Ford Ecoboost

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

zefoo
Príspevky: 226
Dátum registrácie: 01.02.2009 02:02
Zdieľať na Facebook

Ford Ecoboost

Príspevok od používateľa zefoo »

Motor na studeno nedrzi otacky / misfire, za tepla Ok.

Na 2-3 valci su zanesene sacie ventily. Kvoli tomu ze odvetranie motora je vyvedene na 2 a 3 valec.

Ako dosledok zlyha turbo, dovody:
- zalepene karbonom
- alebo zvysena teplotna zataz kvoli nedokonalemu spalovaniu

Odporucanie: vycistit ventily na 2-3 valci.

Za presnost prekladu nerucim, preto potrobnejsie a presnejsie vysvetlenie tu:


[/youtube]
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autokomplet »

nepoznam ten motor do detailov, ale pochvalovali zatial - hovorim ze treba kontatovat a chvalit ked bude mat aspon 150.000km bez poruchy...
takze do priamovstrekov budeme davat primazavanie sacich ventilov ako sa to robi na LPG motoroch :-)
alebo pockame 5-6 rokov a vyrobca urobi take zmeny ktore nebudu devastovat tak rychlo motor.
mozno by pomohla castejsia vymena oleja tentokrat nielen koli beznym problemom ale aj koli ventilom - mali by zmiesavat s olejom pre dvojtakty a anabexom pre stare motory co potrebovali ochranu sediel :-)
neviem ci Ford predpisuje 20.000km na vymenu ale radsej by som to skratil pri mestkych soferoch na polovicu.
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autokomplet »

ved to je jasne - u LPG je problem ze palivo je plyn a nemaze, u priamovstrekov vlastne ten isty efekt.
neviem co by urobil ten primazavac ale snad by sa az tak nelepil ten olej ked to funguje pri plyne - snad sa to nezhorsi ani priamovstrekom...
na vyfukovych sa to vypali odchodom spalin ale co so sacimi pri priamovstreku ked ich benzin neumyva?
treba pozriet 1.8GDi tam to fungovalo dobre len tam nie je turbo - cize potom este MPS alebo CX7 :-)
takze neodvetravat do sania - no hold ekologia.
mali by davat filter odvetravania skrine a zarobia na jeho vymenach :-)
a to este nestihli zostarnut turba ktore tomu celemu pomozu...
ci?
lubos1236
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 13.01.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos1236 »

len tak ma napadlo ako su na tom potom TDI a ine priamovstreky aj ked naftove tam sa to neusadza? :-\
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

nic, bez absolutneho zaujmu sirokej verejnosti co na Ekobuuuustoch jazdi. Ani jeden sa neopytal a tyka sa to aj mojho 1.0i prditka ?

nic... ludia nerozumeju, nemaju schopnost, nemaju silu a ani zaujem. Ani ich nezaujima ci sa ich vysavac 1.0i rozpadne alebo nie.

Parada.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Lubo: ludí to nezaujíma , a prečo by aj malo ?? Moja žena sa zaujíma o pečenie a kuchyňu a ked ju zastavili policajti a chceli vidieť povinnú výbyvu tak im s úsmevom odovzdala klúče , že chlapci nájdite si a pokukajte.Nie každý má v rodine motoristického fandu . Moja dcéra má napríklad už auto vybrané a na SVK ho veru nekúpi . Chce VW T1ku , presne v štýle hipies.Myslíš že ju bude zaujímať aký to má motor , alebo niečo technické. Ja tiež nemám šajnu ako funguje plazma čo máme v obývačke. Je chyba tejto doby , že nedokážeme donútiť výrobcov aby vyrábali normálne veci a nie kakačky. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
My tu rozoberáme autá , ale toto by sa dalo aplikovať na každú jednu vec či už je to technika , potraviny , alebo životné prostredie a bývanie .Ak by si chcel v každej oblasti ísť do hlbky a byť v obraze tak ti hlava vybuchne z toho množstva , často protichodných informácií. :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ani ja neviem ako funguje plazma a uctovnictvo, to je v pohode - ale ked nieco neviem tak sa pytam AK MA TO MOZE OHROZIT alebo vytiahnut prachy z penazenky.

Zarazajuce pre mna bolo ze sa tu proste nikto neopytal "a dokelu co moja uzasna 1.0i, tyka sa to aj jej?" .
Jasne, nemusia sa pytat VSETCI fordaci na Slovensku... ale ze sa neopytal ani jeden jediny ?

Fakt ?

Ked vyjde clanok ze vymyslim si MekKačobsahuje rakovinotvorne neviemco v svojich haaaamburgheroch, zase sa neopyta ani jeden ?
Cham
Príspevky: 1165
Dátum registrácie: 30.01.2009 18:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Cham »

Tak, aby mal mp3turbo radost, opytam sa ja v mene fordakov:

Tyka sa to aj mojej 1.0, ktoru nemam? :d :D
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ano Lubo môže vyjsť aj 10 článkov že MC Kač melie do svojych pomyjí psov aj tak budú mať narváno. Ludia sa nestarajú o svoje zdravie o svoje deti ani rodičov , myslíš že nejaký črep ich tankuje.Či im popolnica vytiahne liter naraz alebo Tesco 30eur každý deň ??? je im to jedno vidia len reklamy , NČ a naše "celebrity typu Rytmus a Dara. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

Načo riešite nejaký ecoboost, však aj tak si ten akože motor roka nikto normálny nekúpi... :40bd:
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Ja som vedel, že sa motorom roka stal právom :-)
bandit97
Príspevky: 1199
Dátum registrácie: 24.01.2011 19:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bandit97 »

mp3turbo napísal:ani ja neviem ako funguje plazma a uctovnictvo, to je v pohode - ale ked nieco neviem tak sa pytam AK MA TO MOZE OHROZIT alebo vytiahnut prachy z penazenky.
A to zas nemas pravdu! Ja tvrdim, ze ak sa niekto chce opytat, tak musi najprv vediet. Tazko polozis otazku na vec ktorej absolutne nerozumies.
S tym "rozumenim sa do veci"... chodis na fora o prackach? - taka vytecena pracka a vyplaveny sused je pruuser..
chodis na fora a pytas sa na vytahy? - byvas v panelaku a pouzivas ho denne a ani ta nenapadne, ze moze byt zrovna ten vas nebezpecny...
chodis na fora o domacich spoteebicoch? - co ak je na trhu mixer ktoremu odletuju suciastky? Taka metlicka v oku nemni boh vie co...

... a mnoho mnoho dalsich.. No nechodis, lebo ta ani nenapadne opytat sa na nieco taketo a tak je to so vsetkymi a vsetkym.
Toto nerypem, len davam do pozornosti iny uhol pohladu na vec. :)
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Až na taký malý detail, že mixér alebo pračka stoja 0,1 resp jeden plat, ale auto stojí niektorých celoživotné úspory + ešte to čo zarobia najbližších 5 rokov tak tam by už niekoho mohlo napadnúť si čo-to pozisťovať o tom čo idem za toľké prachy kúpiť...
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Cico : auto stojí dosť ale taký dom stojí násobne viac , a vieš kolko tam je príležitostí , že sa človek popáli. Pokial nemáš stavarinu tak tvoje šance obsiahnuť problematiku sú dosť slabé.Len taká strecha , vieš že jej zaťaženie vetrom (dynamické) je väčšie ak celá váha škridly?? Vieš kolko popraskaných múrov na novostavbách som videl práve z tohto dôvodu??Alebo zdravie , aj keby si chcel kvoli sebe alebo niekomu z rodiny obsiahnuť túto problematiku - trvá to roky , a nie každý na to má.
Ako som napísal vyššie IQ národa prudko upadá a médiá to len podporujú , lebo im pasuje stádo somárikov čo budú slepo kupovať reklamované výrobky a potom jednotne voliť stranu ktorá tento bulvár vlastní a financuje. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

veru tak, ked vidim ake peniaze su niektori fesaci ochotni polozit za dom a/alebo v akom stave... ked idem riesit dom, co je investicia tiez nie zrovna za desat eur, tak si sakra prebehnem veci a zistim co a ako...


ale ked uz dnes ludia nemaju cas ani na to...
Napísať odpoveď

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných