Ako to je so xenónmi ?

diskusia ohľadne rôznych druhov autožiaroviek, LED ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

japonec na konec :-) asi tak :-)
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

fu ... nemám ani šajnu ako to tam vyzerá :-) skúsim ísť k servisákovi, nech to skúsi pozrieť a rozhýbať, či to nie je stuhnuté. Predpokladám, že diagnostika by niečo také neukázala. Lebo v podstate asi snímač bude fungovať, keďže dvíha na začiatku tie svetlá, skôr to bude mechanika.

Pri kúpe žiadna elektronika na diagnostika nevykazovala chyby :-)
bluefavo
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 17.03.2005 06:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bluefavo »

kujon ma pravdu skacu hore dole treba si vsimat ked ide oproti xenon a krasne vidno ako skacu svetla niekedy az dost vysoko a kazdy blika ze blikam aj ja..ale to vidi len auto oproti ty z kabiny to nevidis treba vymenit gyro..
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

No ja tam mám aj to natáčanie do zákrut :-( takže tie xenóny lietajú jak besné furt :-) Fakt to lieta ako sa mu chce.

Len problém, že to letí dole a hore už nie :-) Šak ja by som to aj vymenil, len som chcel na nete zistiť orientačnú cenu, čož sa mi nejako nepodarilo :-(

Toyota fórum, je dosť mŕtve fórum :-( nejako sa tam príspevky neobjavujú tak často ako tu :-) Tak ani len netuším na akú sumu sa mám pripraviť a že v toyota predajni to bude pálka, tak to som si viac ako istý :-)
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

Prečo si to myslíš ??? Veď po naštartovaní to ide pekne dole a pekne hore. Nie je s tým žiadny problém :-(

Z čoho Ti vyšlo, že to budel ten mechanizmus ?

Ja som len reagoval na to, že tie xenóny by sa nemali už počas jazdy hýbať, lebo by sa to zbláznilo furt prestavovať.

Teda som napísal že lietajú v podstate stále :-) už len kvôli zákrutám, takže asi aj hupaky by nemalo byť problém posúvať hore dole.

Ale fakt netuším ako sa majú štandardne správať, sú to moje prvé xenóny a nie som z ných vôbec nadšený !!! povedal by som, že halogény boli proti tomu skvelé svetlo !!!
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Skúsim len tipnúť : nie je to tak že ten senzor na náprave reaguje na vrecia cementu v kufri a na nerovnosti je gyroskop??
Mne to tak vychádza podla logiky.Rameno reaguje na permanentné zaťaženie a gyroskop drží svetlá v presne určenom sklone voči vodováhe. Preto by mali byť v rovine aj ked auto nadskakuje po hrboloch. Že to Kujonovi blbne , bude podla mňa porucha, nie bežný stav.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
icoo
Príspevky: 180
Dátum registrácie: 18.09.2006 20:43
Bydlisko: Kocúrkovo
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa icoo »

Kujon pri Octavii I sa to volá čidlo úrovne nastavenia xenónových svetlometov. Je v predu a vzadu.
Pri naštartovaní sa svetlá "dvihnú od spodu" a nastavia do nulovej hodnoty.
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

No senzor je v poriadku, podľa diagnostiky. Mechanicky je tiež v poriadku. To nie že sa pomaly dvíha xenón, ale xenón nesvieti tak ako by mal. Je to len môj pocit, že to padlo jednoducho nerovnosť zasvietilo napriamo na cestu a tak sa mi zdalo že to svieti iba na blízko. Iný uhol zasvietenia na vozovku.

Je to zrejme už poškodená šošovka, či ako sa nadáva tomu sklíčku. Teda nie je to ani sklíčko, ale je to umelá hmota, ktorá je pochrómovaná a od nej sa odráža svetlo.

Tento problém bol na T25-ťkách, teda starších toyotách. Vyzerá to tak, že ani tieto nové nie sú na tom ináč :-( Aj keď som sa o tom doteraz nedočítal :-(

Auto , čo ešte len bude mať 5 rokov a má svetlo v p.r.d.e.l.i !!!! To je snaď zlý sen. Skvelé auto toyota a nevie spraviť poriadne svetlomet. No nič, písal som do toyoty, že čo s tým vedia poriešiť. Lebo to bude určite výrobná vada, keď 4 ročný xenón nesvieti viac ako 10 metrov dopredu :-(

Ako som tak chodil po nete, tak vraj sa to dá repasovať to svetlo. Ale je to riešenie za 200 €. Niekde v poľsku za 100 € ale riešenie je to na cca. 1,5 roka :-(

Ta kvalita aút je už na smiech :-( Som zvedavý ako sa k tomu postaví toyota na slovensku, predpokladám že v amerike by to vymenili zadarmo, tak som zvedavý ako nejaký chlapík zo Slovenska dopadne :-)
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

ak by niekto vedel o niekom tu na východe, čo repasuje tie svetlá za normálnu cenu, tak mi prosím dajte vedieť :-)

Dík.
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

myslíš vyjadrenie toyota ??? Aj ja :-) preto rovno riešim repas :-)
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Kujon78 napísal:Skvelé auto toyota a nevie spraviť poriadne svetlomet.
Nepoznám výrobcu áut, ktorý by si sám robil aj svetlá...
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

tak zmením dodávateľa svetiel, ak mi robí zlé meno :-) teda malo by to tak byť :-)

A dalo by sa teda takýmto štýlom povedať, že sa nekazí žiaden VW, ani Honda ani Toyota, lebo v podstate jeden má vstreky Denso, druhý Bosh, ďalší delphi a neviem aké :-)

Návrat na "Autožiarovky"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný