Focus vs Golf

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
jimy
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 19.07.2008 13:54
Zdieľať na Facebook

Focus vs Golf

Príspevok od používateľa jimy »

Zdravim.Rad by som poznal vas nazor na dane auta,ktore by ste si vybrali Ford Focus 1.6TDCi alebo Golf 2.0TDi. Dik. R.V. oba 2005.
autickar21
Príspevky: 1596
Dátum registrácie: 12.05.2008 18:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autickar21 »

Golf ma meksi podvozok oproti focusu. golf bude s tym motorom dynamickejsi oproti 1.6ke. v tejto danej motorizacii by som volil asi golf s nejakymi sportovymi tlmicmi. ak by bol focus 2.0tdci, by som volil asi focus. ale to tiez neviem naisto. na golfe mam par tis. km najazdene, na focuse par 100km, tak ho nemam moc odskusany. Tieto motory su narocne na presne servisne intervaly a jemne zaobchadzanie za studena a pri dojazde, najme 1.6ka. ak sa predchadzajuci majitel choval k tomu dobre, bude aj auto s minimom poruch. samozrejme do poruc nemozes ratat vymenu spojky, zotrvacnika, turba. to sa moze prejavit uz pri 100tis. km ak je motor podtacany...
Ulicnik
Príspevky: 104
Dátum registrácie: 16.05.2007 20:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Ulicnik »

Focus je etalon v jazdnych vlastnostiach vo svojej triede, zaroven dokaze zabezpecit aj dostatocne pohodlnu jazdu. Pri tej 1,6 tdci sa menia rozvody pri 240 tis. km (pri 2,0 tdci je to 200 tis.), u Golfa je to na 120 tis. Dizajnovo su obidva modely dost o nicom podla mna, ale to je subjektivne. Focus ma navyse jednu vyhodu a to ze je pravdepodobnejsie ze ta bude cakat na tom mieste kde si ho odparkoval. U mna vyhrava Focus.
asimakopulos
Príspevky: 331
Dátum registrácie: 07.02.2009 23:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa asimakopulos »

čisto z praktického hladiska určite golf. Ak totiž kupiš dnes tie autá za rovnaku cenu, za 2-3 roky predáš focus za polovicu toho začo by si predal golfa. nechcem sa hádať o tom, ktoré má lepšie vlastnosti, design, spotrebu atd... ale to že si golf udrží dlhšie cenu je isté!
genco11
Príspevky: 211
Dátum registrácie: 27.04.2009 18:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa genco11 »

demo33 napísal:s kaluze do blata
No myslím, že s pravopisom to tu ide z kaluže do blata ešte rýchlejšie ako s príspevkami. Sranda, koľkí z Vás chlapci mudrujete, ale neviete ani kde použiť "s" a kde "z"... :4090:
Muctos
Príspevky: 93
Dátum registrácie: 12.01.2007 18:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Muctos »

jednoznacne FOCUS !!!
a viem o com pisem...
petyy
Príspevky: 3134
Dátum registrácie: 16.12.2009 15:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petyy »

Muctos napísal:jednoznacne FOCUS !!!
a viem o com pisem...
Focus má svoje plusy oproti golfu, ale golf V je už celkom dobré autíčko a ak budeš chcieť focusa náhodou predať, predáš ho len pod cenu na rozdiel od golfa za ktorým sa ti potrhaju!!
a viem o čom píšem...
epinka
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 10.04.2009 23:27
Zdieľať na Facebook

Re: Focus vs Golf

Príspevok od používateľa epinka »

jimy napísal:Zdravim.Rad by som poznal vas nazor na dane auta,ktore by ste si vybrali Ford Focus 1.6TDCi alebo Golf 2.0TDi. Dik. R.V. oba 2005.
no neviem, ujo má 4-5 ročného fokusa a na spodku dverí zvnutornej strany to má celé hrdzavé a to kupoval nové a nemal to naburané. Nadáva na to ako pes, že tak mu ani felda predtým rýchlo nezhrdzavela. ale inak chodí na tom každy den. aspon čo vidím, takže asi to šlape ok. a golf V? na našej ulici taký nieje. Ale aj tie nové passaty mi pripadaju zase dosť hlučné zvonku. ale ja by som radšej toho golfa. ten klasický dizajn je dobrý a tá hrdza na focuse ma odrádza.
3of10
Príspevky: 93
Dátum registrácie: 22.11.2005 21:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 3of10 »

no ak ma ujo 5 rocneho hrdzaveho fokusa a je prvy majitel tak by ho mal ist reklamovat...ma totiz 6 rokov zaruku...

ale k veci: to je uplne jedno kup si to auto ktore sa ti paci...

lg

3
asimakopulos
Príspevky: 331
Dátum registrácie: 07.02.2009 23:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa asimakopulos »

3of10 napísal:no ak ma ujo 5 rocneho hrdzaveho fokusa a je prvy majitel tak by ho mal ist reklamovat...ma totiz 6 rokov zaruku...

ale k veci: to je uplne jedno kup si to auto ktore sa ti paci...

lg

3
no s tou hrdzou, ja som už takisto videl hrdzu na fokuse čo ma prekvapilo, aj ked to nebolo 5 ročné, ale 8 ročné auto. niežeby bol celý hrdzavy, ale v tých miestach na spodku dverí kde sa spájaju plechy bola hrdza. a na 8 ročné auto je to divné, nie? mal som fiaty, octavky, audi a po hrdze ani stopy aj ked boli staršie. ale zrejme to bol vadný kus...
3of10
Príspevky: 93
Dátum registrácie: 22.11.2005 21:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 3of10 »

3of10 napísal:
no ak ma ujo 5 rocneho hrdzaveho fokusa a je prvy majitel tak by ho mal ist reklamovat...ma totiz 6 rokov zaruku...

ale k veci: to je uplne jedno kup si to auto ktore sa ti paci...

lg

3


no s tou hrdzou, ja som už takisto videl hrdzu na fokuse čo ma prekvapilo, aj ked to nebolo 5 ročné, ale 8 ročné auto. niežeby bol celý hrdzavy, ale v tých miestach na spodku dverí kde sa spájaju plechy bola hrdza. a na 8 ročné auto je to divné, nie? mal som fiaty, octavky, audi a po hrdze ani stopy aj ked boli staršie. ale zrejme to bol vadný kus...
ano prve focusy hrdzaveli na dverach....no mozne je vselico....ja osobne mam 5 rocneho focusa, som prvy majitel a hrdzu som zatial nevidel....to iste moji dvaja znami...aj cerpadlo, turbo a aj vsetko ostatne funguje ako ma :-)


3
italcars
Príspevky: 2242
Dátum registrácie: 02.12.2008 13:29
Bydlisko: PP-okolie
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa italcars »

golfik to vyhravava na plnej ciare :4012:
Baky12
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 16.09.2008 12:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Baky12 »

Obe auta su pekne...spolahlivost rovnaka len Focus u mna vede co sa tyka interieru...golf ma ubohy interier podla mna ako aj skody....subjektivny nazor
asimakopulos
Príspevky: 331
Dátum registrácie: 07.02.2009 23:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa asimakopulos »

Baky12 napísal:Obe auta su pekne...spolahlivost rovnaka len Focus u mna vede co sa tyka interieru...golf ma ubohy interier podla mna ako aj skody....subjektivny nazor
už si sedel v golfe V??? lebo materialy použité v interieri golfu su omnoho kvalitnejšie ako v škode. to nieje ako v octavke, samý lacný plast. preto aj máš na výber, golfa za 750 000sk alebo octavku s tým istým motorom a výbavou za cca 600 000sk. tá cena nieje len preto že je tam značka golf, ale skutočne je tam vyššia kvalita v niektorých veciach. a focus nemá nijako zázračný interiér aby sa nejako vyzdvihoval. Ale tým som nechcel povedať, že focus je horší. má svoje plusy aj mínusy ako aj golf. len som chcel povedať, že golf V nemá vobec nejaký slabý interier.
Napísať odpoveď

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných