Pokračovanie záhady Megane II 1,6

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

salomen30
Príspevky: 337
Dátum registrácie: 28.11.2013 17:48
Zdieľať na Facebook

Pokračovanie záhady Megane II 1,6

Príspevok od používateľa salomen30 »

Zdravíčko.Už dlhšiu dobu sa mordujem zo záhadou vysokej spotreby a už mi dochádzajú nápady.Ihneď po štarte či za studena či pri zahriatom motore na voľnobehu viacej bieleho dymu smrdiaceho po nespálenom benzíne teda bohatá zmes.Pri akcelerácií sa slabo zbieram z nízkych otáčok pod 2000 čoby pri benzíne nemal byť problém.Aj pri jazde do prudšieho kopca strata výkonu.Keď sa rozbehne ide v pohode. Sviečky sú čierne pri jazde v meste a voľnobehu.Pri dlhšej trase mimo mesta boli ako nové nie síce do cihlova opálené ale akoby sa ani nepoužili teda čisté.Keď ich aj zanesie bohatá zmes tak všetky štyri rovnako.Takže sporadická závada iba jednej časti asi nie?
Tlak paliva 3,5 po naštartovaní 4 bez kolísania.Porovnávané hodnoty z rovnakým autom také isté.
Snímač teploty vody O.K-Snímač teploty nasávaného O.K.Snímač podtlaku v saní pri vypnutom motore hodnota atmosferického tlaku.
Diagnostika bez závad.Lambda meraná osciloskopom ešte musím porovnať či už nie unavená.
Vymenené veci:
Riadiaca jednotka,snímač vačky,sviečky už sú tam tretie,vymenený holomotor takže preskladané veci na tento druhý motor.Nula bodov stále to isté ako predtým.
Už ma napadá len vymieňať na skúšku veci čo sa preskladali z toho starého motora kedže závada pokračuje.Je možné žeby to robil nejaký snímač iba na voľnobehu?Za každú radu vďaka.
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Nevieme aky je graf lambdy.Ak je skutocne bohata zmes,tak treba brat do uvahy tieto snimace:snimac teploty chladiva,potenciometer skrtiacej klapky,MAP sensor,elektromagneticky ventil "kanistra".Ak je zmes skutocne bohata,tak musis vidiet na lambde.Vonkoncom nie som si isty ze to bude elektricka zavada.
salomen30
Príspevky: 337
Dátum registrácie: 28.11.2013 17:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa salomen30 »

Meranie z lambdy osciloskopom zavesim ked mi dojde notebook z opravyAj pri odpojenej lambde to iste.Ale vsetky snimace co miesaju zmes su o.k.Mechanicka zavada no neviem kedze ako som spominal vymeneny holomotor a preskladane prislusenstvo.Aj skrtiacu som meral.To iste aj ked odpojim hadice nasavania.Napada ma este nieco zo vstrekovacmi.
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Nechapem ta.Ked odpojis sanie tak to iste---to co znamena?Ziadny snimac nemiesa zmes,to ma za ulohu RJ motora.Rozvod,kompresia boly zmerane skontrolovane?Po odpojrni lambdy tiez to iste---zase nechapem.Vsetky vstrekovace by odisli naraz?No neverim.Vstrekovace len urobia svoju ulohu co im da RJ do rozkazu.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ja si na dialku kacirsky tipnem tie lambdy alebo ich vyhrievanie. Nech ta nenapadne vymenit ich za nejake "univerzalne" alebo neoriginalne.

Vacsieho zlodeja benzinu ako je tazka prava noha, siltovka naopak alebo poondane lambdy nepoznam. Ked su vsetky sviecky zahadzane...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Musím jemne nesúhlasiť čo sa týka lambdy,pretože mám dojem že jej ľudia prisudzujú iné výložky,než do akej hodnosti bola menovaná.
Za vznik vďačí viac ekológii než potrebe riadiť menežment,na to sú tam iné hodnosti.Treba zdôrazniť...je to kyslíková sanda !!!
Nezamieňasť z riadením palivovej sústavy ! Jej úloha by bnola absolutne nepochopená.Že za posledné roky sa aj tu veľa udialo trochu síce mení situáciu,sú tu širokopásmové sondy schopné pracovať z obrovským rozsahom tj ďaleko za hranice starej známej lambda regulácie.Treba mať na pamäti to,že ak z akéhokoľvek dôvodu motor pracuje z velkou odchýlkou od správneho pomeru palivo-vzduch,tak niet tej sondy čo to zvráti a doreguleje.Jej činnosť je v oblasti keď menežment je takpovediac bezchybný a treba zloženie upravovať jemne z ohladom na ekológiu,tj redukcia objemu škodlivín.
Ak je iná závada a motor zle pracuje,je lambda bezmocná a plní rolu statistu.Stará známa zirkónová utečie do pásma chudoby alebo bohatosti a tam drepí a trápi sa bez možnosti zasiahnuť.Že to že nepracuje si vysvetluje 99% mechanikov ako jej smrť,je zbytočné písať
Preto...ak sú sviečky zahádzané,hľadal by som problém prečo,lebo je 99,9% isté že pre zahlcovanie palivom je sonda odstavená z činnosti,a nie pre chybu sondy je motor preplavovaný.To je obrovský rozdiel.Stutočne doporučujem si pozrieť čo je v podmienkach aby sonda pracovala.Len nahrubo...
Dosiahnutie pracovnej teploty
Zloženie spalín v lambda okne (zirkónová)
U širokopásma je to trocha zložitejšie,pekné vysvetlenie jej práce od p.Fleishansa som dal do témy... http://forum.autobazar.eu/starnuca-lambda-t60855.html
salomen30
Príspevky: 337
Dátum registrácie: 28.11.2013 17:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa salomen30 »

Posledny poznatok.Zahrial som trocha motor a vyberal postupne sviecky a otvory po svieckach ziadny zapach az na druhy valec ten citil po benzine.Tak som oznacil vstreky a hodil na skusobnu stolicu.Tri vstrekovace skoro na chlp rovnake mnozstva rozpraseneho paliva prave ten co som mal na druhom valci mal o trocha viac paliva.Ale mechanik vravel ze v norme.Nahoda?V Pondelok budem mat na skusku vstrekovaciu rampu zo vstrekmi tak uvidim.Ale to by aj tak nevysvetlovalo vsetky sviecky zahadzane.Keby som odpojil ten kvazy zly vstrekovac a nechal to brblat na tri valce prestalo by to smrdiet na volnobehu v pripade tohto zleho vstreku?
salomen30
Príspevky: 337
Dátum registrácie: 28.11.2013 17:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa salomen30 »

Vymena vstrekovacov nepomohla to iste.
Napísať odpoveď

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní