Ford Galaxy TDi

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

erik.79
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 23.01.2008 19:49
Zdieľať na Facebook

Ford Galaxy TDi

Príspevok od používateľa erik.79 »

Zdravím Vás mám takú otázku či váš názor na odsávanie motorového oleja s motora pri výmene oleja pri pravidelných intervaloch. Nevieč či je to dobre mám zakúpené odsávacie čerpadielko na motoroví olej.Poradte či je lepšie vypustiť či odsať olej s motora.
jozef2100
Príspevky: 148
Dátum registrácie: 24.05.2012 19:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jozef2100 »

Odsavanie je o dosť čistejšie a naposledy som aj ja odsaval elektrickou pumpou a neviem si vynachvaliť.. rovno do flaše odsaješ a je to.. Pre kontrolu môžeš všetko odsať a ešte odskrutkovať skrutku vane a pozrieť si koľko tam toho ostalo.. ale bude to max 1deci čo je zanedbatelné.. ak maš pumpu s vyšším vykonom tak odsaje skoro uplne dosucha..

Hlavna vyhoda je že nestrhneš skrutku na vani.. čo sa môže stať občas aj ked vieš ako doťahovať.
jackboy
Príspevky: 329
Dátum registrácie: 18.09.2008 20:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jackboy »

a bordel na dne vane?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Oba spôsoby sú plne rovnocenné,odsávanie lepšie nakoľko odpadá demontáž spodného krytovania a zdvihnutia auta.Kto sa často stretá z demontovanou olejovou vaňou vie že vypúštanie nezabráni určitému uloženiu zložiek vonkoncom,ide skôr o typ oleja ktorý sa užíval ako bude vyzerať dno vane.Ale nech vyzerá akokoľvek,je to myšlienka opodstatnená ako sneh v lete.Odsávajú sa motory patriace k tomu TOP a je to v orig autorizovanej sieti.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Bordel??? myslíš v dnešnej dobe moderných olejov a pri pravidelnej výmene je niekde nejaký bordel???
Myslíš dačo takéto?
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

zažil som na megane odsávanie... bol som prítomný v značkovom servise - odsali len 2 litre, ďalší liter a pol šiel spodnou cestou.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Ja som mal vyhrady voči odsavaniu oleja v autorizovanom servise,
ked som bol na prvej / a aj na poslednej / prehliadke

s Orlandom po 15 000 km,

pridem domov s autom /cca 25 km/ odstavim na parkovisku

a po hodine kuknem na mierku a čo vidím olej má hnedé sfarbenie (!)
reku k***a, nevymenili VŠETOK olej ,

potom som pojazdil asi 50 km znova kuknem na mierku
a olej je normalne bledožltý ako má byť,

z toho som vydedukoval,že museli vytiahnuť starý olej
a nejaké deci tam zostalo , čo sposobilo to sfarbenie nového oleja...
avšak filtračna vložka zachytila tieto drobné nečistoty, či lepšie povedané zákal a olej je už O.K.

ale takým pristupom autorizák stratil mńa ako zákazníka a olej si budem menit sám

ISTOTA je ISTOTA....
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ale zase sme sa dostali k téme slovenské šlendriánstvo.Pred zavedením sacej sondy ako tak normálny mechanik pozrie momentálnu výšku hladiny a logicky si odvodí predpoklad množstva,čo po odsatí vie kontrolovať či sedí.Nasávacích sond je snáď desať typov aby sa vždy a za každých okolností práca dala vykonať.Tento spôsob je možno v tom zlý,že nahráva podvodníkom ktorý,ak by boli odhalený tak sa vyhovoria že "sa" neodsalo všetko.Ale to sa vzďalujeme od témy.Ak dvaja robia to isté,výsledok môže byť úplne iný.A o tom to je.
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

Ja som nedavno odsaval tym Lidl cerpadlom a je to fakt ovela pohodlnejsie. V kazdom pripade som potom este vytocil vypustaciu skrutku a uz nevytieklo prakticky nic. Zato po vytoceni olejoveh filtra mi z neho este vytieklo mozno aj pol litra (co dost dobre nechapem preco).

Takze vo finale som bol zaolejovany rovnako :-)
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Z filtra vytečie , ak má spätný ventil z dôvodu, aby držal olej za filtrom v mazacom kanáli a motor začal mazať čo najskorej po štarte. Čiže po odkrútení filtra vytečie všetko čo ten ventil zadržal. A záleží aj od umiestnenia filtra a jeho polohy.Ideálne je ak je filter čo najvyššie.
tomi24
Príspevky: 1131
Dátum registrácie: 06.06.2013 02:28
Bydlisko: NR
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomi24 »

ja by som zvolil moznost vymeny oleja cez vypustaci srob, to je istota ze ti vsetko vytecie. ale este by si nemal zabudnut vypustit aj olej z chladica oleja. je tam asi 2-3 deci.
erik.79
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 23.01.2008 19:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa erik.79 »

a ten chladič oleja sa kadial nachádza? ako sa to vypôšťa?
tomi24
Príspevky: 1131
Dátum registrácie: 06.06.2013 02:28
Bydlisko: NR
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomi24 »

vsetko podstatne o tvojom aute a vymene oleja sa dozvies tu:
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=5 ... 9&start=45
Napísať odpoveď

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných