AVEO KLUB

Diskusia ohľadne vozidiel značiek Chevrolet a Daewoo

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

asimakopulos
Príspevky: 331
Dátum registrácie: 07.02.2009 23:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa asimakopulos »

Mám 2 autá a chcem len dodať, že sudiť kvalitu auta po 5000km a ani po 40 000km nieje na mieste. To staršie Audi A6 2,0i automat má takmer 300 000km, je to ročník 96 a na tom aute sa doteraz menili pneumatiky, bateria, sviečky, rozvody a iné remene/klin,drážk./, náplne a filtre a pred mesiacom brzdové kotuče, brzdy a obloženia. Ak mi toto napíšeš o 10 rokov o tvojom daewoe, či chevrolete, tak uznám kvalitu toho auta. Pritom som tieto veci menil na tej audine len z dovodu veku a prirodzeného opotrebenia a nie preto, že by sa niečo pokaziloi, lebo auto bude mať 13 rokov a ešte sa nič nepokazilo!!!
jaronemec
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 09.01.2009 19:41
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaronemec »

No nieje to jeden kus. Mám kamaráta čo má BMW a má s nim dost problémov, včera mu prdla klíma, Pred mesiacom menil vstekovacie čerpadlo, no neprizná si že tie autá sú pre bohatých. Nie preto ,že sú drahé kúpou, ale aj údržbou. Kto má vie :38eb: čo stojí údržba.
italcars
Príspevky: 2242
Dátum registrácie: 02.12.2008 13:29
Bydlisko: PP-okolie
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa italcars »

no poviem všetko je len stroj ma aj svoju zivotnost ...a o daewach/chevrolet viem svoje ale nebudem to tu rozpisovat hlavne nec sluzi svojemu respektivne tvojemu učelu
jaronemec
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 09.01.2009 19:41
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaronemec »

asimakopulos napísal:Mám 2 autá a chcem len dodať, že sudiť kvalitu auta po 5000km a ani po 40 000km nieje na mieste. To staršie Audi A6 2,0i automat má takmer 300 000km, je to ročník 96 a na tom aute sa doteraz menili pneumatiky, bateria, sviečky, rozvody a iné remene/klin,drážk./, náplne a filtre a pred mesiacom brzdové kotuče, brzdy a obloženia. Ak mi toto napíšeš o 10 rokov o tvojom daewoe, či chevrolete, tak uznám kvalitu toho auta. Pritom som tieto veci menil na tej audine len z dovodu veku a prirodzeného opotrebenia a nie preto, že by sa niečo pokaziloi, lebo auto bude mať 13 rokov a ešte sa nič nepokazilo!!!
Piznávam, že na nové audi, BMW a im podobné nemám, ročne točím len cca 8000 takže po 10 rokoch to bude stále málo. Takže za jedno BMW mám 3-4 lacnejšie a som stále v záruke a tým relatívne bez dalších investícii, no iný má nové ,,značkové" a po 5tich rokoch má pri poruche smolu, platí!!!
asimakopulos
Príspevky: 331
Dátum registrácie: 07.02.2009 23:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa asimakopulos »

jaronemec napísal:
asimakopulos napísal:Mám 2 autá a chcem len dodať, že sudiť kvalitu auta po 5000km a ani po 40 000km nieje na mieste. To staršie Audi A6 2,0i automat má takmer 300 000km, je to ročník 96 a na tom aute sa doteraz menili pneumatiky, bateria, sviečky, rozvody a iné remene/klin,drážk./, náplne a filtre a pred mesiacom brzdové kotuče, brzdy a obloženia. Ak mi toto napíšeš o 10 rokov o tvojom daewoe, či chevrolete, tak uznám kvalitu toho auta. Pritom som tieto veci menil na tej audine len z dovodu veku a prirodzeného opotrebenia a nie preto, že by sa niečo pokaziloi, lebo auto bude mať 13 rokov a ešte sa nič nepokazilo!!!
Piznávam, že na nové audi, BMW a im podobné nemám, ročne točím len cca 8000 takže po 10 rokoch to bude stále málo. Takže za jedno BMW mám 3-4 lacnejšie a som stále v záruke a tým relatívne bez dalších investícii, no iný má nové ,,značkové" a po 5tich rokoch má pri poruche smolu, platí!!!

to uznávam, že pri ročnom nájezde 8000km je na mieste kupovať fabiu, daciu, chevro.bolo by zbytočné kupovať velké bmw alebo audi pre tieto km. Ja odjazdím tých 8000 za 2-3 mesiace. takže ak má niekto v pláne urobiť 100 000km až za 10 rokov, nieje dôvod takéto autíčko nekupiť/aveo/
italcars
Príspevky: 2242
Dátum registrácie: 02.12.2008 13:29
Bydlisko: PP-okolie
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa italcars »

no samozrejme maš auto ake maš auto neporovnavaj chevrolet verzus bmw ved to sa neda ved to je nezmysel

pozri sluzi ti autičko sluzi ved to je zaklad ked sa začne kazit po zaruke potom to budeš riešit hodiš to naspat do oplu na protihodnotu a zabereš lacetti napr. a maš zase pokoj

ja si nove auto v zivote nekupim v zivote nikdy take tazke love za bose auto čo ma len elektricke okna popripade abs

ale niekto je zastanca starej skoly ked auto tak nove a ma pokoj dva roky
nesztor
Príspevky: 293
Dátum registrácie: 03.08.2005 08:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nesztor »

Dnes už nie je tajomstvo, že sa všetko vyrába len na pár rokov a dnešné autá tak na max.5
Kvalitou netreba porovnávať napr.15 ročné AUDI a dnešné napr.Chevrolet Aveo,lebo to Audi bude stále Audi. Ak ale porovnám dnešné autá,tak všetko to je o tom istom. Nekvalitné inter.spracovanie,lacné plasty,životnosť dielov tak max.po záruku.
Každé auto má svoje muchy,jedno vŕzga,druhé má problém s elektronikou. Ešte ako tak ok,keď auto stojí 10.000.-EUR,ale ak si kúpim auto za 49.000.-EUR a počas troch mesiacov je 6x v servise,tak sorry.../prípad môjho kamaráta/. Manželka má VW Polo 1.2, r.v.2004 a 212000 km /od novoty naše/ a to auto chodí do servisu len na výmenu oleja a filtrov.
Máme aj AVEO T300 r.v.2012 a 60.000km. Auto je ok! Sused kúpil vtedy keď mi Hyunday i20 a stále sa sťažuje.
je to o konkrétnom aute a hlavne o schopnosti,alebo neschopnosti servisu. Staré autá sa dali,resp.vedeli opraviť. Dnes idete do aut.servisu a ak diagnostika nič neukáže,tak si nevedia rady.
Vrátim sa ale k Aveu.
Cena vs výbava: nemá konkurenciu,teraz už áno,lebo končia v EU
Bezpečnosť,design....palec hore. Spotreba 1.2 63kW je 5l /benzín/.
Kto si chcel kúpiť bezpečné auto-nové vo výbave,tak kúpil Aveo.
To že je to Kórea...kto bol v Ázii tak vie,že ak by sme boli na úrovni Číny a Kórei,tak by sme boli za vodou. Nehovorím o botaskách z Ćíny,ale o technológii Ázijcov ako takej.
Dnes je každá súčiastka aj v prémiových autách z Číny a to je fakt budúcnosti,lebo to už inak nebude.
A tak dnes neriešim kto auto vyrába,ale koľko na auto mám,ako dopadli Crash testy,akú má výbavu v danej cene a ako vyzerá.
Ak mám na auto 10.000.-EUR tak pozerám kategóriu A,alebo B a nie strednú vyššiu triedu.
Aveo je v danej kategórii a cene výborná voľba a dnes by som ho kúpil znova /píšem o novom modely T300/ :)

A keby niekto chcel napísať, že som ešte v poriadnom aute nesedel,tak mám XC60,ale nebudem porovnávať auto v cene bytu s autom za 10000.-EUR a to si treba uvedomiť ako prvé!
mladychevroletak
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 12.01.2014 19:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mladychevroletak »

mp3turbo napísal:ano, je tam kopec zaujimavych prispevkov ktore som nasiel len za dve minuty v dvoch alebo troch temach:

"Mam dotaz a chcem sa opytat ci ste sa niekto s tymno uz stretli. Pri rozbiehani mi moje aveo jemne trha. Robi to presne v tedy ked pustam spojku a zarovno toho pridavam plyn. Mam sadan 1,2 8v. Zda sa mi zeby to mohli byt lamely. Auto ma nieco cez 12 000 km a jazdim kludne,negumujem...A este jeden dotaz. Ked idem okolo 80 km/h a vymacknem spojku zacne jemne popiskovat. Zeby zacala odchadzat spojka po 12 000 km?"


presne toto aj mne robí na spárku 2010 a v tip je v tom že som bol stým v servise dnes a nevedeli mi povedať že čo je uvidím ked si ho pôjdem zobrať čo vypotia. a mám najazdených iba 18 tisic za rok aj niečo čo môžem jazdiť.

A rozmíšlal som nad novým autom ale ten spárk nemá konkurenciu v tom že napríklad v citigu elektrické okná sa ovládajú samostatne má ten sklenený kufor ja mám klasický ako autá vyššej triedy a ešte niektoré napríklad twingo aygoo nemá ani elektrické okná vzdadu len vyklápačku. A čo je asi najpodstatnejšie motor 1.2 4 valec žádne turbo proste klasika to nemá ani jedno stíchto. Ale také najblišie tomu autu je asi hyundai i 10 len tam je tuším iba 1 liter a to ja nechcem. ciže asi to je všetko a väčšie auto nechcem lebo kto to bude platiť a kde stým parkovať a úplne niečo také ako spárk stačí :4012: [/u][/i]

Návrat na "Chevrolet + Daewoo fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní