VCDS diagnostika TDI motorov, logovanie v záťaži - návod

Sekcia slúžiaca na odbornú analýzu problémov

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

milok
Príspevky: 57
Dátum registrácie: 20.04.2012 22:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa milok »

milok napísal:... Uvidim po vymene posilovaca brzd a dam vediet...

Tak posilovac vymeneny, ale pocitovo ziadne zlepsenie na vykone :/ ale aspon uz nesyci. Dal som si rovno skontrolovat aj banku a podtlak drzi v pohode. Asi to s vykonom nesuvisi, ale skontrolovala sa aj klapka regulatora (tzv. chcipacia klapka) a EGR a tiez vsetko v poriadku (plastove kolieska, zanesenie je v norme). Zatial to asi necham tak ...
Olsen
Príspevky: 136
Dátum registrácie: 01.02.2010 11:14
Bydlisko: Kosice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Olsen »

...mozno blba otazka ale robil som log podla navodu vyssie uvedeneho ale neviem kde sa mi ten log po skonceni ulozil. Kde alebo pod cim ho mam hladat.
Ford Galaxy 1.9TDI PD Ghia Tiptronic
org. Wolf tuning 150PS

VW New Beetle 1.9 TDI 66kW
Olsen
Príspevky: 136
Dátum registrácie: 01.02.2010 11:14
Bydlisko: Kosice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Olsen »

Vdaka, mam sice len kkl kabel ci ako sa to vola ale pavdepodobne mi to nikde neulozilo. Ono sa ani nepytalo ze kam to ma ulozit. Tak teraz neviem...
Ford Galaxy 1.9TDI PD Ghia Tiptronic
org. Wolf tuning 150PS

VW New Beetle 1.9 TDI 66kW
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Neviem,nech poradia fachmani,či to neskúsiť pohľadať v menu počítač - posledne použité- tam sem tam ja hladám ak mi niečo zmizne
Olsen
Príspevky: 136
Dátum registrácie: 01.02.2010 11:14
Bydlisko: Kosice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Olsen »

http://ulozto.sk/xkVUCP13/log-01-001-010-011-csv

...asi sa mi to podarilo najst a nahrat, len nerozumiem tomu ze som logoval 3x a nasiel som len jeden log. Podla datumu by mal pasovat.
Auto Ford Galaxy 1.9tdi pd automat AUY. Motor fachci ale netaha tak ako by mal. Raz za polroka alebo rok pada do nudzoveho rezimu. Zaujimave ze nie pri vytacani alebo predbiehani, ale pri kludnej jazde. Ak naposledy spadol tak vypisal chybu 17 965 - regulacia plniaceho tlaku a P1557 - 35 00.

Turbo a veci okolo neho este povodne. Naj. 278 000km
Ford Galaxy 1.9TDI PD Ghia Tiptronic
org. Wolf tuning 150PS

VW New Beetle 1.9 TDI 66kW
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nepoteším,je to nepoužitelné.A nielen z dôvodu nízkej teploty,ale nie celkom rozumiem,prečo nebol pedál plynu vonkoncom stlačený ? Nepoužitelný je aj z dôvodu vzorkovania,predsa skok z 861 ot na 2100 medzi dvoma časovými úsekmi (5,22 a 6,42) je akýsi vtip
Inak ale..váha vzduchu nulová,tlak turbíny tiež a všetko za dávky paliva 4,1 je inou rečou vlastne volnobeh
Nepoužitelné
Logovať za podmienok...plná teplota (mala by aspoň dosahovať 85 °C,má to presný význam),pedál plynu na 100%, zaradená štvorka a začať od 1500 ot a držať kým nepadne,alebo nedosiahne 4000ot
To pri vyhodnocovaní dáva zmysel a výsledok
Len režim plnej záťaže overí všetky funkcie systému a vyvolá istý pád do núdzaku,ak samozrejme vada presiahne prípustné hranice.A logicky vydá špičkové hodnoty ktoré je schopné dosiahnuť či už na strane paliva,vzduchu atd
Olsen
Príspevky: 136
Dátum registrácie: 01.02.2010 11:14
Bydlisko: Kosice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Olsen »

...dakujem za reakcie, poprosim o strpenie so mnou - bol to moj prvy log. Co najskor sa budem snazit dat sem k nahliadnutiu aj druhy dufam pouzitelnejsi.
Ano je to automat/tiptronic. Miesto D som mal zaradenu 4 a po radikalnom stlaceni plynoveho pedala prevodovka podradila do 3 a potom do 4ky.
Mam tu po ruke dost dlhy a tiahly kopec tak to budem skusat.
Ford Galaxy 1.9TDI PD Ghia Tiptronic
org. Wolf tuning 150PS

VW New Beetle 1.9 TDI 66kW
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Áno,prehliadol som ten automat.no proste ale zásada je taká,dosiahnuť max záťaž aby sa siahlo na dno schopností ale samozrejme tak,aby sa pád do núdze nedosiahol ak je stroj OK.Preto je aj ten začiatok otáčok overená hranica z ktorej sa ešte dobrý menežment vyhrabe bez núdzaku.Čiže systém nezabiť,iba z neho vytiahnuť maximum.Tie automaty sú také požehnanie,a toto je jedno z nich
Olsen
Príspevky: 136
Dátum registrácie: 01.02.2010 11:14
Bydlisko: Kosice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Olsen »

...tak vazeni budte niekto tak dobry a pozrite sa mi na ten Log. Dufam ze teraz sa mi uz podaril.

http://uloz.to/xLmT2jjJ/log-ford-csv
alebo este jeden
http://uloz.to/xLFaquuS/log-ford2-csv

Auto a ine detaily o par prispevkov vyssie.
Ford Galaxy 1.9TDI PD Ghia Tiptronic
org. Wolf tuning 150PS

VW New Beetle 1.9 TDI 66kW
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Doslova uvažujem čo napísať.Ten kto pozerá na tie číslice nič iné nemá,preto dostať neúplné informácie kde sa stratí podstata ..no to dosť dobre nejde.Najdôležitejšia časť logovania chýba tj otáčky cca 1400/1500 a nástup do výkonu.Evidentne ide o automat a podradenie prevodovky je zdrojom prepadov.
Takže aspoň čosi...dávka paliva vcelku obvyklá,váha dáva menej než má a ide poslabšie,turbína by mohla tlačiť málinko viac,čo môže ovplyvńovať práve váha.
Olsen
Príspevky: 136
Dátum registrácie: 01.02.2010 11:14
Bydlisko: Kosice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Olsen »

Dakujem za vyjadrenie sa k Logu. Ako som uz spominal s Logovanim za jazdy to su moje prvotiny. Je mi jasne ze pri manualnej prevodovke sa to ma robit na 4 prevodovom stupni od zaciatku otacok az po max. ale ako to urobit pri automate? Mam zaradenu 4ku idem v niskych otackach a ked pridam na podlahu tak to podradi do trojky vytoci a zaradi stvorku a toci az do max. Alebo to logovat na trojke?

Alebo to skusit logovat na stvorke a pomaly s citom pridavat plyn aby bol citit zatah az k max. otackam?
Ford Galaxy 1.9TDI PD Ghia Tiptronic
org. Wolf tuning 150PS

VW New Beetle 1.9 TDI 66kW
milok
Príspevky: 57
Dátum registrácie: 20.04.2012 22:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa milok »

Neviem ako funguje automat u teba, ale u mna na DSG prepnem na manualny rezim, dam stvorku a plyn na podlahu, ale nezatlacat celou silou, len sa plynom jemne dotknut podlahy. Je tam totiz prepinac, ktory ked sa zatlaci, prepina sa prevodovka na S rezim a podradzuje.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

V každom prípade nevyčítam logovanie,beriem do úvahy dané možnosti.Tieto prípady obmedzenej možnosti získať ideálne logovanie by sa riešilo v dielni kontrolovou systému ovládania turbíny,súhry podtlaku,kontrolovalo by sa napätie na čidle tlaku v daných otáčkach,skontrolovalo v daných možnostiach dávkovanie paliva,korekcie vstrekov,tlak tandemu,hodnovernosť atm.tlaku,hodnôt troch teplôt atd.Šlo by preveriť váhu oscilom ale to je hračičkovanie a rýchlejšie je tam strčiť novú ktorá sa práve pre skúšobné jazdy drží.Až potom by sa robil skúšobný log,v podstate už ide auto na cestu v čase keď je kopec vecí preverených.Na 90% už log iba potvrdí čo už pred jazdou vieme že to bude OK.
Olsen
Príspevky: 136
Dátum registrácie: 01.02.2010 11:14
Bydlisko: Kosice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Olsen »

ok, ja mam tiprtonic 5stupnovy automat, skusim to cez manualne radenie s pomalym pridavanim.
Ford Galaxy 1.9TDI PD Ghia Tiptronic
org. Wolf tuning 150PS

VW New Beetle 1.9 TDI 66kW
Olsen
Príspevky: 136
Dátum registrácie: 01.02.2010 11:14
Bydlisko: Kosice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Olsen »

Tak aspon som to skusil na 4ke z pomalym pridavanim plynu
http://uloz.to/xnxa8iiW/log-01-001-010-0-csv
http://uloz.to/xEr56PPK/log-fod-02-csv
http://uloz.to/xvj8NbbB/lo03-csv
http://uloz.to/x3c3r113/log-05-csv

Poprosim niekoho kto ma cas aby sa na to pozrel, dufam ze tentokrat sa bude dat nieco z toho vycitat.
Ford Galaxy 1.9TDI PD Ghia Tiptronic
org. Wolf tuning 150PS

VW New Beetle 1.9 TDI 66kW

Návrat na "Diagnostika"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných