Skoda Octavia - chyba snimacov climatronic

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

eagle3332
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 30.05.2012 20:52
Zdieľať na Facebook

Skoda Octavia - chyba snimacov climatronic

Príspevok od používateľa eagle3332 »

Caute,

Mam octaviu 1,9 Tdi, 81KW, Rv. 2002.
Konkretne mam problem s climatronikom. Fuka mi iba teply vzduch a ked si zapnem diagnosticky rezim climtroniku, vyhodia sa mi nasledovne chyby:

31d : snimac intenzity slnecneho ziarenia
332: snimac teploty vyparnika klimy

Dalej vypysuje zle hodnoty a to konkretne :
V kroku 40: "-50°C"
v kroku 45: "-99°C"

ostatne hodnoty klimy vyzeraju ok...

chcem sa teda spytat, ci staci vymenit spomenute snimace, alebo je problem niekde inde.

za odpovede dakujem !

PS: Na fore som hladal podobne temy, ale nenasiel som presne rovnaky popis problemu, preto sa pytam.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Môžu byť ale aj nemusia...snímač teploty je zväčša termistor ...zmenu teploty prevádza na zmenu odporu....treba overiť ohmmetrom či to tak je. A snímač slnečného žiarenia...zrejme to bude nejaký fotoodpor alebo dačo podobné býva na vrchu palubovky pod takým tmavým polguľatým krytom veľkosti cca 1-1,5cm....Môže byť že je zlý dakde konektor alebo niečo okolo káblov a nemusí byť zákonite hneď na vine zlé nefunkčné čidlo.
ondrejgti
Príspevky: 423
Dátum registrácie: 02.02.2007 18:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ondrejgti »

Ale vyries najprv 2. chybu, lebo s 1. by nemal byt problem spustit klimu.
Roberbo
Príspevky: 428
Dátum registrácie: 19.12.2007 16:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Roberbo »

Obidva snimace su meratelne, cize najlepsie je ich najprv premerat.
Ten prvy je polovodic PN prechod, fotodioda zapojena v zavernom smere, cize pri dopade svetla sa el. obvodom zvacsuje pretekajuci prud.
Len v pripade jeho chyby, climatronic aj tak bezi s prednastavenou hodnotou..

Ten druhy je odporovy, zvysovanim teploty sa ohmicka hodnota znizuje - treba jednoznacne premerat.

Krok 45 -"99", nie kazdy soft climatroniku ju meria, moze a nemusi vyuzivat doplnkovy udaj, tento konkretne je teplota motora, tak si to prever ci len nekeca..

Ten soft sa postupne v tom climatroniku tiez zdokonaloval, kedze pri kratkom odstaveni vozidla snimac vonkajsej teploty a teploty nasavacieho vzduchu je skresleny samotnym vyzarovanim tepla z motora.....casom to teda cele zdokonalili tak, ze po starte auta beru z RJ aj udaj, ako dlho bolo vozidlo odstavene....cize pri kratkom casovom odstupe a pri zvysenom zistenom teplotnom rozdiely climatronic prevezme radsej teplotu, ktora bola ako posledna ulozena pri vypnuti motora..
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 41 neregistrovaných