ziarovky do cuvacich svetiel

diskusia ohľadne rôznych druhov autožiaroviek, LED ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

krawa
Príspevky: 1086
Dátum registrácie: 13.10.2009 10:41
Bydlisko: LM
Zdieľať na Facebook

ziarovky do cuvacich svetiel

Príspevok od používateľa krawa »

zdravim pani,mam v cuvacich svetlach celosklenene ziarovky 16w patica T10,a slabo to svieti,viete mi poradit bud nejaku inu vykonnejsiu variantu tych ziaroviek?ale tak aby mi to pasovalo,rozmyslal som aj nad ledkami,a tiez neviem ake tam kupit aby mi to lepsie svietilo,lebo to je milion druhov,za rady vopred dakujem
A4 3.0Tdi 2013 180kw
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

S tou päticou asi len LEDky, pretože klasika žiarovka sa kvôli veľkosti tej pätice asi silnejšia už robiť nebude...Ja som kupoval z Ebay T10 päticu LED čip, na konci šošovka a svieti to dosť brutálne aj keď zas ten rozptylový uhol neviem či by to bolo vhodné skrátka svieti dosť bodovo ....možno má 20° viac asi nie.
http://www.ebay.com/itm/360957383686?it ... 60&vxp=mtr
krawa
Príspevky: 1086
Dátum registrácie: 13.10.2009 10:41
Bydlisko: LM
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa krawa »

objednal som podobne s tou sosovkou,ale tieto maju ledky aj po bokoch,no hadam to bude lepsie ako obycajna ziarovka
A4 3.0Tdi 2013 180kw
peter.janek
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 06.04.2012 09:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peter.janek »

Riešil som podobný problém na Seate Altea. Nepomohli ani led žiarovky, biele svetlo, vyskúšal som viac druhov a slabota. Nakoniec som si vyrobil žiarovku z klasickej a halogénovej, použil vhodný chladič a svieti to super. Cez stk by to asi neprešlo, ale tam chodím raz za dva roky a nie je problém ju predtým vymeniť. Nie je to návod, len moja skúsenosť.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Na dnešných autách sú cúvačky (v tom lepšom prípade, v tom horšom cúvačka) len na indikáciu smeru jazdy, o nejakej pomoci vodičovi osvetliť cestu nemôže byť ani reč, stačí spomenúť len takú Fabiu II či Golf VII kde má tá cúvačka tak 2x4 cm... :::
ladodgers
Príspevky: 447
Dátum registrácie: 11.12.2008 11:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ladodgers »

riesil som podobne, kupil som ledku za asi 20e...

predtym som vyskusal asi 3 ine kusy po par dolaroch, boli to smejdy, ale kazdy ich hned kupuje kvoli cene...az potom nadavaju ked ju stade musia vyhodit jak je slaba,,,
miso221
Príspevky: 152
Dátum registrácie: 08.01.2010 19:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miso221 »

Ak ti mozem poradit, tak sa na tie ledky rovno vy... Ako tu uz spominal Vlady, maju maly rozptyl, ale najhorsie je to, ze ich mozes po par tyzdnoch vyhodit - zacnu ti blikat. Stalo sa mi to uz pri 4-roch roznych kusoch za cenu okolo 13-16e a kazda jedna takto dopadla.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Blikať zatiaľ nezačali a to ich mám na scootri ako parkovačky v predu, a teda svietia vkuse...Spiatočky svietia pár desiatok sekúnd takže tu by som sa o nejaké prehrievanie absolútne nebál. Možno by to fakt chcelo vyrobiť svetlo systémom chladič na to LED chip a k nemu nejaký reflektor a vsadiť na miesto pôvodnej žiarovky s tým že možno tam bude treba vyrúbať troška väčšiu dieru ale zas ak to bude nafurt, tak prečo nie aj takýto brutálnejší zásah.....na Ebayi je toho hafo či už LED chip alebo tie reflektory k tomu a rôzne druhy uhlu vyžarovania...Skrátka vybrať von celé svetlo a polaborovať . Neverím že ak sa tam dá nejaký menší chladič a k nemu 3w chip s optikou s takým uhlom aby to osvetlovalo tam kam treba respektíve stačí to vhodne natočiť nasmerovať tak že to nebude svietiť poriadne jak má Ak to bežne osvetluje cestu ako svetlo na bicykli ....mám zopár LED bateriek žiadne drahé ozaj cena do 10 dolárov a teda nemajú reálne viac ako 2-2,5W a dosvieti to ozaj na desiatky metrov a to pri cúvaní isto netreba.
Alebo si dať prídavné pod nárazník...normálne jak volakedy na žigula....ten tiež nemal to som sa vždy čudoval auto do drsného sveta a nemá poriadnu cúvačku.
krawa
Príspevky: 1086
Dátum registrácie: 13.10.2009 10:41
Bydlisko: LM
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa krawa »

len kto mne take ziarovky vyrobi,ja sa do tohto dako nevyznam,no skusim tam dat tie ledky,aj ked mam obavu ze budu pisat chybu,ale ako pisal cicmanec,tie svetielka maju 2x4 cm,tam asi nepomoze nic
A4 3.0Tdi 2013 180kw
miso221
Príspevky: 152
Dátum registrácie: 08.01.2010 19:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miso221 »

No ja som ich mal v interieri, takze tiez svietili iba par sekund. Uz som videl plno takychto ledkovych expertov, co im blikalo osvetlenie nad spz ako stroboskop.
krawa
Príspevky: 1086
Dátum registrácie: 13.10.2009 10:41
Bydlisko: LM
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa krawa »

jaj no ved ak to bude zle ich zahodim a hotovo :d :D
30eur ma nezabije
A4 3.0Tdi 2013 180kw
Napísať odpoveď

Návrat na "Autožiarovky"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní