Ford Focus 1.8 tddi - neštartuje

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

strelecbn
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 29.10.2011 18:09
Zdieľať na Facebook

Ford Focus 1.8 tddi - neštartuje

Príspevok od používateľa strelecbn »

Čaute chlapi.Včera som sadol do auta,chcel som naštartovať a len sa mi pretočili ručičky na budíkoch,miesto naštartovania bolo počuť z motora len chrčanie.Baterku som dal na nabíjačku.Ráno som ju dal do auta.Znovu to isté,pretočenie ručičiek a chrčanie.To sa opakovalo dva krát,potom pri otočení klúčika len cvakanie.Skúsili sme auto štartovať aj cez káble,ale prestalo to pri otočení kľúčika aj cvakať.Poraďte mi prosím,či to môže biť štartér alebo niečo iné.Ozaj auto je Ford Focus 1.8TDDI.za odpovede vopred ďakujem.
PROCHY603
Príspevky: 3798
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

A rok vyroby mas kde+km??? :41c2: lol lol

1.Zaseknuty starter 2. cievka startera 3.povolene kable :41c2:
Stibro
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 02.10.2008 21:07
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Stibro »

Podľa všetkého máš vydraté puzdrá uloženia rotora na štartéri. Predpokladám že predtým ti štartovalo auto ako by štartér nevládal pretočiť motor.
strelecbn
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 29.10.2011 18:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa strelecbn »

Rok výroby je 99 a km ma 190t.V poslednej dobe točilo ťachšie,ale chytalo pekne.Pozeral som štartéry,dá sa kúpiť nový za 100€,asi je zbytočné dávať opraviť ten starý,len nechcem ho zbytočne kupovať ak to nieje ono.Ale ďakujem za každú radu a odpoveď.
PROCHY603
Príspevky: 3798
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

Daj si opravit zrepasovat stary starter je to lacnejsie jak kupovat novy. cievka nova stoji 20e, uhliky 10e. :41c2: :41c2:
mires
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 30.08.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mires »

ak pretoci budiky a vrati ich spat je vcudu baterka...a ak nemas seriozne startovacie kable tak ani nenastartujes,
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Tu by som štartér ani nespomenul
strelecbn
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 29.10.2011 18:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa strelecbn »

Večer som ho ešte skúšal naštartovať.Budíky nepretočilo,štartér ani necvakol.Centrál,svetlo a rádio v pohode. Známy je automechanik,a ten mi povedal že preto mi pretočilo budíky lebo keď je chytený štartér,má veľký odber elektriky. A tie káble už mám odskúšané,susedovi sme s nimi štartovali auto.Štartér som už objednal,tak dúfam som sa neodrbal.Inač dík.
Stibro
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 02.10.2008 21:07
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Stibro »

to: mhlavaty. Práveže to je štartér. Je to bežná závada focusov 1,8tddi okolo 200tis km. Z vlastnej skúsenosti to poznám a to som si aj ja myslel, že závada bude v baterke.
strelecbn
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 29.10.2011 18:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa strelecbn »

Bol to štartér.Namontovaný nový,šlape ako hodinky.Čaute,
mamisek
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 08.05.2011 16:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mamisek »

Prosim o radu.Za chladneho pocasia po nastartovani a klesnuti otacok ma motor nepravidelny chod,vynechava.startuje bez problemov,dymivost ziadna,egr zaslepeny,diegnostika ziadnu chybu neukazala.Jedna sa o Ford Focus 1.8 tddi r.v.2000 Dakujam.
anddy159
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 12.02.2009 19:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa anddy159 »

mam podobny problem prisiel som na pumpu vypol motor siel nakupit vratim sa k autu a otocim klucom a bolo pocut len cuknutie tot vse starter ani nepohlo len cvaknutie . baterka je nova ma 2 mesiace vybita urcite nieje , budiky mi ale nepretocilo normalne stoja na 0
Napísať odpoveď

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 18 neregistrovaných