Dacia Lodgy 1,5 dci

Diskusia ohľadne vozidiel značky Dacia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

TIBORZ
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 12.10.2007 09:34
Zdieľať na Facebook

Dacia Lodgy 1,5 dci

Príspevok od používateľa TIBORZ »

Dacia Lodgy 1,5Dci.Ahojte.Chcel by som kupiť toto auto.Nové.Viem,že tieto motory sú dávané i do Renaultov.Má prosím vás niekto skúsenosti s týmito motormi?Myslím ohľadne spoľahlivosti,prevádzky atď...Ďakujem za každý ohlas aj príspevok v tejto diskusii a na danú tému.Prajem všetkým hodne šťastných km.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Na nové je síce záruka, ale aj tak by som šiel asi do klasickej 1.6i vrátane LPG
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Len či je vôbec ešte v ponuke...0,9 litrové stokoňové turbozázraky už začali pchať aj sem.
mondeoh2o
Príspevky: 263
Dátum registrácie: 11.12.2012 22:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mondeoh2o »

dacia odisla na vrakac a vyberaju stare motory z renooootov a tie krasne koniky pooblizuju a namontuju ich do new aut
hnr
Príspevky: 765
Dátum registrácie: 14.02.2009 03:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hnr »

Ja by som sa bal 1,5 D renaultackej. Novu ešte možno, jazdenu v žiadnom pripade a už duplom pre to, že to je oblubene auto pre taxi.A ked viem od začiatku čo robim tak 35000 km za dva roky budu aj na tach aj v servisnej aj na taxiku so 150000 km. Co je v podstate strop bezporuchovosti toho motora.

Aky motor kto montuje velmi s jeho kvalitou nesuvisi.

Najnižšia strata hodnoty ? To akože vtipkuješ dufam ?

Jazdim scenik 3 mesiac, bud ma sused zle nastaveny palubny alebo by som chcel vidiet jeho jazdny štyl. 3,7 ani vo sne, kratke trasy normálnych 6,5 Pozriem na palubny zajtra a upravim presne.

Niečo sa deje v brazilii ?
audy
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 13.03.2010 17:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa audy »

Jazdil som na nej v praci,dostali sme ju novu 7 miestnu na prevoz zamestnancov mesto a okolie. Nechcel som veriť plne naložený prídam plyn a hned bolo 110km -mimo mesta. V NEMECKU u drobných podnikatelov vraj ide na dračku.Ako novu vrele doporučujem.
carlosMT
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 23.09.2007 15:27
Bydlisko: MT
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa carlosMT »

Kľudne to kúp. Nová má 5 rokov záruku tak nie je o čom. 1,5 diesel je jeden z tých lepších na trhu.
TIBORZ
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 12.10.2007 09:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa TIBORZ »

Áno,páni!Ďakujem všetkým za príspevky.Privítam aj ďaľšie.Inak jeden z príspevkov udal,že pri nových vozidlách
dáva predajca záruku 5rokov/100.000km.U jedného z predajcov však figurovala záruka iba 3roky.Tak neviem,čo si mám o tom myslieť?Že by sa pomýlil predajca,alebo si mám pri takejto veci pri kúpe auta dať pozor?!Ďakujem.
sarusian
Príspevky: 168
Dátum registrácie: 05.08.2011 10:58
Zdieľať na Facebook

standartna zaruka

Príspevok od používateľa sarusian »

u dacie je 3 roky/100 tis. km, ale vies si ju za minimalny priplatok okolo 165 euro rozsirit na 5 rokov/100 tis.,

ked tak mrkni na daciaforum, su tam ludia, co maju logdy,

http://autoklubdacia.cz/forum/[/url]
TIBORZ
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 12.10.2007 09:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa TIBORZ »

Vďaka sarusian.Ešte si chcem zistiť,čo všetko potom tá záruka obsahuje.V rámci záruky treba potom auto servisovať
len u autorizovaného.Tam potom čo je zohľadnené vrámci prác sa neplatí,materiál sa platí.Alebo ako.Jak to funguje-neviem.Nemal som nové auto ešte takto so všetkým.
sarusian
Príspevky: 168
Dátum registrácie: 05.08.2011 10:58
Zdieľať na Facebook

pozri si

Príspevok od používateľa sarusian »

zarucne podmienky na dacia.sk

http://www.dacia.sk/sluzby-zaruky/zaruky/
autickar21
Príspevky: 1596
Dátum registrácie: 12.05.2008 18:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autickar21 »

Dacia sa v sucasnej dobe oplati. kvazi premiovejsie znacky su viac kazove ako dacia. 1,5dci je slusny motor, sice necakaj ziadne zazraky,ale tak pre beznu dynamiku to staci. Kolega ma v scenicu 100konovu verziu, sice na taku krabicu je to poslabsie a motor musi tocit aj do 4tis. ot, ale spotreba krasnych do 6L, aj podla palkubaku aj podla dotankovania.
petro9999
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 27.03.2011 18:36
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petro9999 »

1.5 dci by som sa nebál... v Renault Kangoo 2009 - najazdených 330 000 km, olej menený po 15 000 km , motoricky žiadny problém, spojka memená po 320 000 prvýkrat. Spotreba v TP písaná 5,4 , reálne 6,20
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Zrovna nedavno nam pribudli na firme Dacie Logan MCV 1.5 dCi.
Ano, skuska. Cena je lakava, k tomu kufor so slusnym objemom.
K spotrebe sa vyjadrovat nechcem.
Kedze som to auto nejaku dobu viedol, tak nejake poznatky mam. Prvy dojem s interieru bol skvely. Za tu cenu proste bez vyhrad. No problem nastal pri plateni myta, cez okno. Len d3bil mohol dat ovladace okien tak blbo. Fajciari v tom aute budu nejaku dobu hodne nadavat... Dalsia vec bolo riadenie, volant. Ked som isiel po uzkej ceste a oproti nejake auto, tak som musel hooodne brzdit, lebo reakcie, spatna vazba je hodne zla, proste posilovac je tam na ...... Na dialnici tiez ziadna slava. Auto docela plave a je hodne citlive na bocny vietor. Uz aj ten aerodynamicky hluk od stieracov, co som dokonca mal dojem, ze auto zpomaluje, zrychluje v zavislosti od polohy stieraca. Taky detail... Preco ten pravy stierac ide iba do kolmej polohy a nie o kusok dalej tak ako to je ako u kazdeho ineho auta? Mi to pripada ako na aute s 80-tych rokov. A co ten klakson??? Kde by ste mysleli ze sa zapina? Volant??? Omyl. A taktiez bez kabinoveho filtra, takze vsetok bordel, kusky listia, prach vam bude casom behat von cez ventilacne mriezky vnutri auta.
Su to proste auta kompromisov, len nechapem, preco tak nelogickych, neergonomickych.
Ozaj, este k motoru... Celkom sa da, aj slusne odhlucneny je, ale nad 3000 ot/min vobec netaha. Vlastne, auto ma slusny zatah v rozmedzi otacok 2000-3000.
Avsak na druhej strane. Ma to 4 kolesa, celkom nizku spotrebu, celkom slusny interier a nizka obstaravacia cena, takze verim, ze urcite si najde hooodne spokojnych majitelov.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Neergonomické umiestnenie ovládačov el. okien sa dá celkom jednoducho vysvetliť šetrením (príp. ešte snahou o blbuvzdornosť) - menej spínačov a hlavne káblovačiek do dverí (viď napr. aj Celizé/P301). De.bilné umiestnenie ovládania klaksónu je štandardné riešenie všetkých Renaultov...

Návrat na "Dacia fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný