Ford Galaxy tdi dymenie

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Martinkx125
Príspevky: 185
Dátum registrácie: 08.09.2009 10:53
Zdieľať na Facebook

Ford Galaxy tdi dymenie

Príspevok od používateľa Martinkx125 »

Pozdravujem všetkých. Moje auto je Ford Galaxy 1.9 tdi, kód motora AFN. Prešiel som veľa príspevkov po internete aj tu na fóre a najviac podobný môjmu problému je opis v nasledujúcej téme http://forum.autobazar.eu/vw-bora-tdi-t23862.html
Pri dlhšom státí v kolóne alebo ak nechám bežať motor na voľnobeh 15-20 minút po následnom pohnutí auto hrozne dymí. Trvá to tak 500m až kilometer, kým sa všetko "nevypáli" potom ide auto už bez dymu. Približne od času keď som si všimol tento jav sa mi prejavila zvýšená spotreba oleja. Predtým som dolieval 0-1 liter na výmenný interval, teraz som musel doliať zhruba 1,5 litra za 4000km. Inak ide auto bez problémov. Začalo mi padať do núdzového režimu, myslel som si, že to má súvis s touto dymiacou závadou, ale bola to prasknutá jedna malá podtlaková hadička. Po jej výmene všetko v poriadku. Takže sa pýtam toto dymenie po dlhšom státí na voľnobehu je spôsobené vadným turbom, ktoré prepúšťa olej a potom ho pri záťaži naraz spáli alebo to môže spôsobovať aj niečo iné? Dúfam, že môj opis je dostatočný. Ďakujem za všetky rady.
Napísať odpoveď

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 10 neregistrovaných