Ford Focus r.v.2005 , 2.0 TDCi 100 kw - skúsenosti

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

sojos
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 10.08.2010 18:00
Zdieľať na Facebook

Ford Focus r.v.2005 , 2.0 TDCi 100 kw - skúsenosti

Príspevok od používateľa sojos »

Zdravím Forďákov,nemá niekto skúsenosti s tým?-mám FF r.v.2005,2.0 TDCi 100kW,keď sa rozbieham a som už na 5.6.prev.st. a otáčky cca 3500-3700,naskočí mi ESP a auto spomalí ako na núdzový režim.po pár km auto ide normálne.stáva sa mi to hlavne pri predbiehaní.mal som napojenú diagnostiku počas jazdy a keď sa to stalo tak diagnost.neukázala nič.Poprosím o seriózne skúsenosti a nie o MUDROVANIE !!!
wikyxxx
Príspevky: 1142
Dátum registrácie: 13.01.2009 17:19
Bydlisko: Okres Malacky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wikyxxx »

A na iných rýchlostiach to nerobi ??? NA 6 pri takých otáčkach musis ist niečo tesne pred 200 km/h. Neni tam zapnuty nejaký obmedzovac ??
sojos
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 10.08.2010 18:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sojos »

Robí to hlavne pri rozbiehaní a pri prudkom pridaní plynu a dobre reaguješ-je to cca pri 120-140km/hod a vyššie,auto ináč ide super.
cardude
Príspevky: 126
Dátum registrácie: 23.07.2007 17:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cardude »

ked ti rozsvieti kontrolku ESP, nie je mozne, ze auto je bez zavad. mas dobru diagnostiku? IDS ? moja skusenost s rovnakym autom a rovnakou poruchou je vadny regulator tlaku paliva. ale diagnostika mi chybu ukazala.
ballon
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 04.05.2008 19:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ballon »

skus vyčistiť a prípadne zablendovať EGR ventil
sojos
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 10.08.2010 18:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sojos »

Kamo má 2 diagnostiky a ani jedna nenačítala chybu.filtre nove (palivo,olej(,vstreky ok.Je zaujímavé,že kontrolka ESP zhasne sama,ešte som zabudol poznamenať že keď sa rozsvieti ESP a auto spomalí a jemne pridám tak auto má čudný_rapkavý zvuk.
sojos
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 10.08.2010 18:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sojos »

Vďaka ballon ale EGR ventil s výmenníkom tepla mám nový.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

ESP je stabilizačný systém predsa....sníma otáčky kolies natočenie volantu a aj nejaké údaje zo snímačov pohybu zrýchlenia-spomalenia .Ak vyhodnotí niečo čo nieje košér v norme tak pribrzďuje niektoré koleso a obmedzí asi aj výkon motora...ten popis by tomu nasvedčoval.
Ak by bol kombinovaný aj s protipreklzovým systémom dokážem si predstaviť že to bude mať podobné správanie....Možno dáva niektoré čidlo otáčok z kolesa zlý údaj...Nemusí vyslovene vypadávať ale môže byť poškodený tvarovo priebeh zarušený od niečoho a teda nečitateľný pre RJ...
Ak trepem tak sorry. :-\
mustafaibrahim
Príspevky: 162
Dátum registrácie: 07.03.2012 07:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mustafaibrahim »

netrepes, niekedy staci nerovnako zjazdene gumy, ci nerovnomerne nafukane, a ESP to vyhodnoti ako rozdiel medzi ziadanym a skutocnym smerom a zasiahne
hipisko
Príspevky: 1454
Dátum registrácie: 17.05.2009 23:09
Bydlisko: Alzbetin Dvor
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hipisko »

Tiez nechcem trepat ale nieco sa mi mari ze ked sa rozblika esp tak maju problem vstreky?
Samozrejme mozme spekulovat do nekonecna, co pise diagnostika?
Napísať odpoveď

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných