niekto niekoho o...e tak len sam seba :zg282:
nevidis rozdiel? no asi si nevidel tie tisicky prispevkov na nete o AAAAuto.
si si isty,ze nemas stoceny tachometer? haha :) na 100% ma kazde auto. viac ci menej. je to spinave okradanie ludi.
asi 10 ludi poznam co si kupili auto v AAAAuto a maju napr takeho skusenosti:
vraj na aute je nova spojka a prevodovka. ( sa rozpadla po 3000km. automechanik povedal,ze mala najmenej 200000km a viac.
dalsi kamarat im predal auto a priznal par chyb co to auto ma. v ten isty den stalo uz na parkovisku a sa predavalo ako skontrolovane auto zo zarukou. bez chyb!!! haha
su to podvodnici.

mna tam oklamali par krat,takze viem o com pisem
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Miro - Teba tam oklamali pár krát? To znamená, že si tam išiel ešte raz po tom, ako Ťa oklamali?

Pre objektívnosť treba dodať, že hAhAhA autobazár nie je zďaleka jediný, ktorý takto kšeftuje a zarába na autách.

Preto chronologicky usporiadané body pre toho, kto chce kúpiť auto:

1) Neísť do autobazáru

2) Neísť do autobazáru

3) Spomínal som, aby sa nešlo do autobazáru?

4) Nechoďte do autobazáru

5) Hľadajte súkromnú inzerciu

6) Tam samozrejme tiež existuje riziko padnutia na hubu, ale aspoň vidíte majiteľa a už aj bez toho, aby otvoril ústa, môžte zhodnotiť, čo je to za človeka

7) V autobazári o bývalom majiteľovi neviete nič, ako s autom jazdil, ako bolo servisované, aké auto malo problémy a ako boli riešené. Vidíte len pečiatky v servisnej knihe, ktoré Vám o aute nič nepovedia

8 Treba využiť súkr. inzerciu a hľadať
monojetronic
Príspevky: 168
Dátum registrácie: 06.05.2010 01:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa monojetronic »

a ked moj hladany model auta sa nachadza len v autobazaroch, pretoze ludia bud maju inu motorizaciu alebo si auto drzia doma tak co potom, hladat ine auto (benzin, spolahlivost a jednoduchost, 3000e)?
funci
Príspevky: 880
Dátum registrácie: 21.11.2013 14:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa funci »

nehľadaj iné auto, hľadaj inde
monojetronic
Príspevky: 168
Dátum registrácie: 06.05.2010 01:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa monojetronic »

a kde inde ?

denne prechadzam weby ako tento - .eu, .sk, bazar, bazos, ccc , autov1a,a pod. tak kde este ?
ide o to ze nechcem ist po auto 500km, a v tom je vyhoda CCC ze dopravia auto na hociktoru pobocku (asi jedina vyhoda, za ktoru si samozrejme clovek nevedomky zaplati)
funci
Príspevky: 880
Dátum registrácie: 21.11.2013 14:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa funci »

O aké auto máš záujem?
monojetronic
Príspevky: 168
Dátum registrácie: 06.05.2010 01:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa monojetronic »

fiat stilo 1.4 (co su rocniky od 2004), 5dv, hatchback - myslim ze na nom italove dost zamakali a predci niektorych konkurentov.
1.4 kvoli jednoduchemu motoru a v pohode spotrebe (nebranim sa aj 2 litrovym motorom ktore zeru menej ako nejake vysavace 1.2 vo vysokych otackach, ale nepoznam take auta)..
Motor 1.2 ani 1.6 a vyssie nechcem.

Tie auta maju cenu tak po 2500e, a uz ked mam dat cez 3000 tak by som chcel zeby bolo v dobrom stave bez investici na xx xxx km.
A to sa od bazarov neda cakat, pretoze ich cena nezodpoveda tomu pravidlu ze drahsie=lepsie, tam je len marza mozno 700-1000e.
martin281
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 21.06.2005 10:58
Zdieľať na Facebook

AAA

Príspevok od používateľa martin281 »

Mam problem s bazaromm AAA Auto. Kupil som fabiu mk1. 170t km nova spojka. Tak som si povedal bude aspon so spojkou pokoj. 10tis nabehane a jebne mi lozisko spojky. Tak som si povedal ze sa stava. Rozoberiem, a spojka este povodna uz doziva niejako. Takze prosim vas neverte AAA. Su to ojebavaci. Auto prestriekane svetla vylestene a ze vraj o neho bolo najlepsie starane. Kua. Nikdy viac. Zabudnite na AAA AUTO :3020:
martin281
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 21.06.2005 10:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martin281 »

Vedel som ze su lestene aj ze je striekane. Ale dovera ze je tam nova spojka, tak to neviem ako dlho sa mozes venovat prehliadke, aj pri tvrdeniach o super aute. A to nebolo jedine o co som musel bojovat. Napriklad sezonne pneu. Nightmare. U mna a mojich priatelov aj tak skoncili :342a:

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 25 neregistrovaných