Chevrolet Captiva 2.2d - vaše skúsenosti

Diskusia ohľadne vozidiel značiek Chevrolet a Daewoo

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

dinilko
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 24.07.2007 13:34
Zdieľať na Facebook

Chevrolet Captiva 2.2d - vaše skúsenosti

Príspevok od používateľa dinilko »

Dobrý ocenil by som keby sa niekto kto vlastní novú captivu 2,2 D 135Kw manuál podelil o svoje skúsenosti s týmto autom , zatial na webe same dobré recenzie ::::: :-\ :-\ :-\
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

no co uz je to korejsky vyrobok pod americkym menom kedze daewoo uz nikto nechcel.v nemecku sa napr daewoo espero volalo chevrolet espero.dokonca aj na volante bol chevrolet znak.
kubiak1
Príspevky: 148
Dátum registrácie: 23.06.2008 16:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kubiak1 »

dinilko: ak si nevidel tak zaujmava recenzia http://prima.stream.cz/autosalon/594091 ... on-2011-25
Celkom super.
Osobne mam len cruze 2.0 VCDI a nemam ani najmensi problem. Uplne super a mne to staci az prilis.
Vacsi problem mam s antidaewakmi ktorym vrta v hlave ze ich do kopcoch vyprasilo "daewoo". Nemaj strach, od "kazoveho" auta to ma dost daleko. Nuz, skoda slovensko-pubertalneho rozmyslania: auta su len vw, audi a bmw. Radsej nove auto nez v tej istej hodnote pouzite o triedu "akoze lepsie" a potom XYZ tem na autobazar.eu ohladom trisiek, cerpadiel, startov a bla bla bla...
romanpresov
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 12.01.2008 18:41
Bydlisko: PRESOV
Zdieľať na Facebook

chevrolet captiva

Príspevok od používateľa romanpresov »

Mám 2.0tdi 110kw a som max. spokojný ,motor je živý a kultivovaný,najazdil som na nom 25 000km a celkovo má 180 000 .Po kúpe som vymeni rozvody a odišiel mi snímač ABS,2xvýmena oleja a filtrov to je všetko za rok .4X4 funguje z ESP vynikajúco.A s daewom by som ho už nespájal skor s OPEL ANTARA .Daewá boli zle prepracované mal som lanos aj leganzu -chevrolet túto značku posunul vyššie. PS: páči sa mi CRUZE super cena a design.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

ten cruze je opel astra.ono je to stale rovnake.len pod inym tvarom plechu a znacka chevrolet.z amerikou to nema nic spolocne.ani jeden kabel neni usa.je to europsko korejska amerika :40bd:
kubiak1
Príspevky: 148
Dátum registrácie: 23.06.2008 16:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kubiak1 »

cruze sa zacal vyrabat najprv v amerike kde sa pre ich trh vyraba dodnes, pre nas ho zacala vyrabat fabrika ktoru ma GM po daewoo-e. Amici nemontuju VCDI (asi), korea zas 1.4T
seven: Je blbost ze cruze je astra. Chcel si to napisat naopak. Platformu Delta2 po uspechu v cruze naprojektovali do astry.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

cruze je na podvozku astra H.viac neni co dodat.cize radsej ten opel ako skladacku od korejcov.a kvalita interieru v cruze nieco ako C4.je to hanba.
luboshand
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 21.02.2012 21:47
Zdieľať na Facebook

Re: Chevrolet Captiva 2.2d - vaše skúsenosti

Príspevok od používateľa luboshand »

dinilko napísal:Dobrý ocenil by som keby sa niekto kto vlastní novú captivu 2,2 D 135Kw manuál podelil o svoje skúsenosti s týmto autom , zatial na webe same dobré recenzie ::::: :-\ :-\ :-\
Zdravím. Vlastním novú Captivu 135 kw, vo full výbave. Kúpená koncom apríla 2011. Výborný voz , čo sa týka jazdných vlastností. Dobre sedí na ceste má to 19" kolesá. Mám najazdených cca 10000 km. Výborný ťah pri ceste do Chorvátska, nebolo skoro potrebné vyradiť šestku. Slušná audio aparatúra, tempomat, vyhrievané pohodlné sedadlá aj na dlhé cesty. Výborná vec cúvacia kamera. Spotreba je v priemere 8,3, teraz v zime do 9 l na krátke vzdialenosti. V lete som jazdil aj pod 8 s ľahkou nohou. Bol tam jeden problém s EGR ventilom, kedy asi 4x ostala svietiť kontrolka motora po štarte, ale na jazde nebolo nič poznať. V servise povedali že je to palivom, ale mohol byť aj nejaký vadný. Vymenili ho v rámci 5 ročnej záruky. Teraz sa snažím tankovať na značkových pumpách a dávať aj aditivovanú naftu. Zatiaľ bez problémov, neriešim to. Na záver musím skonštatovať plnú spokojnosť, veľmi dobre auto.
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

pri najazde 10 tis km za necely rok nemozes relevantne zhodnotit kvality auta...robim takyto najazd za cca 1,5 mesiaca...

navyse pri novom aute hned problem s EGR nie je zrovna etalon kvality..

poznam dvoch majitelov, jeden sa jej zbavil, druhy nestihol, ma ju stale na servise..mozno zrovna poznam dvoch,ktori mali smolu, ale teda povedali ze nikdy viac..kupovali ich spolu v jednom showroome..mozno vadna "várka".. :d :D

na jednom 140 tis km, na druhom 90 tis km..asi tretina na lane..
Naposledy upravil/-a scorpi4 v 22.02.2012 01:54, upravené celkom 1 krát.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

kolega o tom uvažoval ale test na http://www.auto.cz/test-chevrolet-capti ... isku-62295 ho nejak nepresvedčil, tak tiež spotreba udávaná výrobcom a reálna
janodr
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 29.01.2006 18:53
Zdieľať na Facebook

chevrolet captiva skúsenosti

Príspevok od používateľa janodr »

Vlastním captivu kúpenú 11/2012, jedná sa o 2,2D automat. Momentálne mám najazdených 29000km a môžem skonštatovať, že s autom nemám žiadny problém, ani som žiadny problém nemal. V podstate auto splnilo moje očakávania ako po stránke komfortu, dynamiky, tak aj po stránke odhlučnenia. Kľudne odporúčam kúpu bez akýchkoľvek výčitiek lebo som naozaj s autom spokojný. Priemerná spotreba je síce niečo vyššia ako udáva výrobca dlhodobý priemer cca 9,5l, ale beriem do úvahy že sa jedná o automat. Odskúšal som viac áut za podstatne viac €, a môžem skonštatovať že nejako výrazný rozdiel medzi týmito autami nie je. Uvidíme či sa bude dať toto napísať aj pri 100 000km, ale dúfam že áno.
markoimportauto
Príspevky: 1458
Dátum registrácie: 25.09.2006 12:08
Bydlisko: Spojené bratislavské emiráty
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa markoimportauto »

Captiva je krásny príklad, že "za málo peňazí veľa muziky". Ohrňovať nad ňou nos nie je v tejto cenovej kategórii SUV-čiek dôvod. Technicky príbuzná s Opelom Antara, avšak športovejšie strihnutá. To sa týka predovšetkým modelov po omladení v r.2011. Tie vyzerajú podľa mňa (exteriér) ešte hodnotnejšie, z predu nie nepodobné nasrdenému dizajnu Mitsubishi Outlander 2. generácie po facelifte.
Vytknúť sa dá Captive snáď iba použitie materiálov s nižšou akosťou a slabšia úroveň vypracovania (1. generácia) v porovnaní s jej priamou kórejskou konkurenciou. S tou zdieľa teiž niektoré typicky ázijské prešľapy v ergonómii.
Inak jej technické riešenia neurazia a sú na primeranej technickej úrovni iných moderných SUV s dôrazom na ekonomiku a použitie najmä na spevnených cestách.
www.carsale.sk výkup, import-export vozidiel: nové, demo, jazdené so zárukou Preprava vozidiel z / do EÚ Registrácie dovezených vozidiel
supo-sk
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 25.04.2014 01:04
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa supo-sk »

Je podľa vás vhodná aj na diaľnicu? A mesačný nájazd cca 5000km?
luboshand
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 21.02.2012 21:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa luboshand »

Po dlhšej dobe mám na aute cca 40000 km. Zatiaľ bez problémov.
Spotreba mimo diaľnice mimo mesto dá sa urobiť aj 7.2 l sem tam aj s rýchlosťou 120 km/h, diaľnica niečo cez 8 l. Autu najviac sedia dlhé trate aj niekoľko hodín bez únavy. Podľa mňa na štvorkolku slušná spotreba. Nakoniec nebola chyba v EGR, ale kontakt v niektorom konektore, čo vyriešili v servise, odvtedy bez problémov. Mám dvoch kolegov vlastníkov, kt. sú sú s tým autom úplne spokojní.
Napísať odpoveď

Návrat na "Chevrolet + Daewoo fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní