Renault Laguna 1995-2000 aký motor?

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

alabama311
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 23.09.2010 18:45
Zdieľať na Facebook

Renault Laguna 1995-2000 aký motor?

Príspevok od používateľa alabama311 »

Zdravím, poškulujem po "novom" premiestňovadle, a padla mi do oka Laguna prvej generacie. Chcel by som poradiť čomu sa vyhnúť, čoho sa báť, ide mi len o DIESEL. Ktorý je lepší - odolnejší, či mali niektoré nejaké závažnejšie chyby (čerpadlo...) a podobne. Ďakujem za rady, prípadne za nejaké nové nápady. Zháňam auto pohodlné, a v rámci možností spoľahlivé, vyššia spotreba nevadí - ale len diesel. WV group a BMW neprichádza do úvahy :)
bjbbobek
Príspevky: 653
Dátum registrácie: 03.06.2012 13:07
Bydlisko: Gbely
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bjbbobek »

Jedna VELKA KATASTROFA, drzim palce a vela vela trpezlivosti. Co nakreslene na kapote to pod kapotov dvojnasob.
Diagnostika,elektronika,geometria,pneu servis,klimatizácie
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Jednotková Laguna žiadny problém, bud starý 2.2Dt, alebo novší 1.9Dti, len sa treba pripraviť že v zime za studena to klepe akoby tomu mali vyletieť každú chvílu ojnice z bloku , skrátka starý klepotavý diesel, hlavne ten 2.2Dt.

Potom samozrejme korozia atd
alabama311
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 23.09.2010 18:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa alabama311 »

ďakujem za odpovede, nejak extrémne sa toho nebojím, len som potreboval vedieť či tam nie je nejaká "klasická" závada. Mám starého medveďa - diesel, teda klepot mi nevadí :-) ale korózia je už v pokročilom štádiu, a ak bude moc snehová zima, s pred domu ho na jar už len pozametám. Keby má ešte niekto nejaké tipy k veci, nech píše :300f:
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Išiel by som len do faceliftu, predfacelift nemá radiové DO, ale infra a to je slabota, často nefunguje, odomyká len po presnom namierení.
Neviem či to platí aj pre Lagunu, ale v starých modeloch haproval často imobilizér, tie faceliftové verzie, kde bolo radiové DO už s tým taký problém nemali
alabama311
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 23.09.2010 18:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa alabama311 »

a čo tie "posledné" modely kde boli už DCi? či tomu už sa radšej vyhnúť?
Napísať odpoveď

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní