Chrysler Sebring 2,7 V6, r.v 2006 - jemné trhanie

Diskusia ohľadne vozidiel značky Chrysler

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

amdsempron
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 29.05.2009 20:50
Zdieľať na Facebook

Chrysler Sebring 2,7 V6, r.v 2006 - jemné trhanie

Príspevok od používateľa amdsempron »

Zdravím, chcem sa spýtať chlapi či mi neporadíte čo by mohlo teoreticky spôsobovať jemné trhanie počas jemne zmačknutého plynu. Deje sa to od 1400-1700rpm ale len keď jemne držím plyn, ak plyn pustím tak sa nič nedeje, hlavne je to cítiť za studena ale aj za prevádzkovej to robí stále toto isté, deje sa to asi 2 týždňe. Auto má overených 86 000km. Olej v prevodovke a motore bol menený nedávno. Rozmýšlal som či by to mohli byť sviečky ale interval je tušim až okolo 160 000 na výmenu. Ďakujem za rady :)
m.kocik
Príspevky: 608
Dátum registrácie: 20.10.2007 20:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa m.kocik »

no v malej podstate si si odpovedal aj sam ano mozu to byt aj sviecky,nemyslim ze od novoty maju vydrzat 160 000km,je to blud max 60 000km a nove dalej to mozu byt aj svieckove kable,filter atd... :41c2:
amdsempron
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 29.05.2009 20:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa amdsempron »

Okej, skusim vymenit tie sviecky, uz som rozmyslal aj nad skrtiacou klapkou ale to sa mi zda ako blbost
milan636
Príspevky: 106
Dátum registrácie: 17.04.2011 19:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa milan636 »

skontroluj aj svieckove kable
kapoja
Príspevky: 344
Dátum registrácie: 26.03.2007 22:39
Zdieľať na Facebook

Sviečky???

Príspevok od používateľa kapoja »

Mne na najlacnejšej 1,4 octavii vydržali sviečky cez 100000 km, a teraz mám kiu 2.7 V6 a mám skoro 140000 km a sviečky ešte neboli menené tak tých 160000 nie je žiadny blud. Robí to pri rozbiehaní, alebo na každom prevode pri tých otáčkach?
pidizvi
Príspevky: 3407
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

skorej ta skrtiaca klapka alebo zaneseny vzduchovy filter, lebo zla sviecka by ti robila aj zle starty a tiez by si ju citil pri vyssich otackach.
Kazdopadne si mozes vytocit sviecky a pozret, v akom su stave. Mozno mas 5 dobrych a 1 zlu, tak pozri vsetky. Nemusis hned kupovat nove.
Inak nemas dizel, aby si pridaval na 1400 otackach.
Iridiove alebo platinove maju servisne intervaly cez 100 tisic km.
martincichy
Príspevky: 5443
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

zla sviečka nemusí robiť dobré štarty. zlá sviečka sa môže prejaviť až v určitom pásme otáčok.

osciloskop ukáže veľmi veľa.

prikláňam sa ale názoru, že výmena sviečok v tomto stave nie je a škodu
amdsempron
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 29.05.2009 20:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa amdsempron »

to že to auto radí pri 1400rpm nijako neovplyvním nakoľko to je automat, a motor sa netvári žeby mu to prekážalo, sviečky som vymenil ale nič sa nezmenilo, už som premýšlal aj nad palivovým filtrom či nieje problém v nom, prejavilo sa mi to hlavne vo vlhkom počasí čo neviem ako môže súvisieť, robí to občas medzi 1400-1600rpm na 3 a 4 p. stupni na nižších som si nič nevšimol inak štarty sú bezproblémové. Ďakujem za rady
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Vo vlhkom počasí? Sviečkové káble!
amdsempron
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 29.05.2009 20:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa amdsempron »

Dlho som sa neozval ale sviečkové káble tam niesu nakoľko sú tam na každom válci zapaľovacie cievky. Čo sa týka káblov čo idú do nich sú v poriadku neporušené. Škrtiaca klapka bola čistá, pre istotu komplet prečistená, skúsil som aj aditíva do benzínu aj aditivovaný benzín a nič. Raz sa mi stalo že po štarte motorom začalo silno šklbať, a zasvietila kontrolka motora, podľa kódu čo vypísal palubný pc sa jednalo o chybu zapalovania na 5 válci, problém je že neviem na istotu nikde zistiť ktorý je 5 válec. Z toho čo som našiel na internete je to z pohľadu stojac oproti autu ten najdalej odomna pri vodičovej strane. Bol som stým aj v Motor-car, aj som s autom jazdil pri zapojenej diagnostike DRB a nič ževraj nenašli.

:41c2:
amdsempron
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 29.05.2009 20:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa amdsempron »

Zdravím, tak problém som vyriešil po dlhom pátraní to bolo nakoniec EGR. Tak snáď to niekomu pomôže :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Chrysler fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný