Ford Fiesta ST

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

Alebo:

http://honda-prelude.autobazar.eu/22i-v ... 99825.html

dostatočný výkon, bez turba :-)
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

No nebál by som sa ani toho Megana, možno len autor inzerátu je objektívny, a nepíše TOP stav, bez investícií a podobne, pričom realita je iná...

Fiat Coupe už tiež svoje pamätá, tiež ho nejeden tuner žmýkal, Prelude to isté
IwoTN
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 27.09.2009 22:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa IwoTN »

Ok, neviem či Vás môj postup resp. moja situácia zaujíma no začal som, tak to tu aj dokončím...

Fiesta ST - nejak som ju posunul úplne dozadu z dôvodov ktoré tu boli spomenuté (veľkosť, veľkosť a veľkosť a slová "mechanika" že by sa tomu radšej vyhol.. síce je lákavé mať spotrebu pod 10 a pri naháňaní nie viac ako 12 (slová majiteľa ktorý ju vetral na SKringu a babe veľmi často...)

Celica - úplne neriešim... (nič proti toyote, len vec osobného vkusu :) dnes som to videl z blízka a to čo som sa dočítal a dopočul o motoroch) proste nie...

A veľké finále, síce dve úplne odlišné autá, prvé rozumom.. a druhé srdcom..

Prvé je Hyundai Coupé (rok cca 2005+), s 2-litrom, recenzie na fórach, skúsenosti a po dnešnej ochutnávke a spokojnosti majiteľa (275 tkm) ma to celkom zaujalo aj keď nevravím že sa mi exteriér nejak moc páči ale veď aj na to je tuning (samozrejme s rozumom bez plácania somarín na/do auta...) proti azda len to, že je to hyundai a netrasiem sa keď pri tom stojím.. :zga27:

Druhé, Megane RS (resp. Megane sport) (rok okolo 2005+-) 2.0 turbo.. proste keď som videl ceny v akých sa pohybujú a že to nieje nereálne uživiť, + dnešná návšteva nového známeho v renault servise a zistenie, že servis a diely nie sú nič výnimočné ma to auto začalo ťahať úplne moc.. a to nadôležitejšie som nespomenul, motokára akú hľadám so skvelým podvozkom a výnimočnosťou a nenápadnosťou zároveň.. a je to auto pri ktorom mi začínajú nabiehať zimomriavky vo veľkom.. :-\

Vybrané konkrétne kusy zatiaľ nemám, ale idem pozerať týmto smerom a dám vedieť ako som sa definitívne rozhodol, nevylučujem možnosť individuálneho dovozu zo zahraničia (teda len Megane) ale za podmienky že to auto bude v skvelom stave kde by sa aj vyššia cena samotného auta + náklady dali prekusnúť... Ak má niekto nejaké názory alebo postrehy, sem s nimi, budem vďačný...

Každopádne, ivko1 - ďakujem za usmernenie na niečo väčšie ako je fiesta a za dobré nasmerovanie a zároveň aj všetkým ostatným ktorí sem prispeli svojimi skúsenosťami, postrehmi a radami.. Vážim si to chlapi a ešte raz ďakujem. :300f:
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

K tomu Hyundai Coupé... To auto je pekné na pohlad, ale tým to aj končí. Je to vyslovene pre nenáročného majitela, ktorému stačí pekný výzor.
Auto je postavené na podvozku Elantra, čiže tomu zodpovedajú aj jazdné vlastnosti, motory sú ale bieda, 2.0i je slabý an nejaké pôžitky a 2.7V6 od nej daleko nemá, rozdiel je len že viac žerie a má krajší zvuk.
Jednoducho ten 2.0i má bud 136/143PS a váhu 1265kg

Fiesta ST má 150PS a váhu 1065kg
cukrovic
Príspevky: 125
Dátum registrácie: 29.01.2007 17:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cukrovic »

Daj nám potom prosím vedieť, ten Megane je celkom ojedinelý zjav, necakal som ze sa k nemu dopracujes, pocital som nizsi budget atd. s dovozom uz je to dost palka.
IwoTN
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 27.09.2009 22:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa IwoTN »

Určite dám vedieť ako to dopadne, no teraz je dosť zmätok okolo sťahovania sa + v škole skúškové takže autíčko šlo trochu bokom momentálne, no ešte pár dní a hneď to začnem zas riešiť..

Každopádne aj keď som už písal o "finále", veci sa často menia.. To viete, dozviete sa nové info, skúsite si nejaké to autíčko a tak.. Takže voľba rozumom známa ako Hyundai Coupé je z kola von...

Každopádne akutálne informácie z mojej hlavy:

Zaujal ma Peugeot 207 v 2000 kusovej edícií LeMans ale to je dosť nad limit... Ale keď som už pri tých francúzoch s levom v logu, pozerám aj staršiu 306 GTi prípadne ešte staršiu 205 GTi... Akurát nájsť to v dobrom stave hlavne 205 je trochu hardcore.. 306 sú 2 lákavé kúsky, no ešte pozerám aj iným smerom, mal som možnosť ochutnať na pár minút Fabiu RS (ešte 1,9 TDi) a celkom milé prekvapenie aj keď naftu v takýchto autách moc nemusím.. Ale vravím, bol som fakt prekvapený ako to išlo (neviem však čo všetko resp. či niečo bolo robené s motorom) tak nevylučujem aj túto možnosť... Stále náhodne pozerám aj Almeru GTI či by sa niečo nenašlo v parádnom stave ale proste...

Ako som napísal vyššie, nateraz to je trochu v úzadí skrz školu + presun rodiny... Ale určite Vám dám vedieť páni ako to nakoniec dopadlo.. :28b7:
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

keď si už v tom smere, tak je aj Seat leon 1,9 TDi 110 kw. Za priaznivú cenu predpokladám alebo lepšia voľba Seat Ibiza 1,8 turbo !!!
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

OK, ak ti tu ponuky vymaže moderátor fóra, tak v podstate hľadaj Seat Ibiza označenie FR je to diesel 96 kw, tak ako Fabia RS len 3 dverová sranda. Alebo potom Seat-y leon označené ako Sport s 96 kw motorom, alebo 110 kw. Prípadne sú tu aj Cupry to je s 4x4 pohonom.


A ešte ušetríš !!!



Z iného súdka väčšieho:



Ak by si hľadal seat leon cupra, tak je tam aj 4x4
Naposledy upravil/-a Kujon78 v 28.01.2014 09:37, upravené celkom 1 krát.
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

no ak sa mu pozdávala Fabia RS, tak to je v podstate ten istý motor :-) 96 kw v malom aute :-)

Staršie autá, ale idú slušne :-) a málo žerú :-) Tých 1,8 Turbo veľa na predaj nie je, čo je trošku škoda :-)
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

Bola to len ukážka auta, aby si pozrel ako to vyzerá a nie konkrétne ponuky a tým, že som ich tu dal veľa znamená, aby aj reálne videl že má z čoho vyberať !

A nie kúpim jediné auto v ponuke, ale má na výber z viacerých a je väčší predpoklad, že si vyberiem to v lepšom stave.

Ak chceš, tak to vymaž. Nedával som tu konkrétnu ponuku jedného predajcu. V podstate si ich môže nájsť aj sám.
Atlas
moderátor fóra
Príspevky: 4686
Dátum registrácie: 21.05.2012 13:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Atlas »

Čo zmazať? Daj mu kartu, DAJ MU KARTU!!!
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

aspoň 2 nie jednu, pre jednu sa neoplatí ruku dvíhať :40bd:
IwoTN
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 27.09.2009 22:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa IwoTN »

Tak páni, sľúbil som že dám vedieť ako to dopadlo a pri čom som skončil...

Ani jedno z tu spomenutých to nie je, mal som možnosť ochutnať Fiat Grande Punto (1,9 JTD so športovým podvozkom) jedného rodinného známeho, krátka jazda a bol som neskutočne prekvapený že som sa hneď dohodol.. ešte je v pláne dať tam chip (samozrejme nie v garáži ale solídnej firme).. a to je asi tak všetko zatiaľ..

Prečo som sa tak rozhodol bol pocit - to auto mi úplne sadlo, samozrejme trochu zmeny budú ale nič veľké, hlavne funkčné, je to nenápadné, neťahá to pohľady ako napr. krásny oranžový Megane RS alebo neviem čo, ale hlavne, je to taká nenápadná motokára, drží to fakt dobre, a na 17-tkových diskoch to ešte aj dobre vyzerá.. :) a ako bonus, predchádzajúci majiteľ sa o to príkladne staral takže aj z tejto stránky pohoda...

Samozrejme pre mňa ako pre študenta cenovo dostupnejšie diely + celkovo servis + PHM...

A neviem čo by som ešte dodal, azda len že po autíčko pôjdem v utorok/stredu ako dovolí čas...

Všetkým ešte raz ďakujem za čas, rady, príspevky, veľmi ste mi pomohli aj keď sa to možno nezdá, vážim si to a určite sa na toto fórum obrátim aj neskôr, akurát už v sekcií Fiat a nie Ford.. :-\

Ešte raz, ďakujem chlapi
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Hlavne by som sa vyhol tomu chipovaniu, bárs by to bolo aj u odborníka, za tie prachy tých pár kW nestojí, radšej ich min na niečo zmysluplnejšie.

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných