Ford Mondeo 2005 - lozisko poloosi

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

stevo1313
Príspevky: 117
Dátum registrácie: 21.11.2009 10:32
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Ford Mondeo 2005 - lozisko poloosi

Príspevok od používateľa stevo1313 »

ahojte.lozisko na diferenciali do ktoreho sa strka lava poloos ma velku volu-tecie olej+jemne trasie volantom .radialna vola cca 2-3mm....da sa udajne vymedzit podlozkami.mate s tym niekto skusenost?musi sa rozobrat prevodovka?dik.
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Zrejme myslíš vôľu axialnu, lebo radialna vôľa 2-3 mm to nie je možné.
Ale aj pri axialnej vôli, keď sa ložisko pohybuje v svojom lôžku, tak si zrejme vytvorilo aj nejakú radialnu vôľu a v dôsledku toho to už simering nestíha utesniť, preto tečie olej. Ten bude samozrejme tiež treba vymeniť.
Nepochybne tú vôľu treba vymedziť, malo by to ísť aj zvonka, ale je na mieste otázka, prečo a ako tam taká vôľa vznikla a teda či nebude treba rozobrať diferencial.
A tiež pochybujem, že by práve toto malo spôsobovať trasenie volantom.
Ak trasie, tak možno je tam už zrejme následne viacej súvisiacich problémov, myslím že by si mal zájsť s autom za niekým kompetentným, lebo asi bude treba komplexnejší pohľad na to.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Dakedy rukou zistená vôľa je reálne oveľa manšia...ja som minule čistil a kontroloval pračku, a hľa bubon lieta dobré 2mm ma napadlo, a že asi ložisko KO...odmerám to reálne prakticky, a ono to bolo 0,6mm.
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Ani u pračky nie je dôvod, prečo by mal mať bubon v ložiskách viditeľnú axialnu a už vôbec nie žiadnu radialnu vôľu.
Axialna vôľa v uložení by sa mohla dať vymedziť zozadu, po vložení vhodnej podložky pod remenicu bubna.
Ale zase radšej nech je axialna vôľa 0,8 mm ako príliš našponované uloženie, to by nepochybne viedlo k skorému koncu jedneho z ložísk.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Je to tak v podstate od nova....skrátka chcelo by to podložku pod remenicu nakolko čo som to tak vyšetril pohľadom, tak ložiská sú v domčeku napevno a chodí len oska v ložiskách.... A kedže remenica je dotiahnutá nahovado a asi aj šroub je zalepený pre istotu, a nešla mi normálnym systémom povoliť nechal som to radšej tak...Aby som nespravil viac škody ako osohu...pračka má 12 rokov a doteraz s tým nebol žiaden problém.
Sorry za OT.
Napísať odpoveď

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní