Kuga alebo Mazda 6 prosím pomoc

voľná diskusia, zakázané akékoľvek hanlivé príspevky. Ľudia majte prosím porozumenie sú to predsa ženy OK ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

marianna255
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 20.04.2013 20:58
Zdieľať na Facebook

Kuga alebo Mazda 6 prosím pomoc

Príspevok od používateľa marianna255 »

Dobrý mám taký menší problém chceme si kúpiť auto no nevieme sa rozhodnúť medzi Ford Kuga alebo Mazda 6 r. v. 2008 preto by som vás poprosila o radu, ktoré auto si vybrať a aj prečo, (máme 1 dieťa a sme obaja dosť vysoký máme nad 180 cm)ďakujem za komenty
matiisek
Príspevky: 966
Dátum registrácie: 23.03.2011 18:44
Bydlisko: Oldenburg/Levice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa matiisek »

To su auta rozdielnych kategorii, takze preco je vyber prave medzi nimi? Benzin ci diesel?
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Mazda 6 z 2008 už by hrdzavieť nemala, je to už novší model. Ale tiež nerozumiem prečo nie Mazda CX-5 vs Kuga, alebo Mazda 5 vs C-Max...

Alebo čokolvek vyššie, do čoho sa nastupuje lepšie ako do nízkeho osobáku typu Mazda 6

Ved tých SUV je na výber tolko že až...

CR-V, Qashqai, Outlander, Fiat Freemont, Forester, Sportage...
marianna255
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 20.04.2013 20:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marianna255 »

matiisek - viem že sú rozdielne ale tieto dva typy sa nám páčia :-), chceli by sme diesel, len sa nevieme medzi nimi rozhodnúť či kúpiť sedan alebo SUV

ivko1 - máme určitý finančný limit (cca 12 000 €), ktorý by sme nechceli prekročiť a tieto 2 modely sa ešte ako tak do toho limitu zmestia a ako som už aj písala sa nám aj páčia či z vonka alebo z vnútra
foter
moderátor fóra
Príspevky: 11338
Dátum registrácie: 28.07.2008 20:32
Bydlisko: East
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa foter »

marianna255 určite tu nájdeš dobrých ľudí čo ti poradia ale nedá mi nenapísať prečo kúpu auta riešiš ty ja by som to na manželku nikdy nenechal... :41c2:
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Tak obrázky sú jedna vec, páči nepáči, ale realita je vec druhá...

To len aby nedošlo po kúpe k sklamaniu, 12000€ je dosť na to aby si človek mohol vybrať.
Podla mna sa určite úpínate na nejaký ročník, čo vás potom limituje vo výbere. Na ročník sa treba vykašlať, lebo človek čo má na zánovnú Fabiu jednoducho nemôže chcieť za tie isté peniaze rovnako starý Superb
impax
Príspevky: 570
Dátum registrácie: 28.07.2011 07:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa impax »

KUGA je malá, nepohodlná, kazová, spracovanie, tvar a kvalita plastov tak automobily pred 20 rokmi, hrozný automat, nenažraný diesel, takže asi tak i poviem
wikyxxx
Príspevky: 1142
Dátum registrácie: 13.01.2009 17:19
Bydlisko: Okres Malacky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wikyxxx »

ja by som urcite ku kupe auta zobral niekoho kto sa v autach vyzna lebo penazi neni na rozhadzovanie a kupit nejaku hrcu to nie.
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Na Vašom mieste, keďže ste mladá rodinka s dieťatkom, uvažoval by som o aute za zhruba polovičnú sumu a ten zostatok mal v rezerve na rodinné potreby.

Viete napríklad, aký rozmer pneumatík potrebuje Kuga a koľko taká pneumatika stojí? V priemere 140 eur JEDEN KUS.

Predpokladám, že Kugu dieslovú (benzínovú som ani nevidel), tým pádom servis je drahší a náročnejší z finančného hľadiska. Taký filter pevných častíc, vstrekovače, dvojhmotový zotrvačník, ak niečo z toho odíde, tiež pár krásnych stoviek bude musieť vyletieť z peňaženky.

Ďaľšia vec, ktorú mnohí ľudia mylne chápu. Čím novšie auto NEZNAMENÁ tým kvalitnejšie-spoľahlivejšie. Skoro by som povedal, že je to takmer naopak...

Staršie autá majú menej elektroniky, menej vyslovených zbytočností ako napr. Start-Stop systém, ktorý síce ušetrí možno pol litra na 100km, ale častejšie budeš musieť kupovať baterku. Tak aké "šetrenie"? To je šetrenie len naoko.

Napr. radič preraďovania prevodových stupňov. Načo to je? Aby vodiča upozornil, že má preradiť zo štvorky na päťku pri 60-ke, otáčky padnú na 1050 a zatiaľ turbodúchadlo trpí, dvojhmota trpí, filter pevných častíc trpí?

Moje odporučenie - kúpte si také auto, kde tieto nezmysly mať nebudete. Verte, že niekedy je menej viac. A ešte by som dodal, že dnes kupovať auto kvôli nižšej spotrebe, je nezmysel. Radšej mať spotrebu 7 litrov a byť "ochudobnený" od problémov hore spomínaných, ako mať spotrebu 4,5 a každú chvíľu niečo riešiť.
Jericho
Príspevky: 217
Dátum registrácie: 27.09.2006 16:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Jericho »

krásnu novú kiu alebo hyundai na štvrtinky :3035:
dudikopf
Príspevky: 282
Dátum registrácie: 29.01.2013 21:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dudikopf »

Doporucoval by som tu mazdu 6,ma to vadsi kufor ako Kuga,celkovo je priestrannejsia a aj spolahlivejsia.Rozhodne zobrať benzínový motor a vyhnúť sa neskor momentálnym problémom dieslovych motorov ako výmena filtra pevných castic,vstrekov alebo turba.,pevnej hmoty -ceny ktorých mozu narušiť rodinný rozpočet.Diesel bude mať spotrebu 6.5l a benzín okolo 8l s ľahkou nohou i menej.
marianna255
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 20.04.2013 20:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marianna255 »

Ďakujem za komenty v mohých veciach máte pravdu :-)

foter - kúpu neriešim ja riešime ju spoločne len ja som sa sem zaregistrovala :-)
lauryl
Príspevky: 337
Dátum registrácie: 04.05.2006 21:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lauryl »

Ak by som opäť riešil takúto situáciu, určite by som sa obzeral najmä po Mazde 5 alebo Toyote corolla verso a obe určite len v benzíne. Keď som kupoval rodinné auto ja, kúpil som Sharana 1,9tdi Family a už má novů dvojhmotu a momentálne čakà v dielni na výmenu Turba.... A to ešte nemá nachodených 200tkm. Nod dízel je radosť.... Pre toho kto sa ho zbaví...
foter
moderátor fóra
Príspevky: 11338
Dátum registrácie: 28.07.2008 20:32
Bydlisko: East
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa foter »

marianna255 ok si šikovná a "odvaha" ti nechýba keď sa zaregistruješ na akože "chlapské forum"
K téme ak by to museli byť len tie dve autá tak mazda6...
A dal by som ti zvlášť do pozornosti príspevok vyššie od pána Sliedica ukáž to svojej polovičke a čítajte to s porozumením veľmi múdro napísané :2f93:
PS: držím palce aby ste dobre kúpili a auto nech vám slúži veľa km :3035:
indi4n
Príspevky: 1898
Dátum registrácie: 10.01.2013 14:16
Bydlisko: Trnava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa indi4n »

pripajam sa k fotrikovi. Osobne tu 6tku v benzine :2f93:

jeden komentar k tomuto:
marianna255 napísal:tieto 2 modely sa ešte ako tak do toho limitu zmestia
Ak som spravne pochopil idete kupovat auto na hranici svojich moznosti. To veru nie je najepsi napad, uz davno neplati ze drahsie auto bude mat menej problemov, zvlast pri diesli. Idete kupovat jazdene auto, nikde nikto Vam nazaruci ze sa za mesiac nieco nevysype a oprava bude mastna. Okrem toho treba si nieco odlozit aj na prvotny servis. Takisto dobre sa odveziete aj v aute za 8-10 tis, tam az taky rozdiel nebude, hlavne netlacit na pilu :2f93:

Návrat na "Pre ženy"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní