Renault Megane II 1,6 16V - tlak paliva

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

salomen30
Príspevky: 337
Dátum registrácie: 28.11.2013 17:48
Zdieľať na Facebook

Renault Megane II 1,6 16V - tlak paliva

Príspevok od používateľa salomen30 »

Zdravím.Meral som tlak paliva ale len pripojením manometra na koniec palivovej hadičky a zapnutom zapalovaní.(Nemám T kus na odmeranie tlaku za chodu)Nameral som 3,2 baru.Podľa údajov z Autodata je predpísaná hodnota 3,5 baru z toleranciou 0,06 baru.Otázka je či je to problém a či je takéto meranie v poriadku.Vďaka.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nie je to v poriadku.Naplno ten tlak jednoducho musí dosiahnuť predpísanú hodnotu.Kde ide tlak do rampy z regulátorom (systémy z vracačkou paliva) je tlak značne vyžší než je systémový.Kde je systém jednohadičkový,musí tlak byť presný,(už sa tlak upravil pri čerpadle)
Pri nižšom tlaku to nabúrava prepočet množstva,RJ ide podla máp,ale nevychádza jej to a môže sa snažiť predlžovať doby vstreku,to ale zase súvisí a reťazí sa,prípadne koliduje z inými podmienkami.
salomen30
Príspevky: 337
Dátum registrácie: 28.11.2013 17:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa salomen30 »

Dneska som to pomeral a tlak len pri zapnutom zapaľovaní 320 KPa.Pri bežiacom motore tlak 380 KPa.A keď následne vypnem motor tak tlak drží na 350 KPa.
Tabuľkové hodnoty 350 KPa tolerancia 6 KPa.
Ako je vlastne zapojený palivový systém keď by som ho chcel prefúknuť na začiatok.
Ja som odpojil prívod paliva do rampy.Odpojil obe hadičky od čerpadla a do jednej fúkol kompresorom že ju prefúknem k rampe ale benzín sa vyvalil tou druhou čo ide do čerpadla.Tak isto aj keď som fúkol do druhej tak zase vyvalilo prvou.Poraďte niekto ako postupovať.Vďaka.
Napísať odpoveď

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných