Renault Laguna - stráca sa olej

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

arnie191219
Príspevky: 129
Dátum registrácie: 23.11.2010 18:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa arnie191219 »

Moze tam byt toho viac,mozu to byt piestne kruzky,ale to by auto viac dymilo,lebo by motor zral olej-alebo tesnenie pod vanou,alebo tesnenie na kluke atd-skus motor trosku vycistit a potom sledovat ci niekde netecie olej-ale ak auto viac dymi ako by malo,tak su to tie piestne kruzky. Urcite sa s tym da jazdit,ale dolievat furt tolko oleja,no neviem-ked toho vela nenajazdis tak sa to da-ale napr.ja co jazdim dlhe trate,tak to by som asi vozil privesny vozik s olejom. :3035:
Franc1644
Príspevky: 836
Dátum registrácie: 28.01.2010 17:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Franc1644 »

Prochy, podla coho s takou istotou, ze piestne kruzka su KO? Ako vies, ze niesu OK?
Ved chlapik len pisal, ze ubuda oleja. Nepisal, zeby meral tlaky, zeby bol vsade inde motor cisty. Mozno mu ten olej z motora niekto kradne.
Som mlady, tak sa chcem priucit, akym sposobom sa to da takto naistotu zistit?
Netvrdim, ze to nieje rozumna moznost, ale odkial ta istota?
Pre zadavatela, skusil by som spravit to, co radil P. Hlavaty. Ak by to nepomohlo, da sa kupit cistic brzd v spreji za nejakych 2,5€. Ocistil by som tym motor, nastartoval a pozeral, odkial tecie. No a mozu to byt aj tie kruzka, aj ten zlodej oleja... :4090:
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autokomplet »

lakinooo napísal:Benky daj si pri tých km si daj preventívne vymeniť ložiská na kluke. Ber to len ako dobre mienenú radu.
doplnim dobre mienenu radu o info ze myslel na ojniciach a nie na celej kluke (aby si nerozoberal cely motor resp. ho nevyberal)
ale rada nad zlato ked sa chces vyhnut oprave za 1.500 eur ...
Žijeme v dobe plnej egoistov, sociopatov, ľudí s vymytým mozgom a žiaľ aj srdcom.
Ľudia pod tlakom medii, technologii, rýchleho spôsobu žitia stratili skutočné hodnoty.
Ešte že máme riešenie - môžeme si zabezpečiť psa...
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autokomplet »

aky mas olej?
ako dlho jazdi motor na LPG?
kedy si menil olej?
ako dlho papa olej a kolko?
poznas to auto alebo si ho len teraz kupil?

ked mas stary olej, vymen.
ak mas iny ako Elf alebo Total, tak nepokusaj osud a daj co mu patri = Elf
nemen viskozitu ani parametre, dodrzuj co pise vyrobca, s Renaultom nie su srandy aj ked robis vsetko ako pise vyrobca, nieto ked si robis pokusy...
Žijeme v dobe plnej egoistov, sociopatov, ľudí s vymytým mozgom a žiaľ aj srdcom.
Ľudia pod tlakom medii, technologii, rýchleho spôsobu žitia stratili skutočné hodnoty.
Ešte že máme riešenie - môžeme si zabezpečiť psa...
benky71
Príspevky: 243
Dátum registrácie: 06.01.2008 08:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa benky71 »

autokomplet napísal:
lakinooo napísal:Benky daj si pri tých km si daj preventívne vymeniť ložiská na kluke. Ber to len ako dobre mienenú radu.
doplnim dobre mienenu radu o info ze myslel na ojniciach a nie na celej kluke (aby si nerozoberal cely motor resp. ho nevyberal)
ale rada nad zlato ked sa chces vyhnut oprave za 1.500 eur ...
áno samozrejme len tie tzv.šalky ojnica kluka ,na renault fore su o tom popisane romany,inak to auto je vraj postrach a pomsta frantikov lol
benky71
Príspevky: 243
Dátum registrácie: 06.01.2008 08:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa benky71 »

a este k tomu ubudaniu oleja,mal som predtým Espero 1,5 a utychto benz.mot.sa stracal olej cez guferá ventilov,v mojom pripade len ozaj nepatrne :-\
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

autokomplet napísal:
lakinooo napísal:Benky daj si pri tých km si daj preventívne vymeniť ložiská na kluke. Ber to len ako dobre mienenú radu.
doplnim dobre mienenu radu o info ze myslel na ojniciach a nie na celej kluke (aby si nerozoberal cely motor resp. ho nevyberal)
ale rada nad zlato ked sa chces vyhnut oprave za 1.500 eur ...

Asi je na mieste to upresniť.Vymieňajú sa ojničné ale aj hlavné.Motor sa nevyberá,aspoň ja z výmenou problém nemám a motor nevyberám.Hlboko doporučujem zároveň ak už je to zospodu otvorené aj výmenu retiazky ol.čerpadielka a semeringu kluky.Všetko je to o drobných,aj z cenou práce okolo 220 e.- ak ma pamäť neklame.Práca cca 1 deň aj to iba z dôvodu to ponechať dokonale odkvapkať.
Radšej dopíšem.Tieto motory sú háklivé v tom že nemajú vôbec zabezpečené šálky,tj ložiská v ojniciach proti pootočeniu.Tam stačí pár krát ponaťahovať výmeny olejov a tá naparená vrstvička klznej plochy sa doslova stratí zo šálok.v tom momente sa prvým dotykom kov na kov (bez kompozície) šálka hryzne na ojničnom čape a otočí.Tým sa prekryje mazací otvor a za pár sekund je dielo skazy hotové.

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných