Ford Transit 2003 - zošúchané klúče

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

kubik66666
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 14.12.2010 22:15
Zdieľať na Facebook

Ford Transit 2003 - zošúchané klúče

Príspevok od používateľa kubik66666 »

Chcel by som sa opýtať či ste niekto mali problém s klúčmi u starších fordov. Kúpil som ford transit 2003 a komplet všetky zámky blbnú mechanik mi povedal že to bude klúčom. Ako to mam riešit lebo som bol v auto kelly a jeden zámok 70€... potrebujem 4x
lkopcansky
Príspevky: 199
Dátum registrácie: 25.02.2013 14:09
Bydlisko: Levice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lkopcansky »

bohužiaľ bežný problém fordov, aj my sme museli na tom istom ročníku už meniť klúče. Najvačšia sranda bola, keď som chytil do ruky klúč od Transita a do Jaguara XKR a oba rovnaké, len plast prebalený :2f93:
kubik66666
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 14.12.2010 22:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kubik66666 »

a kupovali ste zámky alebo ste dali robiť len klúče?
lkopcansky
Príspevky: 199
Dátum registrácie: 25.02.2013 14:09
Bydlisko: Levice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lkopcansky »

len klúče
kubik66666
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 14.12.2010 22:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kubik66666 »

a kto mi to spraví? lebo predpokladam že v klúčiarstve nedokážu vytvoriť kópiu poškodeného klúča...
lkopcansky
Príspevky: 199
Dátum registrácie: 25.02.2013 14:09
Bydlisko: Levice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lkopcansky »

BOlo to už dávnejšie, spravili to v Baumaxe v Nitre ale bolo by treba aj vymeniť zámky. Raz to funguje raz nie, kedže je starý zámok a nový klúč....
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

No asi keď nemáš s tým kľúčom aj nejaký kód, tak asi ťažko niečo nové vyrobíš.

A to máš len jeden kľúč ? Druhý k tomu nebol ?

Ja by som to videl jednoduchšie tak, že kúpiš centrál a dáš namontovať a budeš otvárať cez diaľkové :-)

Asi najlacnejšie varianta :-)
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

kubik66666 napísal:lebo predpokladam že v klúčiarstve nedokážu vytvoriť kópiu poškodeného klúča...

je to presne tak ako napísal lkopcansky. V mnohých kľúčových službách ti urobia kľúč na hocijaké auto (aj s čipom), ale pretože obvykle neboli všetky zámky v aute využívané s rovnakou intenzitou, tak sú aj rôzne opotrebované. Takže keď ti v kľúčiarstve došolichajú kľúč na obraz napr. zámku vo dverách vodiča, tak možno bude mať ten kľúč problém v ostatných dverách. Sám som kedysi na Transite takto chcel ušetriť a skončil som s dvomi kľúčami, ktoré som používal podľa toho ktoré dvere som otváral.
Neskôr, keď mi zlodej rozbil vložku vo dverách aj v spínacej skrinke, už som si objednal originálne vložky s kľúčami od výrobcu.
Alebo ak by ti nevadilo viac kľúčov, tak si kúp vhodné vložky aj s kľúčami na šrotovisku.
kubik66666
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 14.12.2010 22:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kubik66666 »

to mi je jasne ale ono to ale nemá centrál... to zas montovať na 4 dvere neviem to by moc lacno asi už nevyšlo... tam už zámky menené boli pretože jeden klúč je od spínačky a druhý od dverí
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

Vieš kúpiť centrál za cca. 30 € aj s motorčekmi aj so všetkým. Nejaký šikovný elektrikár k tomu a možno by sto stálo cenu jedného zámku a mám na dlho pokoj.
66QUATTRO
Príspevky: 662
Dátum registrácie: 19.01.2010 19:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 66QUATTRO »

Bežný problém u Forda- len tak zo srandy skúste otvoriť iný Ford z toho obdobia...som si takmer istý že sa v pohode bude dať otvoriť, ja osobne som kamarátovi tak otváral auto až som neveril..dal mi jeden kľúč a otvoril som všetky 3 ktoré mal na dvore....najlacneším riešením v tomto prípade je domontovanie centrálu... hoci nemám rád čínske... do jedného auta kde som nebol ochotný dať 165€ za orig. centrál na kľúč...som dal za 27€ taký čínsky centrál že tam ani made in china nebolo....a čuduj sa svete už asi 3 rok ide bez poruchy....
222romco
Príspevky: 234
Dátum registrácie: 26.07.2008 16:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 222romco »

Quattro, fordy sa daju podobnym klucom zamknut skoro vsetky, nie otvorit... Uz som mal fordov az-az, aj ma napadla taka blbost hrat sa s klucmi, ktore mi ostali pri druhom aute, odomykanie-ani raz sa mi to nepodarilo. Zamknut vzdy. Este doposial mam dost klucov z fordov. Takze blbost.
66QUATTRO
Príspevky: 662
Dátum registrácie: 19.01.2010 19:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 66QUATTRO »

222romco : Netvrdil by som to keby som ich osobne ja neotvoril 2 jedným kľúčom.... a to som predtým Ford nemal...čiže som ani nevedel nejaké finty ani nič...proste mi kamoš dal kľúč od auta na ktorom prišiel..a že choď pozrieť to druhé .... (chcel som od neho 1 kúpiť) a pozerám naňho že však to je kľúč od tohto..a on že však to je jedno,... a som nechápal vyskúšal som a ozaj.... a nechcem trepať či som ho aj nenaštartoval s ním... ale to už neviem naisto... a potvrdilo mi to viacero ľudí potom.... že sa to podarilo aj im s inými Fordami....
Napísať odpoveď

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní