Dacia Logan laureate 2005 1.4

Diskusia ohľadne vozidiel značky Dacia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

demeter1989
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 05.09.2013 11:45
Zdieľať na Facebook

Dacia Logan laureate 2005 1.4

Príspevok od používateľa demeter1989 »

Cavte vsetci. Mam Daciu logan 2005, 1.4 mpi ma najazdenych podctivich 54000 Km pri 40000km mene svicky za cca 45eur z renultu, vzduchovy fylter, olej Bp 5w-40 a olejovy fylter do teraz ziadna porucha. Zhruba pred mesiacom sa mi stalo to ze som ho nenastartoval hned ale az na 5 krad a to iste sa deje ci je motor studeny alebo teply stale sa mi to stava castejsie. Pri jazde ziadny naznak neakej zmeni vykonu ani plinulosti chodu motora. Pytal som sa mechanika ci mi diagnostika pomoze? On mi odpovedal ze len taky cas ked auto je napojene na PC a auto nestartuje. Aky nazor mate na to vy? Ak mate skusenosti z niecim podobnym prosim napistemi dakujem.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

V podstate áno.Pri sporadických chybách sa môže stať že v stave ak práve nie je porucha tak je ťažko dopátratelná.Velmi je to závislé od typu chyby.Len niektoré chyby sa ukladajú do pamäte,a ale sú také,ktorých chyba sa nezaznamenáva vôbec nakoľko ich RJ považuje za prirodzené správanie aj v čase trvania chyby.Proste je normálne ak signál dávajú,ale aj keď signál chýba.Typicky sa tak správa čidlo kľuky
Tu môže pomôcť ak sa prekontrolujú všetky spoje,kostrenia,konektory a vyčistia kontoxom.Tiež sa oplatí očistiť čidlo kľuky od prípadných kovových čiastočiek
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Akože je Dacia vastne Renault, tak by som skontroloval čistotu čidla kluky, predpokladám že to bude podobné/rovnaké ako na Renaultoch

Treba hladať snímač z vrchu na prevodovke hned vedla bloku motora http://www.motoweb.sk/?kateg=-1&detail=204330304416 Očistíš si ho kludne sám, robota na 10 min, držia ho dve skrutky M6 na 10 kluč.
Škoda chodiť do servisu, kde by inak o tomto probléme mali vedieť, zvlášť ked si im problém opísal. To je úplne bežná "závada" benzinových Renaultov
mchael
Príspevky: 120
Dátum registrácie: 06.12.2012 14:22
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mchael »

Ak je problém so štartovaním tak ako píše "ivko1" to vyrieši. Mne sa to tiež stálo a vyčistenie vždy pomohlo. U mňa problém bol asi aj to, že som umýval motor a nejaká ta špina sa tam asi dostala. Stačí zobrať technický benzín a vyčistiť nič viac
mirostar
Príspevky: 1650
Dátum registrácie: 20.01.2009 12:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mirostar »

Ahoj,najprv by som skúsil baterku.Môže ukazovať dostatočné napätie ale nemá ho. Stáva sa to pri rumunských baterkách.Mne sa to začalo tiež nenaštartovaním až na tretí či štvrtý pokus.Po dvoch týždňoch odišla./skús to s káblami z iného staršieho auta/
Rifter 1,2 v benzíne,110 koníkové.
demeter1989
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 05.09.2013 11:45
Zdieľať na Facebook

Pomoze mi diagnostika? Dacia logan laureate 2005 1.4

Príspevok od používateľa demeter1989 »

Dakujem vam za vsetko. Hned idem vicistit to cidlo a skontrolovad baterku.
demeter1989
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 05.09.2013 11:45
Zdieľať na Facebook

pravopis nie je moja silna stranka

Príspevok od používateľa demeter1989 »

lakinooo napísal:demeter, prosím oprav si ten text, máš tam toľko chýb, že ma oči bolia.
Asi si ti s tim nepomozem sorry
demeter1989
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 05.09.2013 11:45
Zdieľať na Facebook

Zdravim baterku som premeral a vsetko ok.

Príspevok od používateľa demeter1989 »

mirostar napísal:Ahoj,najprv by som skúsil baterku.Môže ukazovať dostatočné napätie ale nemá ho. Stáva sa to pri rumunských baterkách.Mne sa to začalo tiež nenaštartovaním až na tretí či štvrtý pokus.Po dvoch týždňoch odišla./skús to s káblami z iného staršieho auta/
demeter1989
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 05.09.2013 11:45
Zdieľať na Facebook

Uz som spet

Príspevok od používateľa demeter1989 »

Nastriekal som sprej na kontakty na cidlo co ste mi spominali a aj na dalsie ani neviem ze na co sluzia ale asi jedno bolo cidlo na ventilator a to dalsie bolo asi na zotrvacnik. No zatial kazdy start OK. Baterku som premeral a tiez je v poriadku. Vecer idem z autom do prace a uvidim ze ako sa bude spravat a dam vam vediet. Dakujem vam za vase rady.
demeter1989
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 05.09.2013 11:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa demeter1989 »

Le Baroon napísal:ale celkovo si spokojny s tou Dacyjou Klokan vsak? :4012:
V podstate je to moje tretie auto. Predtym som mal oplel vectru b 1.6 8v, potom peugot 406 1.8 16v. Vzhladom na to ze meriam skoro 2 metre tak nie kazde auto je premna pohodlne. Nechcem tim tvrdit ze to je neake extra luxusne auto ale pre mna a moju rodinku uplne staci na neaky nakup a tak.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Povedal by som že P406 to bol krok spúť ak nie hned dva čo sa komfortu týka. Mi to príde že si sám seba vnútorne presvedčil o komfortnosti vzhladom na to že si to kúpil ako nové
salomen30
Príspevky: 337
Dátum registrácie: 28.11.2013 17:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa salomen30 »

Vyzerá to na happyend ale keby nie ešte je aj snímsč vačky ale ten by asi vyhodilo.
demeter1989
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 05.09.2013 11:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa demeter1989 »

ivko1 napísal:Povedal by som že P406 to bol krok spúť ak nie hned dva čo sa komfortu týka. Mi to príde že si sám seba vnútorne presvedčil o komfortnosti vzhladom na to že si to kúpil ako nové

Peugot 406 bola asi najvecscia chyba co sa tyka pohodlia. A auto som nekupil nove ale som ho dostal za darmo od rodicov. Ta presvecenie je tam take ze natankujem vyplatim poistku a tak hah. Neboj sa viem ze nacom jazdim...
demeter1989
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 05.09.2013 11:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa demeter1989 »

Cavte. Takze auto zatial startuje bez problemov uz som nastartoval od vstera asi 30 krad a vsetko ok. Dakujem vam.
Napísať odpoveď

Návrat na "Dacia fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní