Kolko ludi to tak robi stale?

témy týkajuce sa všetkého a ničoho mimo diskusie o autách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

cubicomp
Príspevky: 4526
Dátum registrácie: 24.02.2007 22:10
Zdieľať na Facebook

Kolko ludi to tak robi stale?

Príspevok od používateľa cubicomp »

http://auto.sme.sk/c/5548676/autoskoly- ... ranit.html

a potom sa necudujme, ze ludia neviedia jazdit, ked im take sprostosti natlcu do hlavy....
hipisko
Príspevky: 1454
Dátum registrácie: 17.05.2009 23:09
Bydlisko: Alzbetin Dvor
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hipisko »

ja mam zase zvyk z autoskoly podradovat pred odbocenim, neviem, ci je to dobre, alebo nie.... Proste idem po ceste 80, blizim sa k miestu, kde chcem odbocit napr z hlavnej na vedlajsiu, tak zacnem brzdit brzdami, ked idem cca 60, podradim na dvojku a zacnem pomaly popustat spojku, tym spojka pomoze brzdam, zo zakruty vychadzam na dvojke....(rovnako plati s trojkou pri mensich zakrutach, prechodoch cez kolaje a pod)

Robim to hlavne s benzinovym autom, pri naftovom to musi podla mna zatazovat dvojhmotu
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

hlavne na lade a snehu ti zaradeny prevod v zakrute pomoze neopustit pozadovanu jazdnu drahu.

ale capnut dvojku pri 60km/h mi pride tiez "dobry" napad :) trojka by sa nezmestila pri tej rychlosti? Uplne perfektne.
hipisko
Príspevky: 1454
Dátum registrácie: 17.05.2009 23:09
Bydlisko: Alzbetin Dvor
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hipisko »

ok 60tku som prestrelil, je to mozno 50, rychlost ide zaradit v pohode lahko, nic tam nervem nasilu, potom uz len pomaly popustam spojku(bez plynu) a tym auto zbrzdi otacky motora chytia "napevno" povedzme niekde pri 35-40, co este s brzdenim motorom+brzdy zbrzdim povedzme na 20.... trojkou prejst taku zakrutu je podtacanie motora.
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Starý, ale dobrý článok.
mirostar
Príspevky: 1650
Dátum registrácie: 20.01.2009 12:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mirostar »

Tie chyby nerobím i keď ma ich učili , ale to podraďovanie mám tiež v repertuári , hlavne keď je to z kopca.
Rifter 1,2 v benzíne,110 koníkové.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

hipisko napísal:ok 60tku som prestrelil, je to mozno 50, rychlost ide zaradit v pohode lahko,....
Boháča hipisko, Ty si fest vysokootáčkový ;-) Ešte při 30ke stačí 3ojka možno při nejakom benzíne s vysoko položeným Nm už 2ojka.
Za seba... z nákladiakov som zvyknutý brzdiť motorom, čo vždy znamená podradiť do otáčok nad max. Nm. Občas sa niekto pozastaví ž eprečo před křižovatkou držím motor stále nad 2-2500ot no je to skrátk azvyk. A odraďujem až kým netřeba pokračovať. Vtedy dám o jeden aj dva vyššie a ide sa.
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Acon, Ty máš Jaguára s manuálnou prevodovkou?
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Hovorím o jazde s manuálnou převodovkou. Jaga momentálne nemám. Zvažoval som BMW 635CSi no nakoniec ma to až tak nechytilo a tak asi bude zasa Jag. A s automatom samozrejme. Len bojujem s tým, že ktorý aspoň 12r. starý a viac
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

dvaja protiprudari na fore, acon a oco13, auta su pre nich ako vino, cim starsie, tym lepsie :), musite mat bozsku trpezlivost, najst dobre kusy po Xmajiteloch
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

bajo777 napísal:dvaja protiprudari na fore, acon a oco13, auta su pre nich ako vino, cim starsie, tym lepsie :), musite mat bozsku trpezlivost, najst dobre kusy po Xmajiteloch
Sú autá, ktoré majú jedného majitela 15 a viac rokov. Napr také G420ky si nadšenci kupujú výhradne po prvých majiteľoch a dodnes tých majiteľov vozí osobný šofér. Člověk sa niekedy musí zaujímať aby vedel a netreskol kravinu ;-) Napr. ja som mal Jaga od 2. majitela, ktorý vlastnil ešte 3 autá rovnakej značky a prvý majiteľ ich mal a má skoro 30 ;-) A netřeba mať ani trpezlivosť, len stačí vedieť jako hladať ;-) Srdcovky sa majú kupovať s jasnou históriou, inak je to spotrebka
Napísať odpoveď

Návrat na "Shoutbox - o všetkom"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní