...zmenili ste nazor...?

témy týkajuce sa všetkého a ničoho mimo diskusie o autách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mhnat
Príspevky: 537
Dátum registrácie: 12.04.2009 13:50
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhnat »

Ahoj mal som niekoľko tzv. ťukancov z ktorých som zavinil iba 3.
1.zavinený nikoho som nenabral nikoho som nezranil
bol som v aute sám a nezvládol som auto v 90 stupňovej zákrute na snehu podotknem VP som mal týždeň zle bolo na tom to, že auto bolo po celkovej GO a novom laku a bolo tatkové. Odniesol si to iba nárazník a PL blatnik
2. na križovatke som stal druhý za autoškolou
autoškola sa pohla a ja poď ho za ňou no len inštruktor šliapol na brzdy žiakovi a ja prask doň ho
nič nebolo len škrabnuté nárazníky ja pokuta 500,-Sk
Ale najväčší gól bol v tom že žiak nafúkal 0,04.
3.pri cúvani nevidel som auto pod stromom.
Z nezavinených taká najvážnejšia
stál som na križovatke v ZA pri Hyper te..o.
Vychádzal som z neho a ako je zvykom zas nešiel semafor, keď je tam špička.
Zľava starý Renault 19 a z prava Opel Corsa B
opel odbočoval ku tes.u do ľava a nedal prednosť
Renaultu zrazili sa a Opel odrazilo do mňa.
Škoda na mojom novom služobnom FIATE GRANDE PUNTO bola 45000,-Sk
LP blatník, nárazník, svetlo, riadenie, dvere.
Auto malo iba 13000 km.
Ku nehode by nemuselo dôjsť keby vodička v Renaulte nezamrzla. Podľa môjho úsudku sa dalo zabrániť nehode.








Ináč jazdím dosť veľa diaľnice nemusím.
Rád mám cesty kľukaté kde sa dá vychutnať jazda a príroda.
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

Zmení to každého, kto má trochu rozumu. Poznám aj šialencov, ktorým to nič nerobí, ale to je žiadanka o prúser. Pre začínajúceho vodiča niet lepšej školy, ako malá zavinená nehoda. Tá ho vráti z výšin späť na zem a zistí, že ani on nie je neomylný...
Ja som mal tú "smolu", že som to priťahoval, ale dlho boli všetky nehody nezavinené. Až jedného dňa ma na snehu vynieslo (na Alfe, nie na BMW :3035: ) a oproti išel akurát autobus, ktorý mal interval 45 minút... A tak som zistil, že nehoda sa môže prihodiť aj z mojej viny. To bolo ale v roku 1992, takže dávno :4090:

Ak si chcem ozaj zajazdiť, idem na okruh. Naháňať sa v bežnej premávke je blbosť. Navyše, dnes veľmi drahá - ten okruh vyjde určite lacnejšie a ľudia na ňom (to som bol dosť príjemne prekvapený) tam jazdia väčšinou dobre a s rozumom. Chlapci so šiltovkami, ktorí šoférujú naklonení doprava a na plné pecky počúvajú rap, na okruhy nechodia. Alebo iba raz. Zistia, že to nie je také jednoduché ako im to pripadalo a viac neprídu :40bd:
ldcentrumlh
Príspevky: 201
Dátum registrácie: 27.02.2009 08:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ldcentrumlh »

Jednoznačne som zmenil názor na jazdu. Cesty sa zaplňujú, bohužiaľ debilov pribúda, vytráca sa zdvorilosť, tolerancia a súcit - však mám väčšie auto, on uhne...alebo je ľuďom jedno, že inému spôsobili zle, hlavne že sa to im nestane v ich obrovskom aute...alebo pochybil(aj keď nevedia prečo), tak nech teraz pyká...atď... pozerajúc sa späť - tiež som mal o pár rokov menej a pomiešané priority v hlave a môžem vďačiť anjelom strážnym, že sa nikdy nič nestalo...ponaučenie? Na ceste neriskovať, predvídať a zvyknutý z motorky riadiť sa heslom "všetci ma chcú zabiť". Doslova rozmýšlať za iných, z krízových situácií odísť, podozrivo hojdajúce sa a plávajúce autá radšej čím skôr obehnúť alebo si spraviť extra odstup, ktorý každý pochopí ako gesto "predbehni ma a vrýp sa do medzeri predo mnou"...atď... Auto 100% technický stav, poriadne obutie ale hlavne zapnuté bezpečnostné pásy. Zažil som ako spolujazdec havárku, kde mi od pásu natrhlo prsný sval a ešte pár sekúnd po pristátí som klipkal očami, vedel som že žijem, ale videl som tmu. Z preťaženia. Výška mostu, kde sa to stalo cca 35-40 metrov a bez pásu by som letel čelným sklom von. Keď som trafil vysokú a vďaka pásu som ostal sedieť na svojom mieste a šoféroval som v takmer nezmenenej rýchlosti ale v podstatne zmenenej trajektórii na čistom ľade, tak som pásu ďakoval druhý krát. Sám som spôsobil haváriu raz a to tak, že ujovi na 120ke vletel cyklista pod kolesá a ja som nestihol dobrzdiť. Moje auto súhrn škody 0,- a ujova škodovečka len zadný nárazník. Dal som mu vtedajších 1000SKK aj keď chcel 500...
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Re: ...zmenili ste nazor...?

Príspevok od používateľa Sliedic »

rudolfo63 napísal:..surfujem po tematoch.mnohe prispevky su o nehodach,mnohi z vas mali nehody male,ale aj tazsie a co je najhorsie,aj s tazkymi nasledkami...Moja otazka teda znie...
Zmenilo sa nieco vo vasom jednani,v pohlade na zivot,v chovani na cestach i voci inym vodicom...?Zmenili ste v niecom nazory,pomohlo to v akceptovani ,ze clovek je iba clovekom...?
Mnoho zaujímavých tém som našiel na tomto fóre náhodou. Táto je jedna z nich.

Zmenilo mi to celý život. Ani nie tá prvá nehoda, z ktorej som bol 2 roky na invalidnom vozíku a zotavoval som sa, učil sa spoznávať svoju vlastnú rodinu, učil sa chodiť. Tá druhá, to bolo peklo na zemi. Nikomu to neprajem, ani najväčšiemu nepriateľovi. Dovtedy som si myslel, že nič horšie už neexistuje. Mýlil som sa. Vidieť umierať vlastného syna na rukách zmení človeka k nepoznaniu. Zvlášť, keď bol úplne zdravý a niekto iný mu život zobral.

Stačia 3 sekundy a celý život máte naruby. Aj keď som nebol vinníkom tej nehody, viním sa z toho, že som na tú cestu išiel. Stačilo zabudnúť kľúče, alebo zaspať na zelenej a on by do nás nenabúral. To však už len "nahlas" rozmýšľam. Minulosť sa zmeniť nedá. Jazdite opatrne a myslite na ceste aj za iných.
funci
Príspevky: 880
Dátum registrácie: 21.11.2013 14:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa funci »

Sliedič klobúk dolu za otvorenosť a úprimnosť. Tie pocity pri takejto strate sú neopísateľné, kto nezažije nevie. Určite si nič nevyčítaj, potom človek žije v minulosti a život mu uteká medzi prstami. Toto by si mali prečítať ľudia, ktorým stačí malé smiešne auto, lebo im veľké bezpečné auto netreba, načo.
drozdm
Príspevky: 821
Dátum registrácie: 21.11.2007 21:37
Bydlisko: havaj
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa drozdm »

nehoda manželky pred takmer 2 mesiacmi. Syn bol s nou v aute
. bežny den a išli zo školy
naraz do stromu bez brzdy. No uvidim ako sa bude manželka spravat na ceste teraz. Nebola nijak agresivna na ceste . U mna pri pohlade na synčeka odlietajuceho vrtulnikom to vyvolalo beznadej bezmocnost uzkost.... Neprajem nikomu. A určite si teraz sadam za volantom a stale mam pred očami tu nehodu . Jazdim rozvažnejšie .
myotis
Príspevky: 921
Dátum registrácie: 27.11.2013 17:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa myotis »

Zatial len jedna "nehoda" resp. tukanec.
Slecna mi nedala prednost, nastastie som bol v strehu a stihol to skrutit a zostalo iba pri pokrcenych plechoch.

Snazim sa predvidat kolko to len da takze sa mi dari vyhybat akymkolvek komplikaciam na ceste.
Zatial uspesne :-)

A snazim sa byt tolerantny - netrubim, nevyvolavam krizove situacie, nie je to dobre na nic.
Akurat pri malych autach radsej drzim vacssi odstup - pre istotu.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

chválabohu som mal za celý čas len jednu nehodu teraz v Chorvátsku. Kde sa vzala, tu sa vzala, po zemy sa proti mne šúcha rotujúca motorka. Našťastie ma minula a len zlahka šuchla nárazník bez viditelných následkov. Motorkára sme objavili o 100m ďalej jako sa rozčuluje na iného. No je pravda, že za mladi při mne pár krát šťastena stála ;-) Názor som zmenil akurát tak, že sa s 20-30r. vodičmi do debát o skúsenostiach za volantom nepúšťam. Oni to aj tak pochopia až o 20r. prípadne po najazdenom milióne.

Návrat na "Shoutbox - o všetkom"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných