Chevrolet Cruze 2.0 VCDI 163K LT A/T

Diskusia ohľadne vozidiel značiek Chevrolet a Daewoo

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

S tými prevodovkami si to úplne zle vykladáš, sprevodovanie je nastavené vždy výkonu, práveže slabý motor potrebuje vela kvaltov, silnému stačí menej.
Viac ich tam dávajú len preto aby lepšie optimalizovali otáčky pri rôznej rýchlosti, či už ideš mestom, mimo mesto, alebo dialnicou.
Problém je že tie modernejšie prevodovky sú často háklivejšie ako tie staré automaty s hydromeničom

Teraz je modny hit dokonca CVT = variator, tam skrátka môže motor držať optimálne otáčky bez zmeny napríklad 2000rpm od 50km/h po 100km/h , skrátka tak aby mal čo najlepšie emisie, ale znovu opakujem že tieto prevodovky sú dosť háklivé a servis sakra drahý

Ja mám trebárs 2.5i a iba 4° automat a ver že pri 150km/h mi motor točí len 3500rpm a ten posledný 4 kvalt môže byť zaradený už od 50km/h kedy motor točí +- 1200rpm. Dnes som otočil BA a v podstate celú cestu 110-120km/h a otáčkomer je na úrovni 2400-2600rpm, 130km/h = 3000rpm

EDIT: pri tom Mondeu si nejak vysoko zarúbal, ved to je 2.0T benzín, za prvé nehorázny poplatok za registraciu a za druhé pri "Áčkach" si treba všímať cenu v hotovosti a nie na splátky, teda z 290 000 Kč je zrazu 350 000 Kč = 13000€ + 2000€ náklady na prihlásenie
Naposledy upravil/-a ivko1 v 13.12.2014 21:21, upravené celkom 1 krát.
nick89
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 12.12.2014 13:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nick89 »

Ivko1, vdaka za vysvetlenie, to som netusil fakt.
Inac co vravite na toho forda co som hodil link?
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ak ti je ten Civic 1.8i malý / slabý, šiel by som do Mazdy 6 2.0i, ale znovu bude problém AT prevodovka
http://www.sauto.cz/osobni/detail/mazda ... oFrom=list

Alebo potom také Subaru ako mám ja, ale budeš mať len 4°AT a spotrebu musíš počítať 10l benzínu, alebo kúpiť auto s LPG, ale s ročníkom pôjdeš nadol
http://www.sauto.cz/osobni/detail/subar ... oFrom=list
Na tomto mi dosť vadí ten ošúchaný volant, prípadne Outback http://www.sauto.cz/osobni/detail/subar ... oFrom=list ten má vhodnejší motor pre LPG
nick89
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 12.12.2014 13:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nick89 »

Pises problem A/T pprevodovka. Aky alebo ake mas na mysli problemy?
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Čím modernejšia AT prevodovka tým býva háklivejšia, hlavne ak ju niekto nepoužíva správne, alebo v nej nemení olej. Alebo sa jednoducho pokazí, stále je to len mechanický stroj.
Dnes nie je problém nechať za repas automatickej prevodovky 1500€, alebo aj viac

Preto som ti písal hladaj v prvom rade spolahlivosť
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

zadávateľovi témy:

chod do prvého bazára a sadni si do civica 1.8, hoci bez automatu a prevez sa na ňom, vytoč ho, vyskúšaj ho. lepší bnzínový atmosférický motor v tejto triede nepoznám,

choď do bazáru a sadni do aurisa, v ponuke je zopár v automate, aj hybridy

ak už naozaj máš oplieskať peniaze, vždy si sadni do auta a prevez sa na ňom.
wikyxxx
Príspevky: 1146
Dátum registrácie: 13.01.2009 17:19
Bydlisko: Okres Malacky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wikyxxx »

martin BA napísal:wikyxxx,ako vies ze kazdych 900km regeneruje?? Ti posle email tvoje auto? Pokial viem regeneracia zavisi od vela faktorov,nemyslim ze pravidelne po 900km zacne prebiehat..
Vidim nie kedy prebieha auto je lenivsia aktualna spotreba je okolo 15 litrov ked pustim plyn tak stale ukazuje okolo 1.2 litra. Tych 900 km je priemer zalezi kolko jazdi ale medzi 750-1000 sa to spuasti vzdy.
ldcentrumlh
Príspevky: 201
Dátum registrácie: 27.02.2009 08:02
Zdieľať na Facebook

Cruze

Príspevok od používateľa ldcentrumlh »

Servus... som vlastnikom 1.8 benzin Cruze SW 104kw, manual... z 0-100 to ma okolo 10s a pruzne zrychlenie ak sa nebojis podradit a hnat to nad 4000rpm je viac ako dostacujuce... s automatom to vsak nemam odskusane, je vsak 6stupnovy... a zatial cca 20000km za 8 mesiacov. Dal som tam LPG pri cca 7000km a zatial nelutujem. Jazdim vela, ale vratane kratkych tras. Benzin (idealne bez turba a ak chces LPG, aj priamovstreku) je priam nutnost. Inak si auto neuzijes. Vozenie je to vsak hodne slusneho priemeru nizsej strednej triedy - rozumej v pohode, ale nic viac. Tlmenie, odhlucnenie, kvalita spracovania atd. Plasty skor lacnejsie, ale vyhotovenie na pohlad pekne a nevrzgajuce. Vykon dostacujuci a v otackach strednych a vyssich s peknym zatahom. Tocivy moment v strednych otackach trosicku kolisajuci, nie linearny ako by mohol byt. Odspodu je motor schopny stale zrychlovat, pripadne drzat rychlost v kopcoch - proste slusna atmosfericka 1.8, nic viac a zazraky sa nedeju... ak chces do kopca citelne akcelerovat, musis tocit... Vykonova spicka typu VTEC (mal som aj Hondu ACCORD) tam nie je, iba ak naznak... ale zivotne dolezita tiez nie je a ani nechyba. Inymi slovami za dane peniaze objektivne super voz, robustny, zaujimavy, dokonca z casti aj vodicsky zabavny - hlavne riadenie, odozva podvozku a pri spravnych otackach motor. Objektivne to super voz ale nie je, ale tie ozaj super maju aj inu, prislusnu cenovku. Je to proste nadstandarna protihodnota za vynalozene peniaze pri novom voze. Ja som za svoj dal cca 11500 bez DPH v plnej vybave vratane cuvacej kamery, dotykovej obrazovky, polokoze,priplatkovych kolies, atd atd...Na dialniciach trochu otravuje 3500rpm pri 130ke. Je velmi bezpecny na danu triedu - je to globalny voz, pozri euroncap ale aj americke IIHS ci ako sa tie testy volaju. S minimalnym prekrytim pri celnom naraze ma hodnotenie ochrany posadky ako dostatocny, narozdiel od ikon ako Mercedes C, ci BMW 3 a podobne. Zial odpoveda tomu aj pohotovostna hmotnost cca 1550kg. Velmi mi a hlavne verne pripomina opel astru, ktoru som mal tiez a nalietal som na nej cca 140000km. Inak tych 1550kg je viac ako malo 6valcove mondeo kombi MK3 ktore som vlastnil predtym a teraz ho ma otec. Sumar: za dane peniaze OK, budes spokojny. Ak nechces robit kompromisy vo vykone a chces byt odstreleny pri slapnuti na pedal a chces sa vozit, tak pocuvaj tych, co ti radia velky objem, aspon 6valcov a automat klasickej konstrukcie - teda hydrodynamicky menic. Na pocet prevodovych stupnov nepozeraj, tie nerozhoduju. Pri mestskej 50ke si automatik aj 4stupnovy bude bublat nepocutelnych 1100-1200rpm a pri zoslapnuti ta opre do sedadla. Kvazi medzistupne si vytvori klzanim menica, cim sa neopotrebuvava a nemusis kakat riedkym. Tak zle to s automatmi nie je, pokial netuzis po 2spojkach, CVT a aut nekupujes po magorovi. Olej treba vymenit vzdy preventivne. Spotrebu vyliec vzdy cez LPG a aj prevadzkove naklady 1.5 dieslu budu vyssie ako budes mat ty. O benefitoch benzinoveho motoru nehovoriac. Napr. spominane subaru outback ti spravi kopu radosti a na zaklade osobnej skusenosti doporucujem. Bud 4valcovu 2.5ku ako slusny zaklad uz na urovni alebo sestvalec 3.0 H6 ako nadstandard. Su to boxer motory a spravaju sa ako bez zotrvacnika. Vazne skus dake a slapni na neutrali na plyn a budes dlho nechapat:) A vnimaj (ne)rezonanciu motora v karoserii. Zaroven odhlucnenie, tlmenie a nizke tazisko aj napriek naklonom karoserie robia s jazdnymi vlastnostami a vnimanym pozitkom z jazdy divy. Ticho vdaka bezramovym oknam... Takze za mna - urcite benzin - ak novy tak Cruze 1.8 kludne, ak starsie mrkni Subaru 2.5, 3.0 alebo Mondeo 2.5 V6 alebo 3.0 V6 pripadne pribuzny Jaguar Xtype a ries LPG. Budes vysmiaty ako pan. Nemozem si pomoct ale musim ti poradit, ze neboj sa starsich rocnikov predoslych modelov ak su s dobrou udrzbou a historiou servisu, tzn. r.v. cca 2004-2008. To nebudu tie najlacnejsie v ponukach, ale vyplati sa priplatit. Vnimana kvalita je kdesi inde oproti aktualnym modelom. Nesetrilo sa tak ako dnes. Mozno este Accord 2.4, Mondeo 2.3ku, pripadne aj ameriku a mas este stale priestor na servis. Len s modernym naftakom na kratke trasy, mozno kde tu streda trasa - tak to si moc dobre rozmysli.
BMW 218d Grantourer
Opel Corsa 1.4 Easytronic
FERO 321
Príspevky: 1644
Dátum registrácie: 27.01.2011 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FERO 321 »

nick89 napísal:Chcel by som viac ako volant a 4 kolesa :D :D
inac k tomu chrysleru, o tej znacke nemam paru, ako je to so servisom, dielmi, ci vobec na vychode nejaky ten servis je :D :D takze asi tak.
Ale cenovo je pod limitom, este by mi cosi ostalo
Tak servis máš v Košiciach a auto má prevodovku s hydromeničom.
nick89
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 12.12.2014 13:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nick89 »

DAKUJEM VELMI PEKNE ZA RADY.
Auto si kupujem lebo chcem si splnit sny jak sa hovori a dochadza mi cas. Zivotny cas. Preto vyberam viac emociami, ze co sa mi paci ako hlavou. Ale kedze este mi hlava ide :D tak som tu, aby ste ma schladili a nekupil si vrak co bude parkovat a nejazdit, lebo to bol vrak ked som kupil a servis je taky, ze mozem predat oblicku aby som ho zaplatil. :D
Chrylseer 300c sa mi VELMI PACI, ale osobne ziadne skusenosti.
A aj starsie rocniky som rozmyslal. Ten cruze bol 5r. stary, lebo na 5r auto mozem mat prispevok teoreticky.
Inak u starsich sa bojim hlavne korozie alebo skrytych hovadin na ktore nepridem pred kupou a po kupe mi ostanu len oci pre plac, ze co za debila som.
Inac ano planujem sa poprevazat v tych autach ako ste mi tu radili, co mi mozno rozhadze este hodnoty.
V tejto chvili vyberam ako som pisal, len na zaklade toho co sa mi paci a emocii a fotiek. V reali som nesedel a nejazdil v autach o ktorych sa bavime.
Fuuuu,,,,este ze vas mam :D by som dopadol blbo, kupit bez debaty s vami :D :D
sysell
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 22.04.2011 09:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sysell »

Teraz mas staru astru, preco chces zrazu take nove auto? Kudne si up starsie vykonnejsie auto a mas vybave. Mam 15 rocný VW dizel cez 280k km mam ho cez 10 rokov95% mesto trasy do 5 km a pokazilo sa mi na tom v podstate nic. Kamarati co maju tiez VW dizle to ste, nic sa tam nekazi. Mam jumper pomaly 400k nic pokazene, to iste stary hyundai. To su osobne skusenost, neviem co u maju ludia za vraky ale co poznam sa z principu vobec moc nekazia ked neratam beznu udrzbu a diely ktore sa prirodzene opotrebovavaju.

Dalej 130 000 km je vela? Prosim ta.. koklko najazdis rocne? Slovesnko je jediny stat na zemi kde maju 20 rocne, 10, aj 5 rocne auta max 200 00 KM a priemr je 165 000km. Kamarat vsetko su to stocednice radovo kludne aj stovky tisic KM a auta chodia takze najazdy 130 su z rise snov. Pokial nie si maniak a nevadi ti na kasni nejaky mini skrabance, nevadi ti ze na spodku auta je fliacik hrdze, ze z mototra dakde nieco kvapne a mozno niekde nieco huci a neplanujes to denne lestit a archivovat pre dalsie generacie zober kludnes starsie auto ktore bolo kedysi drahsie a vykonnejsie a s lepsou vybavou.

Kup si take ktore sa ti paci, kde sa ti pai interier, vyber si ak chces kde ma taky velky farebny displej, hocico. Moze ti byt jedno kolko to vydrzi. AK ti nevadi spotreba kup rozhodne 6 valec je to 100x vacsi zazitok ako 4 valce a uzi si zivot co ti ostava. Radsej si kupo daco lancjesie a odloz zo 2 litre na pripadny servis. Ja by som bral bmw e90 6 valec s automatom, tie motory su spolahlive a prevodovka je vzdy loteria, v najhorsom opravis.
AK chces novsie pubertalne japonske ciciky co tocia 6000 a pod. kludne ber tie, ber to tak ak najazdis na tom aute do 50 000km a kupis s najazdom do 200k tak ti vydrzi asi kazde auto bez vaznejsej poruchy do smrti. Rozhoduj sa srdcom a hotovo.
01Eagle
Príspevky: 533
Dátum registrácie: 10.09.2006 17:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 01Eagle »

Hlavne si ku kupe zober so sebou mechanika a ked nie kechanika tak aspon niekoho nestranneho aby to videl realne lebo ty budes hotovy z auta a moze ti uniknut nieco co budes potom lutovat stastnu ruku pri vybere prajem
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ešte by som to vyriešil možno Alfou Romeo 159, to bude auto za pár šupov, myslím že je o niečo viac popredu spracovaním ako Cruze a tiež je to auto o triedu vyššie. S automatom sa kúpiť dá.
Síce má trošku drahší servis, ale predpokladám že tvoj nájazd bude mizerný, spotrebou tiež nie sú na tom najlepšie, ale zasa nákupom ušetríš nemalú sumu
Trebárs http://suchen.mobile.de/auto-inserat/al ... ORT&noec=1
Ten výber s AT je fakt biedny
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

nick89 napísal:No 130 000 je uz dost, rok by som potreboval max 5 rocne auto.
Peniaze na rozhadozvanie nemam, ak by som mal navysim rozpocet a idem po tych autach ako accord. :D PS: pokojne mi hod na nejake auto link. Budem len vdacny.
130.000km je veľa? ;-)
sadlo
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 18.04.2008 10:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sadlo »

Ahoj. Píšeš, že máš zdravotný problém. Nečítal som celú dabatu, čiže nevylučujem, že to už niekto spomenul. Možno by som do faktorov, ktoré treba pri kúpe zvažovať zahrnul aj nastupovanie do auta. Do auta s vyšším sedením sa nastupuje ľahšie ako do takého cruza. Plus so štvorkolkou sa dostaneš ďalej. Mne príde najuniverzálnejšie pre tvoj prípad SUV.

Návrat na "Chevrolet + Daewoo fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní