Hyundai Accent alebo Chevrolet Aveo

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
jimy
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 19.07.2008 13:54
Zdieľať na Facebook

Hyundai Accent alebo Chevrolet Aveo

Príspevok od používateľa jimy »

Zdravim vsetkym.Ktore auto z tychto aut by ste si vybrali?
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ja osobne ani jedno ani druhe, v tej istej cene by som si vybral akekolvek trojrocne (ktore sa zmesti do ceny) - budes mat daleko vacsie auto, desatkrat bezpecnejsie, daleko lepsie a s namakanejsou vybavou.

co ked zastupenie tej znacky na slovensku zabali business? Ani jedna z nich nepatri medzi premiove, a zrovna hyundai v poslednej dobe velmi menil predajcov co jasne svedci o dlhodobej stabilite a efektivite toho businessu. A chevrolet je v nasich koncinach zabyvany aspon sto rokov, ze?


este mi prezrad v akej sume sa pohybujes... kolko penazi do tych aut chces dat.
italcars
Príspevky: 2242
Dátum registrácie: 02.12.2008 13:29
Bydlisko: PP-okolie
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa italcars »

No poviem ti hyundai nepoznam ale aveo ano auto od nova najazdi 15-20 000km a uzu svieti kontrolka chyby motora chyba P 300 snimač klepania hlava dole vymena ventilov+voditok snad milion krat ich šikmooky menily aj tak na chuja pride zima a blik kontrola svieti ....nedoriesene voditka ventilov aj samotne ventily vsetky tie chevrolety stoja za velku piču či avea laccety spark epica toklo sa robilo garanci na tie hlavy ze som si urobil nazor radsej sa budem vozit na octavii aj ked rocnik 99 ale motor bude nesmrtelny 66kw :4012:
asimakopulos
Príspevky: 331
Dátum registrácie: 07.02.2009 23:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa asimakopulos »

presne tak, chalani z taxislužby si to pokupovali, však nové je nové a nejaké 4 roky vydrží... ale po 3 mesiacoch, cca 20000km všetkým svieti kontrolka motora, vrzgaju plasty interieru a klepe náprava... a navyše ten interiér na tom aveu posobí strašne ale fakt strašne lacno.radšej by som si kupil 4-5 ročnu octavku za tu cenu.



http://www.autobazar.eu/sk/card.php?id=939086
Fighter
Príspevky: 101
Dátum registrácie: 20.10.2008 23:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Fighter »

Z tych dvoch odporucam Accent. Ma vacsi razvor kolies o 2-3 cm, co znamena mierne viac miesta pre zadnych pasazierov. S tou chybou motora to je pravda, aj ked to nerobia vsetky Avea. Hyundai navyse dava v zaklade motor 1.4 16V, Aveo az vo vyssom stupni.
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

trosku od temy...to vazne je sucastny chevrolette tak poruchovy? Uz sa o tu znacku nezaujimam ale vlastnil som daewoo espero 1,5 16v a odjazdil som na nom 290000km, prerobeny na lpg a jedine co som menil bol chladic a svieckove kable. Pravdaze plus udrzba a rozvody. Dokonca aj bateria vydrzala od vyroby 8 rokov
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

nie iba chevrolette, v principe su nebezpecne vsetky nove LACNE auta. Totizto na nich sa setri - kolegov bratranec robi v jednej firme dodavajucej nejaku motorovu sucastku tym sikmacom do Ziliny. Dostali poziadavku na ZNIZENIE PROJEKTOVANEJ ZIVOTNOSTI daneho komponentu za ucelom znizenia nakladov.

co ti mam dodat? Auto ktore sa predava za 159.999SKK nemoze byt rovnako kvalitne ako auto za milion.

a ze espero vydrzalo 290kkm? jasna vec lebo to este neboli lacno projektovane a lacno vymyslene auta. Ano, boli to lacne auta ale zdaleka nie tak velmi lacne v kazdom ohlade od naprojektovania az do vyroby a vystupnej kontroly. To este boli ine casy ako su dnes...
asimakopulos
Príspevky: 331
Dátum registrácie: 07.02.2009 23:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa asimakopulos »

mp3turbo napísal:nie iba chevrolette, v principe su nebezpecne vsetky nove LACNE auta. Totizto na nich sa setri - kolegov bratranec robi v jednej firme dodavajucej nejaku motorovu sucastku tym sikmacom do Ziliny. Dostali poziadavku na ZNIZENIE PROJEKTOVANEJ ZIVOTNOSTI daneho komponentu za ucelom znizenia nakladov.

co ti mam dodat? Auto ktore sa predava za 159.999SKK nemoze byt rovnako kvalitne ako auto za milion.

a ze espero vydrzalo 290kkm? jasna vec lebo to este neboli lacno projektovane a lacno vymyslene auta. Ano, boli to lacne auta ale zdaleka nie tak velmi lacne v kazdom ohlade od naprojektovania az do vyroby a vystupnej kontroly. To este boli ine casy ako su dnes...

Presne tak volá sa to PREDIKCIA KVALITY. toto bežní ludia nevedia, ale tie autá napriek tomu že su nové, kvlaita sučiastok v nich je testovaná len na krátke obdobie, požívaju sa lacné materialy vo všetkých častich auta. Lacné autá niesu lacné len tak, su lacné preto, lebo su vyrobené z toho najlacnejšieho čo ponuka trh výrobcov sučiastok. Preto ak niekto ešte bude argumentovať, že nová dacia alebo iná krabica je super, nech sa radšej zoznámi s realitou. Tie autá su dobré tak pre dochodcov čo najazdia 5000km ročne. takí si budu pochvalovať celých 10 rokov a budu prekvapení, že im to šlape bez poruch dlhšie ako ich predošlá škoda 105L... Ja najazdím ročne cca 50 000km a nikto ma nepresvedčí o tom, že dacia sandero a iné srandy, v ktorých navyše vyzeráš ako taký pako ked sa v tom vezieš, su lepšie ako 5-6 ročné skutočné auto.
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

... Tento rok som riesil vymenu vozidla a po prvy krat som presiel z lpg na naftove auto. Obetoval som 8500 eur za 4 rocny opel vectra caravan. Tiez som bol v rozpakoch,ved za tie peniaze je aj nove mini auto ale radsej starsie co stalo nove cez milion Sk.
Napísať odpoveď

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Majestic-12 [Bot] a 27 neregistrovaných