Kupa auto vo Francuzsku nasledne prihlasenie na Slovensu

Všetky otázky a problémy týkajúce sa dovozu vozidiel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

matew88
Príspevky: 102
Dátum registrácie: 12.04.2010 18:49
Zdieľať na Facebook

Kupa auto vo Francuzsku nasledne prihlasenie na Slovensu

Príspevok od používateľa matew88 »

Vcera som kupil touran vo Francuzsku,kupa prebehla v poriadku,chlapik vytiahol technicky preukaz preskrtol napisal predane,potom vytiahol uz predtlaceny vzor vypisal moje iniciale tak isto jeho a napisal predane, podpis moj a podpis jeho.povedal mi daj si to poistit a prihlas si to na slovensku ked chces slovenske znacky. ja sa ho pytam ze kde sa daju kupit nejake prevozne znacky aby som mohol prist na nom na slovensko ? On sa na mna diva ze ake znacky, ze tu to vobec neni tak,vravi mi ze mozem ist na france znackach az domov a tam si to prihlasit,a ze mam si na auto uzavret poistku cez vin cislo .
Ma niekto skusenosti stymto? lebo som mu vravel ze v nemecku ked kupis auto tak potrebujes prevozne znacky, a on ze nie nie nie mas france znacky a mozes ist.Ak je to takto tak super.
hnr
Príspevky: 765
Dátum registrácie: 14.02.2009 03:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hnr »

Z francuzska odchadzaš na pôvodných značkach to mi nie je divne.
Ale je mi divne to odhlasovanie. Mal som asi len zo tri auta z F a pred par rokmi ale vždy len so zmluvou a TP prišiel za cca tri tyždne poštou kym vybavili odhlasenie na urade. Aby si z KO nešiel ešte raz na vylet do F.
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...A to aký "chlapík" bol,že len tak preškrtne TP...??? Veď to môžu len na úrade alebo polícii...Mám taký s toho pocit,že to auto môže byť kradnuté...
matew88
Príspevky: 102
Dátum registrácie: 12.04.2010 18:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa matew88 »

Tak kradnute zase nie :) len tu ztoho nerobia cirkus ako u nas na slovensko ze su to same oplietacky atd, este raz vypisali sme tri rovnake papiere kde bolo napisane predaj auta na moje meno,jeden papier mne druhy jemu a treti sa posiela na prefecture to je ako u nas policia prepis vozidiel,znacky prevozne nepotrebujem ziadne bol som osobne sa pytat na prefecture.
hnr
Príspevky: 765
Dátum registrácie: 14.02.2009 03:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hnr »

To že tam z toho nerobia opletačky je pekne ale ty to chceš prihlasit ma SK kde každy kontroluje každého. Prajem ti aby som sa mylil ale tu podla mna potrebuješ papier z prefektury, že to auto je odhlasene vo F.Preto som vždy čakal na TP. Pochybujem, že stači na KO to ,že pôvodny majitel napisal do TP predane.
laura
Príspevky: 1400
Dátum registrácie: 03.03.2005 11:52
Bydlisko: Levice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laura »

matew,
mas ten OEV preskrtnuty s textom "vendu le" - predane. Ostavaju ti povodne TEČ a predpokladam, mas aj KPZ. Treba dat prelozit OEV, KPZ a nemusis si robit dalsie starosti. Na KO su tieto dokumenty postacujuce. TEC a OEV odovzdavas na Okresnom urade a o ine sa nestaraj :-) ... samozrejme nemyslim dalsie ukony pre uznanie typoveho schvalenia, tie ti vyplyvaju zo zakona ...
matew88
Príspevky: 102
Dátum registrácie: 12.04.2010 18:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa matew88 »

Laura to napisala po lopate presne to to mam, technicky original preskrtnuty napisane vende lu, a jeden papier ze som kupil auto od toho a toho . tie papiere boli tri jeden sa dal mne druhe ostal jemu a treti isel na prefecture
laura
Príspevky: 1400
Dátum registrácie: 03.03.2005 11:52
Bydlisko: Levice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laura »

:hero: robim s tym denne, mozes sa spolahnut co ti pisem, nederiem si klavesnicu zbytocne ...
matew88
Príspevky: 102
Dátum registrácie: 12.04.2010 18:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa matew88 »

laura prosimta mozes mi poslat do sukromnej spravy kontkat na teba ? dakujem marek
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

na to, aky maju udajne vo FR vo vsetkom bordel - obdivuhodne jednoducha administrativa. Palec hore frantikom!
dotynka
Príspevky: 1222
Dátum registrácie: 04.11.2008 20:33
Bydlisko: BA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dotynka »

:300f: No tiež zíííram, toľkej birokracie lol
fifo87
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 25.01.2008 23:10
Zdieľať na Facebook

dovoz a prihlasenie auta z fr

Príspevok od používateľa fifo87 »

Ahojte ludia,neviete mi poradit prosim vas ci je prihlasenie auta z fr nakladne a ake su tie poplatky u nas co sa tyka tej dane atd. Lebo som to kus hladal aj na googl ale nevyznam sa z toho.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Ak nerozumieš písanému textu tak ti darmo budeme päťdesiatykrát písať to isté...
misoV50
Príspevky: 742
Dátum registrácie: 11.07.2011 21:38
Zdieľať na Facebook

poistenei na cestu

Príspevok od používateľa misoV50 »

Dobry den, prave som sa chel opytat to iste ohladne dovozu z Francuzska. Chel by som si doviezt jedneho (takmer) vetarana.

V podstate asi vsetko je jasne, len mi nie je jasne ako je to s PZP pocas cesty. Ak odchadzam na povodnych FR evidencnych cislach tak to znamena, ze plati stale povodna poistka majitela?

Diky.
dj22
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 26.01.2011 22:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dj22 »

Mate nejake stranky na francuzke autobazary alebo belgicke ? Chcel by som si dotiahnut nejake auto ak bude nejaka vyhodna ponuka.

Návrat na "Dovoz vozidiel"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: E.R.Y.K.O a 2 neregistrovaní