Ford Mondeo mk IV - parkovacie senzory

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

stefix
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 27.02.2011 15:01
Zdieľať na Facebook

Ford Mondeo mk IV - parkovacie senzory

Príspevok od používateľa stefix »

ahojte. potreboval by som poradit ohladom senzorov. Chcel by som urobit prerabku teda novy celý parkovací system vratane riadiacej jednotky senzorov a kabelaze. Akurat kedze to mozem na prednej maske dat maximalne 47cm vysoko ked to pripojim na prud stale mi to pípa stací aj malý briežok. Teda ci je daka moznost s tej povonej original riadiacej jedotky najst daky prud ktory by sa mal odpojit pri rychlosti nad 10km. Ak si spravne pamatam tak este na tom povodnom to vypinalo a prestalo pipat ked som isiel nad 10km. Ak sa dakto vyzna mozno daco podobne robil nech napise. Pretoze original predne senzory dat 15 cm nad vozovku to nemoze fungovat lebo to by ma upipalo. A navyse original veci nato kupit to je vec draha mozno jeden senzor by stal viac ako cely novy system... akurat len jak to ponapajat je otazne... dakujem ...
stefix
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 27.02.2011 15:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stefix »

Predne senzory a napajanie.
stefix
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 27.02.2011 15:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stefix »

Teda vlastne ze ci v mojom aute je CAN BUS modul. Kedze pri 10km a viac to same vyplo senzory tak mal by tam modul byt a aj ten prud. Tam napojit novy system a nebude ziadne pipanie pocas jazdy.Pri 10km to vypne automaticky ziadne vypinace alebo pripojenie na brzdy a podobne.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Dalo by sa spraviť nejaký časovač a ten pripojiť na brzdový spínač zabrzdíš a po povolení brzdy bude ešte nejaký čas zopnuté napájanie toho predného systému...napríklad 5-10 sec.Niečo také sa používa na niektorých tých dorábaných systémoch....
stefix
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 27.02.2011 15:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stefix »

nejde o naucenie sa parkovat. to nieje problem ale ked ti daco moze pomoct tak preco nie. spojazdnit stary system ... no auto ma 4 roky tak na 4 rocnom aute daco spojazdnovat ??? Mal som na mojom prdchadzajucom aute takyto system svojpomocne urobeny 5 rokov a ani jeden problem. Tak s Ebay shpou za 35 libier objednat plus postovne a este sa modlit aby to bol len jeden zly alebo hned 2 ks objenat 90 eur a potom este ina zavada novu riadiacu jednotku za 200 eur a este co.a auto ma 4 roky to je aka vyroba. akoze chinu odsudime hned ale hentam delphy je španielsko to je kvalitka to je good tak na 3 roky kedze uz rok to nefunguje. a pritom potrebujem len ten sprosty prud mat a mozu si svoje kvalitky nechat. Apropo lahko prdstavujem. ten prud ide aj na vypinac originalny ake tam je tajomstvo ked ma vypinac tak je neviem naco ked tan kan bus vie presne co ma robit. vsak on ma len vypnut daco ked ideme viac ako 10km
stefix
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 27.02.2011 15:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stefix »

Vlady asj to je riesenie aj som daco o tom cital dokonca aj take daco je v prednych parkovacich systemoch. Ale toto by bolo lepsie riesenie. Hlavne pohodlnejsie. este skusim daco precitat o tom no ale tazke libry nemieni dat zvlast ked 4 roky a nefunguje to je co...
lauryl
Príspevky: 338
Dátum registrácie: 04.05.2006 21:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lauryl »

No, pokiaľ som pochopil to čo vlastne chceš, tak ti poviem asi len toľko, že za kvalitu sa aj platí. Ja som kupoval modul FBSN-8S a myslím že sa vyrábajú v Čechách. Dal som za ne (predok+zadok) cez 200€ a montoval som ich na Mazdu 6 po FL. Sledovanie rýchlosti mám napojené na výstup z ABS jednotky a je to výstup ktorý ide do budíkov( v mojom prípade do radia). Pri rýchlosti na 7km/hod vypne predne senzory a pod túto rýchlosť ich to opäť automaticky zapína.

Musím povedať, že na Octavii II po FL mam originál senzory aj v predu a tam niesom tak spokojný s ich funkcionalitou, lebo ich musíš aktivovať buď tlačidlom alebo zaradením spiatočky.

Inak 4 ročné auto nie je auto na ktorom by sa originál nedalo niečo rozchodiť. A myslím, že to má oveľa väčší význam ako dorábky. Pokiaľ máš pochybnosť o tom čo je zlé, tak choď na diagnostiku, tá by to mala jednoznačne ukázať.
Napísať odpoveď

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných