Kamienok do skla vodic neznamy

PZP, havarijné poistenie, problémy s poisťovňami

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

gnagy
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Zdieľať na Facebook

Re: Kamienok do skla vodic neznamy

Príspevok od používateľa gnagy »

Nedávno mi menili čelné sklo. Stálo to 5800dkk, čo je 730 euro. Platil som spoluúčasť 1500dkk (200 euro). Ani nechceli vedieť kde sa to stalo a ako sa to stalo. Len som vyplnil dátum, kedy sa to stalo a to bolo všetko :-)
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
IwoTN
Dátum registrácie: 27.09.2009 22:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa IwoTN »

Ďakujem všetkým za info a upokojenie :300f: :-\

Na margo "neriešenia cez havaríjnú", za istých okolností súhlasím, no v tomto prípade výmena vyšla cez 850 eur, takže riešenie cez havarijnú mi prišlo celkom rozumné riešenie, aj napriek spoluúčasti, avšak tá bola len zlomok ceny.
gnagy
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Môžeš napísať konkrétne, koľko si mal spoluúčasť a ktorá poisťovňa? A aké auto?
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
Používateľov profilový obrázok
db69
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa db69 »

Spoluúčast má každý v zmluve. Niektoré poistovne to majú v % a najniššia suma (Ja mám teraz 166€) Ja som v 2005- 2006 chytil maticu z kamióna .Samozrejme šok jak svina okno skoro deravé tak žiadne nahánanie kamiona nebolo.Potreboval som auto tak som išiel do Autosklo HD ,cena 8500 Sk. objednal som to . Kamoš mechanik mi večer dal cenu 2800Sk sklo + material + robota = 3200 Sk. Volal som do autoskla HD že to ruším.dali mi cenu 3500Sk. Obidve sklá Pilkinton.Spoluúčasť som mal 2000Sk a 20% navýšenie ceny poistky.Preto som to platil cash.Teraz sme pozerali cenu na Ford S Max ,vyhrievané.A žiadna pecka.
vykopanafosilia
Dátum registrácie: 15.09.2022 16:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vykopanafosilia »

seven549 napísal: 06.02.2024 17:52
pavjan111 napísal: 06.02.2024 11:54 Dobry den.

Dnes sa mi stalo, ze z auta iduceho oproti mi odletel kamen do celneho skla. Samozrejme prasklina jak vinko. Kedze auto slo oproti nemal som priestor ho nahanat a zastavit. Mam ale kamerovy zaznam, kde je zretelne vidno aj kamen aj SPZ. Volat policiu a pytat kontakt na majitela? Ist na poistovnu s kamerovym zaznamom? Ako vlastne postupovat v takomto pripade?
nijako nepochodis je to poskodenie ktore ten nic netusiaci sofer nesposobil umyselne.

ja osobne aj keby mal niekto kameru neuznam vinu hoci by sa na hlavu postavil aj cely policajny zbor.

a z mojej pzp sa nic platit nebude.pretoze potom pojitovna mi zapise skodovu udalost no a aj zvysi cenu a koli comu????-----koli kamenu ktory som ja na tu cestu nedal----.ja za to nemozem ze cesty su same bahno.

a niekto je za ten stav ciest zodpovedny ale kto presne ???? na slovensku sa zodpovednost posuva dookola :40bd:

treba mat priplatene rozbitie celneho skla.

to co pisu noviny alebo nejaky sudcovia ze pojistovne to maju preplacat je vsetko rozpravka.

to mi staci ist v zime cez donovaly zastavim auto a hej odleteli kamene od tvojich kolies a obil si mi lak na narazniku.uzna to niekto ??? nie a tak je to aj z celnym sklom.pojistovne vedia preco taku vec nepreplacaju.jedine ak ten nic netusiaci vinnik dobrovolne suhlasi.
seven, tieto tvoje nekonečné pitomosti čo tu vypisuješ...
- Pri platení z PZP vôbec nehrá rolu, že to nebolo spôsobené úmyselne, to predsa platí o KAŽDEJ dopravnej nehode, alebo škodovej udalosti, nemyslíš?? Okrem tých pár pacientov, ktorí to urobia úmyselne...
- Ak pri tebe niekto zastaví a tvrdí to, poisťovňa to pravdepodobne neuzná, lebo nie je dôkaz. On ale dôkaz MÁ. nevidíš v tom rozdiel?
- Tvoje odhodlanie neplatiť vydrží len dovtedy, kým ťa niekto dá na súd a vyhrá ho. Neboj sa, potom budeš platiť a ešte budeš rád, ak to za teba zaplatí poisťovňa.

Pre zadávateľa: Kontaktuj políciu, aby ti dali kontakt na majiteľa auta. Prípad vybavuj S MAJITEĽOM AUTA, teda nie s poisťovňou. Ty totiž s jeho poisťovňou nič nemáš, v zmluvnom vzťahu s poisťovňou (v prípade PZP) je majiteľ auta.
Sevenove drísty, ktoré tu neviem prečo stále zverejňuje, keď nimi nikomu nepomôže ale iba uškodí, samozrejme neplatia. Keď máš záznam na kamere, je to jasný dôkaz, ktorý uzná každý súd. Ak by sa poisťovňa vzpierala, daj ich na súd a vyhráš. Poisťovne totiž všetky súdy prehrávajú - spoliehajú sa len na to, že väčšina ovečiek sa zľakne (neviem čoho) a na súd ich nedá. S poisťovňami som mal šesť súdov a skóre mám 6 : 0. A všetko som povyhrával už na prvom pojednávaní. A sám, bez právnika...
Mimochodom, pre chytrolínov drobná poznámka:
Fakt, že poisťovňa z PZP vinníka škodu nepreplatí nemení nič na tom, že ju majiteľ poškodeného auta môže s úspechom vymáhať OD VINNÍKA. Že sa nejakej poisťovni nechce platiť, to totiž nie je problém poškodeného, ale výlučne problém vinníka, ktorý s ňou má zmluvu.
Výhovorka vinníka typu: "Tam máte moju poisťovňu, bavte sa s ňou", neplatí. To isté platí aj v prípade, kedy poisťovňa nepreplatí z PZP celú škodu. Aj vtedy ju môže poškodený vymáhať (doplatok) priamo od vinníka - a uspeje. Len to nikto nerobí, lebo ľudia to nevedia, ale je to tak.
vykopanafosilia
Dátum registrácie: 15.09.2022 16:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vykopanafosilia »

IwoTN napísal: 02.05.2024 16:29 Ďakujem všetkým za info a upokojenie :300f: :-\

Na margo "neriešenia cez havaríjnú", za istých okolností súhlasím, no v tomto prípade výmena vyšla cez 850 eur, takže riešenie cez havarijnú mi prišlo celkom rozumné riešenie, aj napriek spoluúčasti, avšak tá bola len zlomok ceny.
V takomto prípade spoluúčasť neplatíš, lebo plnenie si vyžiada tvoja poisťovňa od poisťovne vinníka z jeho PZP.
A urobí to veľmi rada a ochotne, to sa spoľahni :d :D
martincichy
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

IwoTN napísal: 02.05.2024 16:29
riešenie cez havarijnú mi prišlo celkom rozumné riešenie, aj napriek spoluúčasti, avšak tá bola len zlomok ceny.
S vysokou pravdepodobnosťou si to poisťovňa vynahradí a zvýši poistné.

Dostal som defekt na diaľnici, minulý rok. Odťahovka do najbližšieho pneuservisu. O pár mesiacov ma poisťovňa pozdravila novým sekom na havarijné poistenie.

Do Dustera mi dozadu nabúral jeden pán až vyhodila zadnú pružinu, ohlo tlmič a vyhodilo výfuk. Odťahovku som dal na svoju havarijnú, aj pani v telefóne tvrdila, že si to vyriešia z PZP vinníka. O pár mesiacov pozdrav z poisťovne a poistné išlo hore.
fzubaty
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fzubaty »

Hned ako posle poistovna vyssiu poistku, treba prejst inam.
oco13
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

vykopanafosilia napísal: 05.05.2024 12:02

Pre zadávateľa: Kontaktuj políciu, aby ti dali kontakt na majiteľa auta. Prípad vybavuj S MAJITEĽOM AUTA, teda nie s poisťovňou. Ty totiž s jeho poisťovňou nič nemáš, v zmluvnom vzťahu s poisťovňou (v prípade PZP) je majiteľ auta.
S poisťovňami som mal šesť súdov a skóre mám 6 : 0. A všetko som povyhrával už na prvom pojednávaní. A sám, bez právnika...
Mimochodom, pre chytrolínov drobná poznámka:
Fakt, že poisťovňa z PZP vinníka škodu nepreplatí nemení nič na tom, že ju majiteľ poškodeného auta môže s úspechom vymáhať OD VINNÍKA. Že sa nejakej poisťovni nechce platiť, to totiž nie je problém poškodeného, ale výlučne problém vinníka, ktorý s ňou má zmluvu.
Výhovorka vinníka typu: "Tam máte moju poisťovňu, bavte sa s ňou", neplatí. To isté platí aj v prípade, kedy poisťovňa nepreplatí z PZP celú škodu. Aj vtedy ju môže poškodený vymáhať (doplatok) priamo od vinníka - a uspeje. Len to nikto nerobí, lebo ľudia to nevedia, ale je to tak.
Fosil - fakt sa to nedá čítať - polícia ti kontakt na majitela auta NEDÁ pretože platí GDPR - ak dáš na sieť fotku s jeho zančkou tak on ťa povláči po súdoch za zverejnenie dôverných udajov.
K PZP - preto je povinné a preto uzatváram akékolvek poistenie aby ma poisťovňa zastupovala v prípade poistnej udalosti
Máš skore 6:0 s poisťovňami ok v poriadku - aké je tvoje skore s vinníkmi ???
Tri x som mal predvolanie na súd, a vždy ma tam išiel zastupovať firemný právnik, lebo škoda bola spôsobená pri výkone povolania a vždy súd skončil s tým že žaloba na firmu sa nepríjma.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Používateľov profilový obrázok
db69
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa db69 »

preto sa treba súdiť s poisťovňou.Argumentujú že oprava zhodnotí cenu vozidla. Tak som sa ho spýtal či by dal viacej € za búrané ale zhodnotené alebo za nebúrané? Pre to teraz ponúkajú k HP aj GAP.čo je tiež 3,14čovina.

Návrat na "Poistenie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: encore16V a 8 neregistrovaných