Naklady na Audi / BMW a dajme tomu Opel?

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
Under
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 31.03.2009 21:27
Zdieľať na Facebook

Naklady na Audi / BMW a dajme tomu Opel?

Príspevok od používateľa Under »

Zdravim vsetkych. Chcel by som sa popytat ake su naklady na znacky Audi / BMW a dajme tomu na takym Oplom (len pre zaujimavost o kolko je lacnejsi taky opel a tie drahsie znacky). Konkretne dajme tomu Audi A3, BMW 1 rad a Opel si vyberieme Opel Astra. Ake su naklady na servis/spotrebu//udrzbu/prevadzku znaciek Audi a BMW ?? A ich porovnanie s lacnejsim Oplom l?? Chcel by som skor detailnejsie informacie nie typu: BMW ma najdrahsi servis, o nieco lacnejsi Audi a najlacnejsi OPEL :))) Este dodatocna informacia: som niekde cital ze diesel sa neoplati z pohladu udrzby pre auto do mesta a na kratsie trasy. Je to pravda ?? Cize by som platil za diesel pri servise omnoho viacej ako za benzin pri mestkom aute ? Dikes za vase info.
stanley224
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 23.10.2008 13:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stanley224 »

Na kratke trasy a do mesta sa ti viac oplati benzin.Diesel jedine keby si jazdil vela.Co sa tyka servisu,tak bmw a audi su dost porovnatelne.Opel je urcite nalacnejsia varianta aj co sa tyka kupnej ceny.Za cenu jedneho bmw,ci audi mas dve Astry :-\
Under
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 31.03.2009 21:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Under »

Aby som to upresnil mal som na mysli hlavne ojazdene auta a taktiez by som rad vedel ako to je so servismi pre jednotlive znacky. Ich dostupnost, dostupnost neautorizovanych ale aj ludi ktori opravuju dane auta tak povediac doma. Dalej ma zaujima aj dostupnost nahradnych dielov ich cena pre jednotlive znacky. Porovnaval som napriklad webove kluby danych znaciek a zistil som ze napriklad na takej stranke pre BMW to je skoro uplne mrtve. Naproti tomu Audi a Opel celkom ziju :)
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

no lebo na bmw nemas co opravovat. A neviem co si konkretne pozeral, napriklad taky bmwklub.sk (co je mala odroda bmwklub.cz) ma v jednom jednom konkretnom fore Technicke Okienko taketo prispevky:

http://www.bmwklub.sk/viewforum.php?f=13


nenazval by som to zrovna mrtvym... a to ze sa opel viac kazi a ze ludia s tym maju viac problemov ako s BMW, tak tomu som ochotny verit :) poznam zopar ludi co maju E39tky spred roku 2000 (jedna je 1997, jedna je 1996, dve su 1998), kazde z nich ma nalietanych s tazkou nohou cez 300.000km (jedno ma cez 420k km) a majitelia nemaju jeden jediny dovod chodit na to forum. Tipni si preco asi...

Ba vlastne poznam aj jedneho co ma lahko pod tristotisic, tusim nejakych 260k km... "Cukricek" ako som na teba mohol zabudnut... samozrejme bez chybicky. Nic netrieska, vsetko funguje akurat je vysypany displej na pristrojovej doske, ma to vysypanych 9 z 10 baworakov. Koza na sedackach vyzera skoro ako nova a to si nerobim srandu. Buduci tyzden spravim fotky ked budem s fesakom v robote a mozes posudit sam.


vies o tomto su poctive auta - tie vozy co nove stali milion a pol v korunach su konstruovane uplne inak ako tie dnesne lacne "srotovne kekeciny" typu citrojen c2 za 159999,- SKK... americania na to maju nadherny termin : sturdiness. Pocuvaj, chalani s brusnymi pastami a lestickami riesia vies ake dva najbeznejsie problemy?

1) akou rychlostou a akym tlakom a akymi jemnymi pastami ist na lak auta XY aby ho nedodrbali

2) akou rychlostou a ktora pasta je AGRESIVNEJSIA A TVRDSIA aby dokazali odstranit hologramy (slniecka na laku, swirls po anglicky) z lakov BMW. A vacsina z nich sa uz nesere a namiesto past zobere rovno smirgel s jemnostou 3000 a s tym ide na auto...

staci ti? Presne o tom to je...


napriklad tu:
http://www.detailingworld.co.uk/forum/s ... p?t=123005

I found a few areas vert bad and used a bit of Meguires Scratch X to remove these, there were also some deep scratches from what i do not no but i used some Farclae G3 to get rid of these, ( I did have the Wet sand kit on standby for these incase the G3 was'nt enough)

farecla g3 su velmi hrube pasty, wetsanding je smirglovanie namokro :)

Total 3 hours on the Bonnet alone = TRI HODINY stravil len s kapotou, take je to huzevnate. Kokso si predstav ze na slovensku sa jedno auto pokial to nie je bmw vylesti UPLNE CELE asi tak za dve hodiny ;)



z poslednych prispevkov vyberam:
http://www.detailingworld.co.uk/forum/s ... p?t=118310



http://www.detailingworld.co.uk/forum/s ... p?t=122097

http://www.detailingworld.co.uk/forum/s ... p?t=121640




bmw som mal jediny krat v zivote a aj to velmi kratko, asi tri mesiace... 540i e39 1997... no co ti budem hovorit, 6rychlosti, koza, digiklima, audio takze ze az, podvozok neskutocny, brzdy ktore ti vyberu bulvy z ocnych jamiek... auto som musel predat aby som sa nezahlusil. Ale je to nieco uplne ine ako skoda fabia alebo opel astra, tomu ver.
Napísať odpoveď

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných