LED pás ako denné svietenie?

diskusia ohľadne rôznych druhov autožiaroviek, LED ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

soto19
Príspevky: 657
Dátum registrácie: 23.09.2008 15:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa soto19 »

To Pato (nebudem ta citovat):

Suhlasim s tebou. Cez den je to uplne jedno, ci niekto svieti hmlovky+parkovacky, resp. denne svetla+stretavacky, alebo podla zakona (iba stretavacky alebo iba samostatne denne svetla). Dolezite je, ze to auto je osvetlene, ked vodicovi nevadi vacsia spotreba a policajtov to nechava chladnych tak niet co riesit. Ale vadili by mi urcite dialkove svetla lol .
*
Ovela viac mi vadia v noci xenony, myslim tym origo xenony od vyroby s giroskopom a ostrekovacmi. To xenonove svetlo je pre moje oci velmi neprijemne.
mondeoh2o
Príspevky: 263
Dátum registrácie: 11.12.2012 22:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mondeoh2o »

jonathan104
Toto nielen turci robia a cigani ale aj arogantny nemci pretoze nemecky policajt je tolerantny a toleruje vela veci nieje to ako na sk. Na slovensku maju motto je...at a bu....at . ale v nemecku je to pomahat a chranit. Pracujem v nemecku uz cez
8 rokov za ten cas som tu este nedostal pokutu ,nebuzerovali ma nikdy policajti , a dokonca raz som zastal na pumpe akurat kde vytankuju cisternu a cakala tam cisterna , prisli policajti pekne sa pozdravili a pekne poziadali aby som si inde odstavil auto ,nic viac ziadna pokuta a vyriesene za chvilku bez pokut a ostatnych blbosti. ale clovek pride na slovensko a uz zacinaju meracky samy policajti ktory na teba striehnu aby ta mohli osklbat . Minuly rok som prisiel na sk a behom 20km ma zastavili 3 krat a konrolovali , tak som sa ich spytal ci to maju ako zabavu , mi povedali ze zvykaj si si na slovensku takze o tom tolko ...
ondrotom
Príspevky: 158
Dátum registrácie: 05.08.2009 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ondrotom »

Vykasli sa na taketo kolotocariny.
To iste len v bielom som nalepil na strop do kufru aby tam bolo vidiet,ked si zakryjem batozinou tie original svetielka na boku.
Kupil som 1,5m v lidli za 10eurokorun a trafo k tomu zahodil.
Dopredu si daj seriozne svetla,co naozaj sluzia svojmu ucelu,takymto niecim si oktavku skutocne nevylepsis.Navyse si mozes vyrobit problem s tym ako odstranis to lepidlo zo skiel,ked sa ti to za chvilu pokazi od vody a mrazu.
krawa
Príspevky: 1086
Dátum registrácie: 13.10.2009 10:41
Bydlisko: LM
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa krawa »

nedavaj to tam,tie ledky skutocne nic nevydrzia
A4 3.0Tdi 2013 180kw
elephant
Príspevky: 1747
Dátum registrácie: 25.02.2009 02:07
Bydlisko: ZH
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa elephant »

Ak tam už chceš mať DRL tak si tam daj aspoň originál. Nemusíš nič lepiť vŕtať a budeš to mať podľa predpisu. Akurát že to nestojí 10€ ale 200€.

[img]http://www.tssgroup.sk/library/images/modsk01s_ani.gif[/img]

[img]http://www.tssgroup.sk/library/images/modsk02_ani.gif[/img]

[img]http://www.tssgroup.sk/library/images/modsk02_9.jpg[/img]
bockay
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 03.04.2010 14:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bockay »

ked chcete led denne svietenie montujte si to pod hlavne svetla a nie ako hmlovky a pritom este zadne svetla vypnuté bral by som za to technicaky
elephant
Príspevky: 1747
Dátum registrácie: 25.02.2009 02:07
Bydlisko: ZH
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa elephant »

Za čo ty chceš brať techničáky?
Si najskôr naštuduj predpis kde sa má montovať DRL a ako má fungovať.
S DRL nesmie na vozidle svietiť žiadne iné osvetlenie a pri zapnutí obrysových svetiel sa musí automaticky vypnúť.
DRL je možné použiť len za nezníženej viditeľnosti.

[img]http://www.tssgroup.sk/library/images/drl-montaz.jpg[/img]
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Podla toho obrázku by asi pohorela väčšina čo ich má medzi svetlami, lebo medzera 600mm medzi nimi určite nie je
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Na tú 600mm medzeru medzi svetlami je vínimka ,v prípade ak šírka auta je menšia ako 1300mm . Vtedy môže byť medzera medzi svetlami len 400mm. Ale ktoré normálne auto je takto široké ???
jonathan104
Príspevky: 2733
Dátum registrácie: 22.02.2011 20:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jonathan104 »

a tento ošiaľ hádam už utíchol?
Alebo sa potopila loď z Číny alebo to už "šicke" vágeni" majú. A stále stretám jednookých alebo úplne slepých aj v týchto ranných hmlách.

Návrat na "Autožiarovky"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní