Ako odhadnúť vzdialenosť pri použití spätných zrkadiel?

voľná diskusia, zakázané akékoľvek hanlivé príspevky. Ľudia majte prosím porozumenie sú to predsa ženy OK ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

bbbr
Príspevky: 3603
Dátum registrácie: 06.03.2008 18:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bbbr »

Nech sa páči. Si vítaná.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

By si sa divil...zrejme po BA nejazdíš pravidelne. Lebo ak je zápcha, tak ľudia púšťajú z boku z vedlajšiej alebo oprotiidúcich čo odbočujú doľava...Alebo z pruhu do pruhu. Ale nemôže dakto čakať že ak zastaví v auto v pripájacom pruhu že ho dakto pustí a bude riskovať kolíznu situáciu za sebou. A samozrejme treba byť rozhodný a rázny a ak už sa dakde natrepávam tak zablikám smerovkou poprípade ukážem rukou či ma dotyčný pustí a napokon poďakujem výstržnými. Ale tak samozrejme natrafíš aj na blbca čo nepúšťa zo zásady ale čo si všímam tak je to o veľa lepšie ako pred pár rokmi...Hlavne ľudia čo takto jazdia denne to robia úplne bežne.....Už došli na to že nie vždy idú len po hlavnej a tak aj im dobre padne ak ich dakto pustí z ak sú na vedlajšej....
hladkyemil
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 03.10.2012 14:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hladkyemil »

Jasne, ja nehovorim ze jazdim pravidelne. Jazdim aktivne 4 mesiace.
A ludia ma mozno pustali, lenze som to nevedela rozoznat ze je tam dostatocna medzera a ze by pribrzdili, takze ked som nenasla dostatocnu medzeru do konca pripajacieho pruhu, tak som spomalila az zastala a isla som az ked som mohla.
A nehovorim ze v BA su len zli a agresivni vodici, ale rozhodne je ich tu vacsia koncentracia.
Tu je proste len problem ze som hladala nieco co mi napovie ze ok, tak je tam medzera, mozes ist.
V 50 sa ta medzera lahsie hlada ako v 90 alebo 130 na dialnici.
Atlas
moderátor fóra
Príspevky: 4686
Dátum registrácie: 21.05.2012 13:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Atlas »

A hlavne dávať pozor, aby človek nezostal moc zahľadený do toho späťáku... Raz sa mi stalo pri preraďovaní sa do druhého pruhu, že som sa v pomaly pohybujúcej kolóne pozeral o 2 sekundy dlhšie do spätného... Medzičasom kolóna postála a skoro som pobozkal fabiu pred sebou... Bola červená, tak by som to mal i so stopou po rúži :-\

Ale súhlasím s tým, čo tu už bolo párkrát napísane.. Praxou sa do toho človek dostane.. Po 10 000 km sa budeš usmievať nad príspevkami v tejto téme (v dobrom)... Prídu iné problémy ;-)
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

royal555 napísal:Bocne zrkadla klamu (niekedy to je na nich aj napisane) co sa tyka vzdialenosti, na odhad vzdialenosti je lepsie vnutorne spatne zrkadlo, bocnymi len kontroluj ci tam nieco je alebo nie (pozor na mrtvy uhol).
:40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
Sorry jazdím na Scanii R440 highline, dĺžka 17m, max hmotnosť40t +2% tolerancia, ale keď pozriem do vnútorného spätného zrkadla vidím záves za mojimi sedačka, ukrývajúci moju spáľňu. :4012:
palicedubova
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 09.01.2014 14:08
Zdieľať na Facebook

Rozumím

Príspevok od používateľa palicedubova »

Rozumím obavám pisatelky, mám to stejně, taky neumím odhadnout vzdálenost za mnou jedoucích aut....Nezbývá nám než jezdit a jezdit...praxe dělá mistra
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

uplne naj bude odovzdat doklady :41c2:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
jaroha
Príspevky: 63
Dátum registrácie: 22.02.2009 21:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaroha »

blbost, uplne naj je nebat sa, pouzivat spatne zrkadla, to vnutorne aj tie vonkajsie v dostatocnom predstihu a urcite nezabudnut na smerovku!!!, hotovo, sme len ludia, kazdy sa to musel raz naucit, niekomu to islo samo od seba, niekto sa s tym trapi, ale ono to pride ;-)
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

jasne, auto-SKOLA, je len taka zbytocna zdrzovacka+vypalnictvo, narok na vodicak treba riesit ako zakladne ludske pravo, najlepsie v ustave...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
jaroha
Príspevky: 63
Dátum registrácie: 22.02.2009 21:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaroha »

autoskola robi soferov len papierovo, skutocneho sofera robi az prax, tak preco ludi odradzat... aj mne to lezie na nervy, ked sa niekto suchta a uz z dialky vidim, ze to auto ide nevyspytatelne, ale mne sa paci, ze sa opytali na radu, lepsie nez jazdit sposobom "zavriem oci a idem, snad sa zaradim" :-D

Návrat na "Pre ženy"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný