Mitsubishi Pajero 2.5 TD - ide max. iba 110 km/h

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mitsubishi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

lotorlm
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 10.01.2009 14:28
Zdieľať na Facebook

Mitsubishi Pajero 2.5 TD - ide max. iba 110 km/h

Príspevok od používateľa lotorlm »

Zdravím. :3035: Mám mitsubishi pajero 2.5 TD 73 kw kod motora 4D56 a nema výkon. Do 3000 otáčok tahá v pohode a potom už hlucho. ide max 110. vymenil som všetky filtre aj som dal napriamo z bandasky do čerpadla bez filtra aj vyfuk som odobral.turbo som vymenil z normalne pojazdneho, hadice od turba nafúka riadne.A stale to nejde dobre.
Myslím si že už čerpadielko ide schrúmať. Prosím poradte mi niečo ja už neviem čo mám robit.Urobte niečo lol Ďakujem
Nitragal
Príspevky: 55
Dátum registrácie: 22.09.2009 19:59
Bydlisko: Nitra
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Nitragal »

Čau. Ja mám tiež podobný problém. Mám Iveco Daily a potrebujem sa po diaľnici rýchlo presúvať a to auto šlape 120 km/h a viac nič. Pri tom kedysi to šlapalo 150 km/h. No hold autá starnú, už ani ja nebehám tak ako kedysi :d :D
Peter15015
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 07.10.2008 15:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Peter15015 »

Čaves...ja som mal tento problém na Renaulte Scénic 1.9dTi ťiež išlo horko ťažko 100-110Km/h......som si myslel že turbo bude na chybe a na koniec som zistil že chyba bola vo váhe vzduchu....a už v pohodičke šlape ako hodinky : :2f93:
mato123456
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 15.04.2007 14:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mato123456 »

Zdravim
aj ja som mal podobný problém na VW Transporter 2,5 tdi že vôbec netahal a stačilo iba odpojit váhu vzduchu a ide tak jak má
lubo.ficek
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 20.10.2007 20:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubo.ficek »

až na to že to pajero nema vahu vzduchu aspon myslim.tento problem riešim tiež na jednom pajere.turbo sa toči ale podla manomatra natlači len slabych 0.1 a to až pri 3500ot hore.spodne otačky na rozbeh su v pohode ide aj do 4200ot ale ako hladky diesel.neviem či membrana na turbe nedrži tlak ale ked som odpojil tlakovu hadičku na membranu čo ide tak žiadny rozdiel.
blade6591
Príspevky: 156
Dátum registrácie: 06.11.2010 21:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa blade6591 »

tak skus skontrolovať tlak. hadice od turba k motoru. Ked nad tým logicky zauvažuješ, nič iné to byť nemože. Bud ti ten tlak niekde uniká, ale to by si snad určite počul, alebo si meral na zlom mieste.

0,1 ? čoho ?
http://www.dieselclub.sk - Diskusia o dieslových autách, diagnostika,chiptunnig a iné úpravy
lubo.ficek
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 20.10.2007 20:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubo.ficek »

0,1 barunormalne tlači u autach čo som meral od 0,5 hore mne na audi 2.5tdi ukazuje manometer 0,7.Hadice som kontroloval ako prve a meral som to na vyvode čo ide na membranu čerpadla je to doma robeny manometer ten isto nechyby.
blade6591
Príspevky: 156
Dátum registrácie: 06.11.2010 21:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa blade6591 »

lubo.ficek napísal:a meral som to na vyvode čo ide na membranu čerpadla

tomuto nechápem, aké čerpadlo ?
http://www.dieselclub.sk - Diskusia o dieslových autách, diagnostika,chiptunnig a iné úpravy
hnr
Príspevky: 765
Dátum registrácie: 14.02.2009 03:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hnr »

Ja chapem, a ta hadicka od sania na čerpadlo je dobra ? Ak ano tak, by mohol byt zaseknuty obtokovy ventil na turbe, alebo treba riadne poobzerat hadice od turba, lebo tlak maš nizky.

Pre lotorm to iste, hadička sanie-čerpadlo.Z vrchu čerpadla ide prepadova hadička pod auto ak už neodpadla. Ak z toho premaka nafta tak je prasknuta membrana v čerpadle ktora obohacuje zmäs.
lubo.ficek
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 20.10.2007 20:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubo.ficek »

čerpadlo som rozobral od membrany všetko tam je ok.čerpadlo na stolici nebolo ale skor by som povedal na turbo.ked mu pridam v neutrali na plny kotol tak hadica na dotyk aj stvrdne aj ked ju odpojim tak ofukuje ako tak a aj ked ju pripcham ale ruku na hadici udržim.jedine ten odtokovy ventil inak neviem už.na pocit to auto ide tak do 2000 ot potom ide rovnako.žiadne zapretie ako u inych ked zapina turbo.skušal som pridat aj na zmesi že by lešie roztočilo turbo ale žosilnel len spodok a kanduril mal vela nafty aprt z toho.
Aaaarpi
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 13.08.2006 21:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Aaaarpi »

ahoj.potrebujem zvysit davku paliva pajero 2,5 td.je na tom cerpadle nastavovaci srob? dik
Napísať odpoveď

Návrat na "Mitsubishi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných