poraďťe novej vodičke

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

kiklop263
Príspevky: 671
Dátum registrácie: 26.04.2008 19:45
Bydlisko: BA
Zdieľať na Facebook

Re: poraďťe novej vodičke

Príspevok od používateľa kiklop263 »

sue napísal:Prosím vás mohli by ste mi niekto poradiť pri kúpe ojazdeného auta? Som novopečená vodička ........... Chcela by som bezpečné auto, kombi, 5miestne (mám 2 malé deti) .......... Suma do 7000 eur.
ak si zoberieme combi tak celkovo pri porovnávaní nám vychádza:
dľžka okolo 4,5m
širka okolo 1,7m
a výškový rozdiel tiež nie je veľký.

celkové jazdenie v týchto vozidlách je posed nízko, variabilnosť obmedzená na sklápanie delených sedadiel a veľkosť kufra podľa značky.

teraz si zoberiem 2 deti a nabalím sa na cestu. Ak napracem kufor ostáva ešte voľné miesto medzi cestujúcimi.

Prejdem na druh vozidiel MPV / VAN.
pri porovnaniach nám vychádzajú zanedbateľné rozdiely vo veľkosti vozidla ako dľžka a šírka AVŚAK VÝŠKA samotného VOZIDLA je viditeľný rozdiel.
celkové jazdenie v týchto vozidlách je posed vysoko, náležitý rozhľad, celková vnútorná výška vozidla je veľké + a pri určitých značkách VARIABILNOSŤ sedadiel v druhej alebo tretej rade.
Z vlastnej skúsenosti môžem povedať keď už auto tak jedine MPV/VAN s možnosťou "poprehadzovania" jednoduchého usporiadania sedadiel a na dlhšie cesty vskutku pohodlné cestovanie.Samotný kufor býva veľký nakoľko je aj vysoký a možnosť napratať až po "strop" čím cestujúci majú voľné pole.
Určitý rozdiel medzi combi a mpv je spotreba čo môže byť vyššia okolo 1-3l/100km pri rovnakých motoroch.

Z týchto vozidiel môžem spomenúť trojicu WV Sharan,SEAT Alhambra,FORD Galaxy alebo CITROEN, FIAT...

Osobne jazdím jednu z trojice staršieho ročníku a plná spokojnosť. Pri dlhých cestách je človek odpočatý z prirodzenejšieho posedu a na plnú nádrž dojazd cca 1000km.

Už len vybrať typ motora. Nebudem rozoberať diesel a benzín poprípade plyn ale celkovo obsah motora by sa mal pohybovať okolo 1,9l a výkonovo cca 66-80kW.
katar
Príspevky: 162
Dátum registrácie: 08.10.2008 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa katar »

mate SS
sue
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 26.03.2009 13:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sue »

Vďaka za všetky rady :300f: už som o niečo múdrejšia. Celkom sa mi pozdáva ten Ford C-Max ale pozerám aj na ostatné autá čo ste mi radili. Mám málo voľného času tak mi to asi bude trvať kým niečo vyberiem. Ale radšej sa o autách dozviem čo najviac aby som potom neľutovala.
V škodovke som sa dnes viezla a kamarátka strašne nadávala tak škodovku som vylúčila (ináč jej muž kúpil po Forde Mondeo 2.0 škodu Fabia 1.2 hučí to stále a auto je slabé ale on je spokojný..len neviem či nie iba pred manželkou aby nefrflala :d :D )
Určite vyberiem auto do 1.8 ako ste mi radili. Už mi to poradila aj známa, tiež začiatočníčka ale už jazdiaca od sept, ktorá stihla vyskúšať Peugot 1.5 a 1.9 a že to druhé malo na ňu moc silný motor, bolo veľmi citlivé, trebalo veľmi rýchlo reagovať... že jej viac vyhovovalo 1.5. S dvoma deťičkami si nemôžem dovoliť urobiť akúkoľvek chybu (a dúfam, že sa mi ani nepritrafí...) tak niet nad čím rozmýšľať.
Pravdepodobne budem pozerať benzín, predsa len budem hlavne jazdiť v meste a náklady naň keď sa pokazí sú menšie...
Posledná rada o MPV/VAN sa mi zdá tiež rozumná. Ford C-Max do tejto kategórie spadá? Sa mi zdal na obrázku vyšší a priestranný...
Čo to znamená MPV? Čo znamená keď je pri aute napísané 16V? Vďaka za vysvetlenie ja totiž fakt nemám čas na hľadanie info. Vďaka vopred :-)
Tak zatiaľ som na tom asi takto :-)
Keď mi budete vedieť ešte niečo poradiť tak budem rada :-)
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

sue napísal:Vďaka za všetky rady :300f: už som o niečo múdrejšia. Celkom sa mi pozdáva ten Ford C-Max ale pozerám aj na ostatné autá čo ste mi radili. Mám málo voľného času tak mi to asi bude trvať kým niečo vyberiem. Ale radšej sa o autách dozviem čo najviac aby som potom neľutovala.
V škodovke som sa dnes viezla a kamarátka strašne nadávala tak škodovku som vylúčila (ináč jej muž kúpil po Forde Mondeo 2.0 škodu Fabia 1.2 hučí to stále a auto je slabé ale on je spokojný..len neviem či nie iba pred manželkou aby nefrflala :d :D )
Určite vyberiem auto do 1.8 ako ste mi radili. Už mi to poradila aj známa, tiež začiatočníčka ale už jazdiaca od sept, ktorá stihla vyskúšať Peugot 1.5 a 1.9 a že to druhé malo na ňu moc silný motor, bolo veľmi citlivé, trebalo veľmi rýchlo reagovať... že jej viac vyhovovalo 1.5. S dvoma deťičkami si nemôžem dovoliť urobiť akúkoľvek chybu (a dúfam, že sa mi ani nepritrafí...) tak niet nad čím rozmýšľať.
Pravdepodobne budem pozerať benzín, predsa len budem hlavne jazdiť v meste a náklady naň keď sa pokazí sú menšie...
Posledná rada o MPV/VAN sa mi zdá tiež rozumná. Ford C-Max do tejto kategórie spadá? Sa mi zdal na obrázku vyšší a priestranný...
Čo to znamená MPV? Čo znamená keď je pri aute napísané 16V? Vďaka za vysvetlenie ja totiž fakt nemám čas na hľadanie info. Vďaka vopred :-)
Tak zatiaľ som na tom asi takto :-)
Keď mi budete vedieť ešte niečo poradiť tak budem rada :-)
Čo je to MPV - je to skratka označovania triedy automobilu C-MAX do nej tiež patrí... To pochopíš až ked si do nejakého sadneš, len sa tej velkosti nesmieš hned nalakať... :3035: 16V je vec pre teba nepodstatná , je to typ motoru, dnes je takmer každý motor 16V (ventilovy)
Robo278
Príspevky: 52
Dátum registrácie: 29.10.2008 13:21
Zdieľať na Facebook

Nekupuj jazdene

Príspevok od používateľa Robo278 »

Podla toho rozpoctu sa da kupit aj nove. Ako pises si zena a neskusena. Chces kludne spavat a v klude vozit deti kup si za tie peniaze nove, pripadne dak 1000cku naviac.

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných