nove auto z madarska - ako vyviest?

Všetky otázky a problémy týkajúce sa dovozu vozidiel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

demorez
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 30.07.2012 22:04
Zdieľať na Facebook

nove auto z madarska - ako vyviest?

Príspevok od používateľa demorez »

Ahojte, mate nejake skusenosti s dovozom novych aut z madarska? Proces dovozu som pozeral, takze zaplatenie DPH, KO, STK, EK, dopravny inspektorat, recyklacny fond a podobne veci mam nastudovane a mam v nich relativne jasno.

Otazka je co s vyvozom. Dozvedel som sa, ze v madarsku mi auto bez DPH nepredaju, ale treba ju zaplatit a nasledne ju ziadat naspat po potvrdeni ze bola zaplatena na Slovensku, rovnake by sa malo tykat aj registracnej dane. A potom som sa niekde docital, ze vybavit v madarsku prevozne znacky nie je take easy - predajca mi to nespravi, takze by som to musel vybehat sam po madarskych uradoch. Je tu este moznost nahodit auto na dodavku a doviest na slovensko, otazka potom ako s prihlasenim, kedze nebudu ani prevozne znacky, ani doklad o vyradeni vozidla v HU (kedze nikdy zaradene nebolo).

Najlepsia by bola samozrejme nejaka firma ktora by to spravila na kluc, ale co som sa pytal vo svojom okoli tak som sa dockal reakcii, ze jasne nalozime, zaplatis xx za km a mas ho doma, a ked som sa ich pytal na tu DPH-cku tak uz len "ze to si kazdy vybavy ako mu to vyhovuje".

Mate s tym niekdo nejake skusenosti ohladne narocnosti celeho procesu?

Dakujem
fazulka26
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 12.06.2019 12:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fazulka26 »

@demorez ako ste nakoniec poriesili tu DPH?
Napísať odpoveď

Návrat na "Dovoz vozidiel"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 13 neregistrovaných