Renault Scenic - pal. cerpadlo

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

marekb26
Príspevky: 82
Dátum registrácie: 26.04.2009 10:40
Zdieľať na Facebook

Renault Scenic - pal. cerpadlo

Príspevok od používateľa marekb26 »

ahoj mam problem so scenikom 1.9dti 72kw nafta do cerpadla ide ale od cerpadla na vstreky uz nie v com by mohol byt problem??odislo kompldt cerpadlo???ak ano nema niejto funkcne na predaj???dakujem za kazdu radu.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Kludne ti predám čerpadlo, je funkčné, len ho niet ako vyskúšať, lebo motoru prdla kladka a mne sa už nechcelo riešiť opravu, tak sme kúpili celý druhý Scénic, ale už s DCI.

Problém môže byť aj STOP ventil, ktorým inak zhasínaš motor.

Ak ho budeš mať zlé a máš záujem ozvi sa cez SS, za 100€ je tvoje, prípadne ti pribalím aj niečo naviac, čo z toho motora budeš chcieť
marekb26
Príspevky: 82
Dátum registrácie: 26.04.2009 10:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marekb26 »

a kde je ten stop ventil????a ak tak sa iste dohodneme na tom cerpadle lebo auto chcem darovat svokrovy nakolko chceme kupit druhe ale chcem ho spojazdnit svokrovy.a inak stavalo sa ze zle startovalo aj na 7krat kým naskocil motor a dnes uz neslo vobec nakopnut
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Tak v tom prípade by som skontroloval ešte snímač otáčok čo je na vrchu prevodovky - treba vyhodiť hadice čo idú do intercoolera, možno aj baterku, je tam niekde ako je termostat, už si to presne neviem vybaviť, diesle s ním nemávali problém, ale ...
marekb26
Príspevky: 82
Dátum registrácie: 26.04.2009 10:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marekb26 »

ono to bude fakt tím cerpadlom ale je zaujimave ze cca mesiac dozadu som daval menit komplet spojku a odvtedy zacaly problemy so startovanim.chcem to zobrat este mechanikovy nech sa pozre na cerpadlo aj ked predvcerom bol svedkom takeho mojho štartu a hned povedal cerpadlo
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ja by som aj tak pozrel ten snímač otáčok či nie je poškodený, zvlášť ked bola prevodovka dole, či sa ho náhodou nepodarilo poškodiť, prípadne poškodiť kabeláž.

Lebo to že to začalo zle štartovať po výmene spojky s tým môže súvisieť
marekb26
Príspevky: 82
Dátum registrácie: 26.04.2009 10:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marekb26 »

nemas niekde obrazok kde hladat ten snimac??ale preco by potom nesla nafta z cerpadla na vstreky??
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Tomu snímaču sa nadáva motýlik, iný tam nie je nedá sa nenájsť, je na vrchu prevodovky a sníma polohu zo zotrváku.
[img]http://lh6.googleusercontent.com/-ctDtq ... lekhp5.jpg[/img]

Prečo nejde nefta ? Neviem ako to presne funguje, ale ked snímač otáčok hlási riadiacej jednotke že sa motor netočí tak nafta nemá ísť prečo
marekb26
Príspevky: 82
Dátum registrácie: 26.04.2009 10:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marekb26 »

ok na vikend odnesem auto k mechanikovy nech to popozera a ak tak napisem ty ss ohladom cerpadla dakujem
marekb26
Príspevky: 82
Dátum registrácie: 26.04.2009 10:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marekb26 »

zdravim tak som tu opať auto bolo u mechanika kde zistily ze je vadna riadiaca jednotka a nie cerpadlo preprogramoval elektrikar jednotku vsetko slo asi tak 24h a zas nechce nakopnut je mozne ze ju treba vymenit?
Napísať odpoveď

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných