Jeep Cherokee 4.0 XJ A/T

Diskusia ohľadne vozidiel značky Jeep

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

michalqo
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 13.12.2013 18:23
Zdieľať na Facebook

Jeep Cherokee 4.0 XJ A/T

Príspevok od používateľa michalqo »

Zdravím Vás

rád by som si kúpil do terénu toto autíčko.Rátam s vyššou spotrebov ale zaujíma ako mu to ide v teréne a ktoré veci sa najčastejšie kazia a na čo si treba dávať pozor pri kúpe.A cca my môžťe povedať aj akú ma spotrebu.Vopred dakujem za každú odpoved.
karcikarci
Príspevky: 106
Dátum registrácie: 27.05.2010 21:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa karcikarci »

Zdravim ta, Tak co ti poviem legendarny off road tuhe napravy vzadu listove pera znesie viac ako si ty dovolis. V terene bez hranic a na jeho urovni je G, Discovery, Patrol, Pajero, LC, je velmi lahke iba 1,8t co je nic oproti patrolu alebo toyote alebo Gecku. Motor ak mu das co mu treba a budes menit olej prezije teba a tvojich potomkov.....nesmrtelny vzdy sa nastartuje vzdy ide ten motor teda zaklad pochadza zo 60.rokov mali sme ho v Grande a co ti poviem 640000km sme predavali a dodnes viem ze to auto jazdi auto ma 20 rokov. Prevodovka bola bud Aisin, alebo Chrysler zalezi od roku vyroby. ak sa onho budes starat a das mu pravidelnu udrzbu tak mi ver ze to auto ta prezije.pozor na hrdzu na podvozku !!!! davaj na to pozor v zadu samosvorny diff, vyborne krizenie. pred kupou kukni ci neni vytahana retaz v rozvodovke, a unik oleja s diffu, pozor na kardany a klby. Uprav tolko existuje ze zlate stranky je len brozurka. spotreba 15 normalna jazda kludna jazda 13 jazda plyn brzda 20.

pis mi ss keby nieco v jeepoch som ako doma :)



K
michalqo
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 13.12.2013 18:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa michalqo »

zajtra jeden pôjdem pozrieť ak niečo píšem ti. Vdaka
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

Mám ho tiež,spotreba 15 sa dá ale po ceste,ak zablúdiš do terénu tak aj 25,ja mám Lpg a nakoľko ho používam prevažne na chatu napíšem to takto zo 100 km prejdem 45km po normálnej ceste,45km po rozbitej asfaltke so stálym stúpaním,a 10km ťažším terénom,spotreba 22-24 litrov Lpg,čiže pri cene 67 centov som na 12 litroch benzínu,keby som šiel iba na benzín odhadujem(to som nezmeral)spotreba by bola okolo 18 L. Karči,a ako zistím že je vyťahaná reťaz v rozvodovke?Keď sa rozbieham v prudkom kopci tak spod auta započujem puknutie len neviem či to nie je poloos alebo kardan.kríž.
karcikarci
Príspevky: 106
Dátum registrácie: 27.05.2010 21:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa karcikarci »

Nazdar, no puknutie moze byt kardanovy kriz alebo kukni si aj v dife ci mas dost naplne... vytahanu retaz zistis tak ze ked zaradis ci uz 4H alebo 4Lo auto nebude mat taky zaber sem tam budes pocut chrastenie suchotanie, a ked bude uplne v peecku tak proste sa ti predne kolesa nepriradia a pojdes len na zadok. zalezi ako aj casto pouzivas pohon 4x4 a ci menis aspon kazde 3-5 rokov napln v rozvodke a diferaku. Cherokee a Wrangler a niektore aj Grandy s priraditelnym pohon Command Trac mali stym problem. treba si to nechat pozriet. predsa su to posledne dobre auta ktore nas naozaj preziju a sem tam nejaky servis im treba dat. a odporucam davat predpisany olej a do difu aj prisady ktore tam patria aby ti fungoval samosvor ak mas teda vo vybave....


K.
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

Ahoj,dík za odpoveď,ja som vlastne nenapísal že mám Granda Zj zo stálym pohonom 4x4 Qadratrack.
buzinkaj
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 13.11.2011 15:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa buzinkaj »

ja som mal jepp grand cherokee 4.0 v6 ako prve sa chod s nim previezd daj plny rajd ak to bude pnut a odskakovat a nebude opisovat kruznicu tak je zla visko spojka 9000e na ebay lacnejsie ma zivotnost 15 a dakedy 200000km potom sa musi vymenit za novu nam odisli homokineticke klby tak to pne ako keby si mal stale uzavierky predku.daju sa zohnat celkom dobre ceny nd na alegro pl. pozor na koroziu prahov pred zadnymi kolesami je tam 2 jity plech a hrdzavie to z vnutra,v zadnom dif,su specialne lamely vecsinou sa polamu alebo zpecu dobry mech.to zisti ked auto zodvihne na zdvihaku,dalej ak auto nedrzi stopu treba vynemit je ich8 ks. ramena s gumami kde su vytahane gumi na krizenie naprav,skontroluj aj krize na kardanoch ci nemaju volu,mam 3 rocne skusenosti ked sa to porobi je s tym pokoj na dlhu dobu.
sbf
Príspevky: 1356
Dátum registrácie: 06.02.2009 10:05
Bydlisko: TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sbf »

4.0/AT je sice coolova kombinacia ale len ako zabavka niekde na vikendove vysantenie sa do terenu (ale na to sa daju zohnat zabavnejsie a hlavne lahsie vozy).
Cherokee na bezne vozenie = 2.5td, manual, np231 (priraditelny predok), ak sa da bez samosvoru na zad. naprave, namiesto 15 litrov benzinu jazdis po meste za 8-9l nafty, porovnatelny spodny tah, okrem hlav uz na pohlad robustnejsi motor ako 4.0, hadam jediny motor s kolesovymi rozvodmi, nevyhoda ze treba zariskovat ci predchadzajuci majitel mal vsetkych pohromade pri jeho prevadzke - je menej blbovzdorny pretoze ma poddimenzovany chladic.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

ona tá 2,5 diesel je sice blbovzdorný no na druhej strane to skrátka nejde. Ale to nejdú ani iné 2,5ky z tých rokov. Do terénu stačí, na zlé cesty stačí. A znalci možno vedia jako z toho dostať viac koníkov.
Při kúpe by som si dal bacha na koróziu kterou offroady v tých časoch dosť trpeli. Ale to poradí karcikarci keď ich pozná
sbf
Príspevky: 1356
Dátum registrácie: 06.02.2009 10:05
Bydlisko: TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sbf »

Takto, diesel chce technicky zmyslajuceho sofera, lahko sa prehreje, pri prehriati hlavy su nachylnejsie na prasknutie ako u i6.
Napísať odpoveď

Návrat na "Jeep Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných