Renault Laguna 2.2dci

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mondeoh2o
Príspevky: 263
Dátum registrácie: 11.12.2012 22:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mondeoh2o »

zabudli ste na dost podstatnu vec a to silentbloky zadnej napravy ktore vydrzia enormne malo a pokial nema skusenosti z vymenou tak hocijaky servis nezobere ...
a na 1.9DCi sponovacia kladka drazkoveho remena ktora sa ohne a zhodi remen ktory sa dostane do rozvodov a klaknu rozvody - ventily na vymenu
padajuce okna z dovodu odlomenia jazdca na liste - pokial to poskodeny nepoznaju musia vymenit cely mechanizmus ,, na ebay ten jazdec stoji par centov
odchadzajuce citacky kariet ,odchadzajuce startery xenonov

vsetko z vlastnej skusenosti
2 krat som sa tesil - ked som to auto kupil a ked predal . nebola to ziadna stocenka auto som poznal bolo to od susedsa prvy majitel ,vzorne servisovane,starane ,garazovane ,zachovale bez skrabanceka
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ťažko povedať že sa zabudlo.Kopec Lagun má najazdené statočne bez problému zadnej nápravy.Je to dosť o majiteľovi ako vníma prvé príznaky.Dt bolo vyslovene náchylné chytiť remeň do rozvodov,dokonca aj benzín 1,6 16V si ho namotával na kľuku,ale Dci je zriedkavosť.To už by som viac zazlieval elektrickú ručnú brzdu ,to je skutočne idiotický počin výrobcu,presne ako aj tá karta.A to ešte ten konštruktérsky blb urobí brzdy a náboje z ložiskom integrované do jedného kusu,plus magnetický krúžok ABS aby to bolo max drahé.Proste typický ťah výrobcu na získavanie ďalších obrovských peňazí za servis.To je jedna z mojich najväčších výčitiek smerom ku značke...neskutočne neférové veci robia predajom dielov.Jazdec na sťahovaní okna je tiež jasný príklad kde za 2 centový plastík nútia kupovať kompletné sto éčkové sťahovanie.Ale to už súvisí z celkovou potrebou výrabať a vyhadzovať celky,aby malo to množstvo ľudí robotu,hoci aj takto zabezpečenú.Našťastie Polsko sa postará aby sme sa bez problémov aspoň podaktorý dostali k tým veciam predsa len za tie centy.
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

Hyundai1 napísal:Renault s motorom 2.2 DCi je chúďa tak isto ako VW a spol 2,0 TDi , 2,5 TDi , "new" 2,5 R5 TDi

1,9 Dci je celkom ok - meniť ojnične ložiska po 120 000-km a jazdi 800 000-k m
Dúfam, že si myslel ironicky, že je OK meniť po 120 000 km ojničné ložiská... :d :D
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

Chlape, načo brať auto, ktoré má X opakujúcich sa problémov??? :3020:
adam1345
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 13.08.2007 20:49
Bydlisko: Levice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa adam1345 »

bola tu reč len o motore, o tých oknách je to pravda ale da sa to opravit ako píšu ostatný,zadne silenty bol problem dokonca raz nevydrzali ani 15tis km ! nechápem prvýkrat ked sa to menilo tak to vydrzalo velmi vela škoda že si nepametam aku znacku tam davali.
Dalej by som skontroloval ci vobec idu otvoriť dvere,xenony či niesu padnute,ci funguju cidla v dverach inač pri el. sedackach sa nevracia pamet,hlavný pozor ak je dvojzonka klima či to vobec funguje a hlavne ci funguju motorceky polohy a zmeny tepleho a studeneho vzduchu, atd ked ma este napadne dopíšem :zga28:
lubomirmacek
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 10.07.2007 13:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubomirmacek »

zdravím všetkých, páni, nechcem zakladať novú tému a preto to vsuniem sem, vlastním tento "technický skvost" a nebudem popisovať jeho všetky neduhy a závady čo som už musel riešiť, ale dnes ma prekvapil niečím novým ... jednoducho mi na volnobehu 1x za jazdy pri vyradenej rychlosti (studený motor výjazd z parkoviska) a druhý krát po zastavení v križovatke na červenú zhasol (teplý motor po pol hodine jazdy). Nikdy doteraz sa mi nič také nestalo ... čo sa bude diať ďalej? Inak naštartovalo to potom ako by sa vôbec nič nedialo na prvý ťuk. Tak neviem ... Dík za každú radu
adam1345
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 13.08.2007 20:49
Bydlisko: Levice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa adam1345 »

to zhasinanie sme mali pred pár rokmi vzdy ked sa vyradilo a dochadzalo ku krizovatke takze asi to iste bola to len nejake drobnost nejake cidlo sa len vycistilo chod s tim na diagnostiku to ti musia vyriesit za par drobnych :2f93:
lubomirmacek
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 10.07.2007 13:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubomirmacek »

odstránilo sa to samo, od vtedy nič, asi iba niekde vlhkosť alebo čo ... a nabudúce toho smrada už za pár drobných poriešim ja :zga27:
836java836
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 20.11.2014 20:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 836java836 »

Máme doma 1,9dci 88kw, ročník 2002.... najazdených 700 000km a momentálne sa menia ložiská na kluke a vstreky :) hádam do 800 000 ešte potiahne :)
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

kraaaaaaasa !

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní